Cestovatel: Z Benátek do Kithaje

Cestovatel: Z Benátek do Kithaje https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31913/bmid_cestovatel-z-benatek-do-kithaje-644a754f38b9c.png 4 23 4

Cestovatel série

Strhující historický román, který se v zámoří stal bestsellerem, virtuozně líčí putování Marka Pola. Z barvitého popisu je cítit chuť a vůně exotiky a z napínavých scén naskakuje husí kůže. S tak podrobným popisem myšlení, chování, kultů, rituálů a odlišností příslušníků různých národů se nelze setkat v žádné jiné knize. Je nejen strhující od první do poslední stránky, ale nepochybně alespoň částečně mění dosavadní pohled na historii. Cestovatel je kniha, ke které se prostě budete vracet.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Polaris

Journeyer , 1984

hanpari
29.01.2020 5 z 5

Gary Jennings mne příjemně překvapil. V době, kdy jsem ho objevil, jsem věřil, že spisovatelé dobrých historických románů vymřeli, nejspíš na nějakou děsivou chorobu. Nakonec, Robert Merle byl už v té době po smrti.

Ne že bych se zásadně spletl, protože po Jenningsovi jsem našel jen Templáře od J. Guilloua; a pak už nic, co bych mohl směle doporučit.

Pmatujte, že cokoliv, co od G. Jenningse u nás vyšlo, si zaslouží vysoké hodnocení.

Smutná oprava
Jennings zemřel 1997, takže zase přicházím s křížkem po funuse.

monte
29.08.2013 5 z 5

Jsem překvapena z tak nízkého hodnocení této knihy. Při čtení jsem nadšeně putovala s Markem a hltala všechny zajímavosti a zvlášnosti jiných národů. Oba díly mám ve své knihovničce jako klenot, ke kterému se budu vždy vracet

Mercatino
11.12.2012 5 z 5

Tak toto je Marco Polo,takto bláznivě jsem si vždy představoval,že život Marka Pola vypadal než jsem si tento román přečetl. Je to tak strhující až se chvílemi budete muset nadechnout a popadnout dech. Vtipný,ano to je,vždy na úkor hlavního hrdiny. Nádhera.

Ira
03.02.2011

velmi doporučuji, čtivé, vtipné, napínavé, inspirující a neodtrhnete se, dokud to celé nepřečtete

13.-14. století Benátky Marco Polo, cestovatel (1254-1324)

Gary Jennings
americká, 1928 - 1999