Cestování – nejlepší životní investice

Cestování – nejlepší životní investice https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282281/bmid_cestovani-nejlepsi-zivotni-investic-IBI-282281.jpg 4 99 27

Pokud chceš správně nastartovat svoji kariéru, ujasnit si, co chceš v životě dělat a splnit si své sny, pak tuto knihu držíš v rukou správně. Řada z nás se na konci střední a v období vysoké školy trápí, protože nemůže najít svůj správný směr. Sám jsem se dlouhou dobu hledal a až cestování mi ukázalo životní cestu. Dal jsem si neskromný cíl napsat knihu, kterou bych si přál držet ve svých rukou, když mi bylo mezi 18 a 25 lety. Díky svým cestám po celém světě jsem nashromáždil řadu inspirativních příběhů mladých lidí, kteří hned od začátku věděli, co chtějí v životě dělat, a dnes jsou úspěšní. Potkal jsem ale i řadu těch, kteří stejně jako já nevěděli, kterým směrem se vydat, a dnes jsou taky úspěšní. Jak je to možné? Co tito lidé udělali jinak? Odpovědi naleznete uvnitř této knihy. Věřím, že vás historky ze světa pobaví a pomůžou vám správně nakopnout vaši kariéru.... celý text

suzanne1997
01.02.2020 5 z 5

Obvykle knihy podobného stylu nevyhledávám. Avšak tato mě z nějakého pro mě neznámého důvodu upoutala už na první stránce. Tahle kniha není jen dalším bezduchým blábolem, kterých se, bohužel, objevuje v knihkupectvích celá řada. Autor zde velmi poutavě popisuje životní cesty mnoha lidí. Příběhy, které vzbuzují energii, inspirují a podněcují fantazii. Tahle publikace není o tom, že by autor uměl nebo neuměl psát, spíš jde o to, ukázat, že stačí odvaha a tvrdá práce a úspěch se dostaví. A právě tohle se mu, přinejmenším u mě, podařilo na celé čáře.
Čtení mě bavilo, motivovalo. Takových knih, které člověka nenechají tápat v bludném kruhu a nabídnou mu návod, jak z něj vyplout ven, by mělo být mnohem více. Knihu určitě doporučuji, není tak dlouhá, abyste ji při pohledu na počet stran předem odložili.

lukas9608
17.02.2019 3 z 5

Téma výborné, ale rozvláčně podané. Celá kniha jde shrnout v jedné větě: "Cestujte, neexistuje lepší cesta jak se posunout dále a rozšířit si obzory". Pokud se do toho ale nemůžete dokopat a potřebujete nějakou motivaci, tak je to kniha pro vás ;)

daniel.indrak
03.12.2018 4 z 5

Bohužel mě tato publikace moc neoslovila a to z toho důvodu, že mě osobně moc knížky "Osobní motivace" nebaví. Ovšem musím uznat, že autor si dal velmi značnou práci se sepsáním této publikace. Jde vidět, že už za sebou nějaké ty zkušenosti má a že si šel jasně za svým snem. Nyní veškeré své zkušenosti a rady přeposílá dál mladším (i starším).

sarka45
29.05.2018 5 z 5

Nejsem zrovna čtenář z kategorie, pro kterou je kniha učena. Nicméně ji četla moje dcera a velice jí oslovila, tak jsem chtěla vědět, o co jde. Myslím, že to má autor v hlavě srovnané. Osobně si tím prošel a má spoustu zkušeností. Je správné, že uvádí i ty negativní, že se netváří, že je to vždycky snadné a fajn. Upřímně si myslím, že ani když budu chtít sebevíc a snažit se ještě víc, tak třeba svého snu nedosáhnu, protože to prostě není možné (hodně záleží i na talentu, schopnostech). Ale je správné se snažit, nevzdávat se a cestou se mohou objevit jiné šance, pro mě vhodnější. Někdy i cesta může být tím cílem. Takže si myslím, že je dobře, že takováhle kniha vznikla a že mladým lidem ukazuje tuto cestu.

petrous90
13.03.2018 4 z 5

Knihu rozhodně doporučuji všem mladým lidem a mě osobně se moc líbila. Je to jednoduchá četba a inspirativní čtení.

drbka
12.03.2018 5 z 5

Ke knize se moc rád vracím, protože mě pokaždé dokáže namotivovat a zlepšit náladu. Moc se mi líbí jednotlivé příběhy a jsem rád, že vznikají tyto knihy, protože je potřeba, aby lidé cestovali a poznávali svět. Nikdy nezapomenu, jak Lukáš poprvé přijel na naše gymnázium a ukázal nám dnešní možnosti cestování. Před přednáškou a před přečtením knihy jsem o zahraničí vůbec neuvažoval a dnes už mám za sebou Erasmus ve Španělsku a dobrovolnictví v Kambodži. Zároveň chválím autorovu jednoduchost, protože kniha je psaná jednoduchým jazykem a dokáže si ji přečíst i člověk, který moc nečte a o to si myslím, že především autorovi šlo. Určitě se nejedná o knihu, kde by se střídalo souvětí za souvětím a autor si nějak extra hrál s českým jazykem, ale o to vůbec v této publikaci nejde. Za mě dávám pět hvězdiček, protože se mi kniha opravdu líbí a je velmi inspirativní.

AnnaNes
13.11.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale jestli mi v něčem pomohla, to nevím.

kikinka
30.08.2017 2 z 5

Popravdě knížka mě zklamala, očekávala jsem spíše nějaké rady a tipy na cestování, kterých tam bylo poskrovnu. Doufala jsem, že se dozvím spoustu nového, ale většinou se jednalo o naprosto samozřejmé věci, které ví skoro každý. Připadalo mi, že se autor dost chlubí a neustále se opakuje. Knížka se čte lehce, ale rozhodně je znát, že jde o amatérského spisovatele. Na druhou stranu se mi líbily příběhy lidí, které mě motivovaly. Na posledních stránkách jsou i zajímavé odkazy na různé servery, které nám v konečném důsledku poskytnou více informací než kniha samotná.

Drahomirka
25.07.2017 5 z 5

Kniha byla čtivá. Nejedná se o žádný cestopis, ale inspiraci mladým lidem na základě zkušeností se studiem a prací v zahraničí a cestováním obecně. Mě osobně se knížka velmi líbila a jsem ráda, že se mi na doporučení kamaráda dostala pod ruky. Sama si vzpomínám na svůj první výjezd na Erasmus a dnešních možností by měli využít všichni mladí lidé.

Bonda
02.06.2017 2 z 5

Překvapila mě ta naivita – bezelstné nadšení, s kterým jsou podány „objevy Ameriky“ a jednostranná fascinace úspěchem. Nadšené ohromení vlastními životními úspěchy a úspěchy několika známých. Knížku doporučuju hodně mladým lidem, kteří mají možnost cestovat, ale váhají. Cítím v ní touhu podělit se o své recepty na štěstí a pomoct tím všem hledajícím a nejistým. Osobně mi není blízký pragmatický přístup k cestování především jako k příležitosti nastartovat svou kariéru (a pobavit se).

Sentir
22.03.2017 4 z 5

Kniha jako motivace k cestování není vůbec špatná, dá se zde najít spoustu dobrých rad, ale nečekejte žádného praktického průvodce. Doporučuji všem mladým lidem, kteří nevědí kam se životem dál a hledají své uplatnění. Nechte se inspirovat četnými krátkými příběhy, kterých je v knize spousty.

divakor
07.03.2017 4 z 5

Kniha se mi moc líbila :) Jednoznačně doporučuji všem mladým lidem, protože donutí člověka k zamyšlení. Skvělá práce Lukáši

michaela.ne
25.01.2017 5 z 5

Ve skrytu duše jsem si přála, aby kniha nikdy neskončila. Připadala mi jako nápomocná ruka, který se držím a až dočtu, tak mě pustí. Lukášův příběh a příběhy jeho přátel jsou velmi dech beroucí a hlavně motivující, dodává sebevědomí a máte pocit, že zvládnete všechno. Určitě doporučuji všem mladým ale i starším.

pomiko
05.12.2016 5 z 5

Knihu jsem si koupil až po přednášce, kterou Lukáš organizoval v Praze a musím říct, že se četla opravdu sama a rozhodně mě inspirovala. Super čtení a děkuji :)

Lucii23
17.06.2016 5 z 5

Úžasná knížka, motivující, plná naděje, krásných zážitků a cenných rad. Kniha je psána s neskutečnou citlivostí a upřímnou touhou po lepší budoucnosti pro všechny. Děkuji moc Lukáši.

LucyNej
03.06.2016 5 z 5

Doporučuji přečíst... Velice inspirativní kniha, obzvláště pro lidi, kteří se hledají a neví kudy kam :)

holakovic
21.05.2016 5 z 5

super kniha :)

Iwíček
03.05.2016 5 z 5

Naprosto luxusní počtení, které by si měl přečíst povinně každý mladý člověk. Utváří úplně jiný pohled na svět.

mariva
14.04.2016 5 z 5

Knížka je sice určena pro jinou věkovou kategorii, ale protože cestování miluju, nedalo mi to, abych ji nepřečetla. Můžu jen závidět dnešním mladým, protože takové možnosti naše generace neměla a tahle příručka jim může poskytnout spoustu užitečných rad. Doporučuji k přečtení nejen studentům, ale i jejich rodičům. Inspirovat se může každá generace.

mr._ladislav
13.04.2016 5 z 5

Knížka se příjemně čte, není příliš dlouhá, takže ji člověk přelouská za pár hodin. Krátké příběhy zajímavých lidí dobře ilustrují myšlenky, které autor v knížce prezentuje. Kniha ve mně oživila vzpomínky na moje poslední cestování a zároveň vzbudila takovou tu správnou cestovatelskou náladu a obrovsky motivovala pro další cesty. Inspirativní. Doporučuji!

cestování motivační knihy

Lukáš Kerhart