Cestou hvězdy

Cestou hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520/cestou-hvezdy.jpg 3 29 5

Známá rozhlasová redaktorka napsala knižní reportáž ze středověké poutní cesty dlouhé 800 km do druhého největšího poutního místa v Evropě ke hrobu apoštola Jakuba ve španělském městě Santiago de Compostela.V knize najdete mapu poutní cesty a 80 celostránkových barevných fotografií.

mi-380
19.12.2021 3 z 5

Co to je za podivnou směs úryvků z historie a mýtů křesťanských i předkřesťanských, to vše psáno ve stylu narychlo a potají slepeného deníčku? A ty dlouhé popisy pod fotografiemi, kde se text doslova opakuje? Zase jednou nedočtu?
No, naštěstí se brzy začaly objevovat praktické informace a stručné popisy jednotlivých etap cesty, takže jsem tuhle hru přijal, a dokonce jí postupně přišel na chuť. Styl na mě po celou dobu působil podivuhodným, skoro až amatérským dojmem, stejně jako spousta vybledlých a kompozičně nepřesvědčivých fotografií na papíru, který by neudělal radost ani Hanzelkovi se Zikmundem po jejich první výpravě. Přesto jsem se (díky přirozeně působícím popisům nálad během cesty, krás pyrenejské přírody a starobylých vesniček, hluku a chaosu měst, a rozmanitých motivací spolupoutníků) s formou smířil a s cestovatelským pochopením a zaujetím si autorčin příspěvek k téhle velké cestě užil, jako bych šel s ní.
70 % (zatím 26 hodnotících s modrým průměrem 68 %).

PavlaTr
24.08.2021 5 z 5

Autorka čerpá mnoho z historických pramenů , popisuje ,co se v minulosti událo na poutních místech , o osudu tamních lidí . Kniha je zajímavá . Nepíše jen kudy šla a co měla k jídlu .

JanaProchazka
28.10.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem si přečetla hlavně proto, že přestože jsem Procházková a ráda se procházím všude možně, procházku do Santiaga si nechám ráda ujít. Četba mě ale bavila, jako vždy, když vezmu do ruky něco od paní Pavly.

lenka5
15.07.2019 3 z 5

Knížka mě nezaujala tolik, jak jsem myslela. Ke konci jsem dost pasáží už přeskakovala.

Selinute
09.06.2016 4 z 5

Již podruhé jsem se vydala společně s Pavlou Jazairiovou na nelehkou pouť, kterou křesťané putují od devátého století a která skrývá tajemství mnoha kultur a kultů a určitě má i svou osobitou energii. Prostřednictvím této knihy byla i moje cesta rozhodně schůdnější a příjemnější a těch osm set kilometrů jsem zvládla za necelé dva dny.