Adina Mandlová - Příběh české hvězdy

Adina Mandlová - Příběh české hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174843/bmid_adina-mandlova-pribeh-ceske-hvezdy-OIh-174843.jpg 4 27 6

Čeští herci a herečky série

Životy hereckých hvězd v období protektorátu v Československu byly mnohdy velmi složité. Z toho důvodu se kolem těchto lidí vytvořil jakýsi mýtus, který je překročil a který jim ve výsledku po válce uškodil. To je také případ jedné z nejvýznamnějších a nejkrásnějších českých hereček protektorátní éry Adiny Mandlové. Spisovatel Vladimír Přibský se v této knize pokusil přiblížit život této herečky v době její největší slávy, tedy v době, kdy točila film Kristián s Oldřichem Novým, ale i poté, kdy se její životní situace zhoršila. Prošla si množstvím rozchodů, pokusila se o sebevraždu a potratila. Tu největší facku obdržela od českého národa ihned po válce. Většina se obrátila proti ní. Vždyť to přece byla milenka nenáviděného K. H. Franka! Sledovat osud Adiny Mandlové je pro mnoho lidí velmi zajímavé. Tato kniha přináší příslib jistého pochopení a neopomíjí osudy dalších hereckých osobností, jakými byli Hugo Haas, Nataša Gollová, Ljuba Hermanová a jiní.... celý text

karin4338
01.12.2021 5 z 5

Moja prva knizka o Adine.Zaujimava zena ceskoslovenskej kinematografie.

Kerberos
21.06.2020 3 z 5

Životopisnou knihu o Adině Mandlové už jsem četla a chtěla jsem si porovnat některé informace.Trochu mi vadilo,že autor si dost vybájil.

niknikita
08.10.2017 3 z 5

Ano, životní příběh Adiny Mandlové je nesmírně zajímavý, ale literární sloh byl pro mne přinejmenším kostrbatý. Omlouvám se, pane Přibský, je to můj pocit.

martas006
13.08.2015 5 z 5

Krásná knížka, zachycující herečku Adinu Mandlovou od roku 1939 do 1945. Pěkně se četla.

Lenka4
04.07.2015 5 z 5

Velice pěkně napsané s ironií herečce vlastní. Skvěle vystižená atmosféra uměleckého světa (prázdnota večírků) i doby okupace (strach z udávání). Vše korunuje dramatický závěr - ještě že jsou Adininy další osudy známy.

dearkiki
13.03.2015 5 z 5

Přečteno za dva dny! Já tedy na biografie herců a hereček moc nejsem, ale tohle byla nádhera. Patrně je to díky svěžímu a čtivému podání, kdy nám sama Adina vypráví svůj příběh v době, která přinášela tolik zvratů a zničila tolik lidských životů.