Cesta ven ze šíleného světa

Cesta ven ze šíleného světa https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286768/mid_cesta-ven-ze-sileneho-sveta-Dw9-286768.jpg 4 94 20

Žijeme ve světě, kde je stále těžší uchovat si psychické zdraví a vnitřní rovnováhu. Mnoho lidí se proto začíná odklánět od hektického a materialistického životního stylu a snaží se vést alternativnější a duchovnější způsob života. Tento přechod ovšem není zdaleka jednoduchý, neboť ezoterika se za poslední roky stala velmi populární a lukrativní oblastí, která je plná často protichůdných směrů, rozporuplných názorů a scestných učení. Vyznat se v nich, neztratit se a najít si svou zlatou střední cestu není vůbec snadný úkol.... celý text

Radimka
24.06.2023 3 z 5

Na mne trochu moc duchovna, ale jinak srozumitelný čtení. Občas chytré myšlenky, jejichž originalitu nechci soudit.

pige
17.04.2023 3 z 5

Mnohdy jen rozvedené afirmace. Někdy méně (slov) je více.

sarka45
23.01.2023 5 z 5

Nepohrávám si s filosofií stoicismu, myšlenkami budhismu, hinduismu ani taoismu, (jak uvádí čtenářka níže), přesto mě kniha velice zaujala. Nebo možná právě proto, že o tom nic nevím, tak byla pro mě velikým přínosem. Autor mě podpořil v mém usilování býti lepší verzí svého já, v přesunu z materialistického pojetí života k duchovnímu. A ano, v této souvislosti je zde zmiňován Bůh, protože to "cosi", co nás přesahuje je prostě součástí duchovního světa, ať si to pojemnujeme, jak chceme. Autor nenabádá ke vstupu do žádných církví nebo sekt, nabádá k selskému rozumu, který se ze světa vytrácí. Nabádá k sebepoznání a sebedisciplíně, což není úplně populární. Ale zároveň nabádá k laskavosti k sobě samému a tudíž ke změnám postupným, ke kterým můžeme dojít jenom tehdy, když na to budeme připraveni. Za mě výborná kniha o to víc, že se autor oprostil od vulgarit, které byly v knize Uprdelismus, patrně proto, aby oslovil více čtenářů. Sprostá slova jsou totiž více populární a lákavá než slovo Bůh.

bee88maja
25.08.2022 3 z 5

Tuhle knihu mám v knihovně už dva roky. Teď jsem po ní hrábla, a ne kvůli kauze, která teď díky autorovi probíhala sociálními sítěmi. Upřímně jsem nečekala, že je autor buď tak náboženský založen, nebo přečetl mnoho knih o buddhismu. Slovo Bůh se vyskytuje na každých deseti centimetrech čtverečních, a pokud se po slově Bůh máte tendenci osypat, tak tuhle knihu nedokážete dočíst. Ovšem, pokud si pohráváte s filosofii stoicismu, myšlenkami budhismu, hinduismu a taoismu - bude pro Vás kniha v pár momentech i přínosem. Na mě tahle kniha působila trochu dogmaticky, i když autor sám v několika částech knihy upozorňuje, že to takto nemyslí.

Cesta ven ze šíleného světa je jediná: práce na sobě samém...

Kllara
24.04.2022 4 z 5

Knížka je hezky všestranná a probírá širokou škálu témat. Autor sice občas předkládá poměrně radikální tvrzení, se kterými nemusí leckdo souhlasit, ale kdyby se všichni snažili řídit tím, co je v knize, svět by byl mnohem lepším místem.

Marfulka007
04.08.2021

Bohužel jsem nakonec nedočetla, přestože jsem se o to několikrát pokoušela. Čekala jsem asi něco jiného. Na mě tam bylo příliš moc duchovna, které mi zkrátka nesedlo. Věřím, že pro někoho to může být přínosné čtení, ale za mě jsem se tentokrát s výběrem trefila hodně vedle.

8211
04.08.2021 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, ale byla pro mne zklamáním. Moc mě nezaujala, ani stylem, ani obsahově.

okeey
13.07.2021 5 z 5

Úžasná kniha, která Vám otevře oči ve všech směrech. Mám ji půjčenou, ale rozhodně si ji koupím domů. Do teď jsem měla panickou hrůzu ze smrti, ale tato kniha mi ukázala nový pohled, jiný úhel. Není to jednoduché čtení, nutí vás neustále přemýšlet, ale to je v tomto případě jedině dobře, doporučuji, určitě by měla být součástí vaší knihovny.

Little.deer
19.05.2021 2 z 5

Když jsem měla svoje ezo-období, tohohle autora jsem i sledovala na FB a knížka mě uklidňovala, dnes už by mě to asi moc nechytlo... přestala jsem ho sledovat, jakmile v Afirmacích na internetu začal hlásat, že máme mít všechno u pr**** :-)

pleasewait
25.09.2020 5 z 5

Velice čtivě napsaná kniha, je to takové shrnutí všeho.. Určitě si ji přečtu ještě několikrát, abych vstřebala všechny informace.

Shirlei
15.09.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek ze sekce osobního rozvoje, jakou jsem kdy četla. Knížka je jak o hledání smyslu života, neboli svého poslání, tak o tom, jak zvládat rychlost a nátlak vnějšího světa a nezbláznit se z toho. Je zde spousta zajímavých podnětů k zamyšlení, až už co se týče smrti, naší duše, úzkostí a panických atak, atd. Musím říct, že mi knížka velmi pomohla i v osobním životě, když jsem se některými tipy autora začala sama vnitřně řídit a podle nich smýšlet.

Coucouha
17.07.2020 4 z 5

Velmi zajímavá a podnětná kniha, ke které se určitě ještě několikrát budu vracet. Nejvíce mi vyhovuje, že je psaná lehkým a výstižným jazykem.
Jednu hvězdičku však musím strhnout za to, že autor často v některých kapitolách píše o posmrtném životě, jakoby věděl, co nás po smrti čeká. Troufám si tvrdit, že to nevíme nikdo. Jeho naprostá jistota se mi nečetla moc příjemně.

porcelainswan
30.06.2019 5 z 5

Skvěle strukturováno do kratších kapitol, počtení, které neurazí ani věřící lidi. Každý si v knize najde to své a může ho to navést na novou cestu. Autor nic nevnucuje, ale ukazuje směry a úhly, jak se na některé věci dívat.

Svilka
24.05.2019 4 z 5

Některé myšlenky byly velmi zajímavé a inspirující, ale s některými jako správný křesťan nesouhlasím - především s těmi, které se týkaly reinkarnace a karmy. Kniha je spíše určena pro ty, co hledají jiné duchovní alternativy než je klasické křesťanství (nebo jiná náboženství).

gab72
03.04.2019 5 z 5

Velice lidsky řečeno, proč a jak člověk by měl na sobě pracovat. Dávkováno po kratších kapitolách. Dost praktických rad. Mnohé nakousnuto, dohledej si čtenáři sám, jestli opravdu chceš :). Výborná kniha.

Red_Fox
27.01.2019 5 z 5

Knih o osobním rozvoji je opravdu hodně. Tahle se ale přece jen od jiných liší - dívá se na člověka po duchovní stránce. Celá myšlenka fungování lidského života byla krásná. Neříkám, že jsem všemu úplně věřila... ale moc bych si to přála. Otázka dalšího života po smrti je velice složitá a zatím to vypadá, že skutečnou odpověď na ni najdeme, až přijde náš čas.
U knížky oceňuji její jednoduchost. Krátké kapitoly bez zbytečné omáčky kolem, zkrátka jen to nejdůležitější. Chyběla mi v ní však nakousnutá práce s emocemi. Když už nějaká myšlenka přeroste v emoci, co s tím? Zde Menděl alespoň doporučil knihu Řeč emocí. Přesto je tu hodně jiných zajímavých myšlenek a po čase se k ní ráda vrátím.

LenkaV.1
26.01.2019 4 z 5

Jak už zde zaznělo, pohlazení na duši, spousta námětů k zamyšlení, jedna z knih, která si mě ve správný čas kdysi v knihkupectví "přitáhla" - a nelituji!

Turiel11
21.02.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Je psaná velmi laskavým jazykem, pohoda na mě dýchala z každé stránky. Kniha mě inspirovala, poučila, připomněla, co bylo třeba a snadno mě naladila na tu správnou vlnu. Jedna z nejlepších knih jakou jsem z tohoto žánru četla. Doporučuji všem!

Lutziana
30.08.2016 5 z 5

Tahle knížka je učiněný balzám na nervy a doporučuji jí každému, kdo se na sobě během života rozhodne větší či menší měrou pracovat. Stejně tak těm, kteří už mají nakročeno cestou osobního rozvoje nějaký ten pátek. A v neposlední řadě těm, kdo se cítí v úzkých nebo jsou v nějaké nepříjemné životní situaci. Knih s duchovní tematikou a pro osobní rozvoj jsem četla už hodně, ale žádná ke mně nepromluvila tak laskavým, lidským a upřímným hlasem, jako právě Honzova kniha. Je psána až s neuvěřitelnou lehkostí a pravdivostí a přitom je praktická. Oslovila mne až hluboko v duši a Honzovi tím ještě jednou moc děkuji.

JanaJaroš
12.04.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha českého autora, který též překládá a vede stránky spisovatelky Lorny Byrne. Na to jak je mladý, je velice moudrý. Doufám, že je v naší společnosti více takto moudrých mužů.

Kniha Cesta ven ze šíleného světa je v