Cesta svatým Vít-ahem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh Cesty sv. Vít-ahem je určen dětem, ale i vnímavým dospělým, kteří pochopili, jaké místo má v životě lidském imaginace. Dva bratři /Amos a Vilém/ díky výtahu v jejich domě, který se ukáže být kouzelný, cestují do fantastických míst. Chlapci výtah pojmenují svatý Vít, aniž by tušili, co tím způsobí. Mohlo to být celé jen úžasné dobrodružství, kdyby se všechno nečekaně nezkomplikovalo. Na jedné takové cestě do „jiného světa” se ztratí jejich kamarádka Arna Marná a nevrátí se zpátky do reality. Je potřeba ji najít! Ale kde hledat, pokud se ztratila ve snu? A nebo to nebyl sen? Možná že kouzelný výtah-Vít tady nebyl jen pro zábavu. Možná se měli něco dozvědět. Něco důležitého. Ale co?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182872/big_cesta-svatym-vit-ahem-eaV-182872.jpg 3.26
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Cesta svatým Vít-ahem

Nay
26.11.2021

První cca polovina knihy se mi námětem i dobře vykresleným sourozeneckým vztahem Amose a Viléma pozdávala. Už mě napadal knihovnický program pro děti ZŠ... když tu se kluci vydali na pouť do chrámu sv. Víta a od této chvíle se příběh změnil ve změť podivnosti. Ani jako dospělák si postavy, postup příběhu nedokážu dát rozumně dohromady a skloubit v jakous pochopitelnost. Je to trochu přeplácané vším. Nevím jak dětská mysl, ale tu mou to neokouzlilo. Škoda.

babyboar
26.08.2014

Knížku jsem přečetla, neboť byla nominována na cenu Magnesia litera. Kdyby vyšla o pár let dříve, možná by mě vyléčila ze strachu jezdit výtahem. Příběh je čtivý a nenásilně poučný. Jako jediné mínus vidím obrovský formát knihy, která se špatně drží v rukou a v prázdninovém batůžku či školní brašně zabírá nesmyslný prostor.