Cesta sněžných ptáků

Cesta sněžných ptáků https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214849/mid_cesta-sneznych-ptaku-214849.jpg 4 553 149

Cesta sněžných ptáků série

Velkolepý, zcela moderně psaný román se odehrává v 11. století a provází čtenáře téměř celým tehdejším světem. Francouzský žoldák přijme od anglického šlechtice nabídku, aby se vydal do Konstantinopole zachránit jeho syna, který je tam držen jako rukojmí.

katerina0613
15.03.2017 1 z 5

Uf! Teda, u žádné jiné knihy jsem se ještě tak nepřemlouvala do čtení. A nebýt toho, že nemám ráda nedočtené knihy, tak bych ji asi po třetině odložila. Stále jsem doufala, že se to postupem času zlepší a chytne mě to, ale nestalo se. Po třech měsících stálého odkládání a vracení, jsem konečne dočetla a rozhodně vím, že další pokračování číst nebudu. Děj nijaký, postavy zvláštní ( myslím tím jejich chování )...Bitvy a zápasy knihu trochu zvedly...ale pro mne to je málo.

Petuleke
12.03.2017 5 z 5

Tak tento román mě dostal, vůbec jsem nemohla přestat číst, na hodinách už dávno půlnoc a ja si pořád říkala "ještě jednu stránku, ještě jednu...". Velmi čtivá kniha, pro mě historicky poučná, opravdu ji z hlavy nedostanu a určitě si přečtu pokračování.

Sheemas
05.03.2017 4 z 5

Velmi příjemně zvládnutý historický román, který hlavní postavy zavede přes Anglii, Island, kolem Norska, přes Rus a dál, a to vše kvůli bílým sokolům. Motivy jednotlivých postav se velmi různí (vykoupení, pomsta, slib a tak dále), někdy jsou opodstatněné, někdy mi přišly až moc nahodilé (tak jak se autorovi zrovna hodily). Dále pak některé momenty byly v knize zbytečné, a celkově mohla cesta proběhnout trochu rychleji, ale i tak je to velmi pěkný příběh, se zajímavým koncem a pravděpodobně se prokoušu i dalším dílem.

blaka165
04.03.2017 5 z 5

Nádhera. Už se těším na druhý díl. :)

Leslie739
20.02.2017 4 z 5

Musím přiznat, že to pro mě nebylo vůbec lehké čtení. S knížkou jsem se trápila dlouho, čítávala na cestách a při čekání na bus. Nakonec jsem to ale zvládla. Rozhodně bych ji nedoporučila mladým čtenářům nebo těm, kteří nemají rádi dlouhé, propracované, složité a zapeklité příběhy.
Nemohu říct, že by se mi kniha četla jedním dechem, nicméně ten příběh za to v posledku stojí.

jahody
18.02.2017 5 z 5

Celý román jsem si užila , nebylo tam spousta postav ,takže se v tom člověk nezamotal . Už se těším na další knihu od tohoto autora.

Hrdlička1
25.01.2017 4 z 5

Po dějové stránce krásný příběh. Jen na pár místech bych ješte našla literární rezervy. Jsem ráda, že jsem si knihu pořídila a rozhodně jdu číst i Císařský oheň.

Toffee
30.12.2016 1 z 5

Je zajímavé, jak se názory na knížku můžou lišit. Já ji prostě nedala, i když jsem se opravdu snažila. Připadalo mi to jako děsně dlouhý popis nějaké počítačové adventury - vždycky se nějak jde, trochu se bojuje a zase se jde. Postavy ploché a nezajímavé, nešlo to některou si alespoň trochu oblíbit. Po čtvrtině už jsem měla knížky plné zuby, ale dala jsem jí šanci a odlistovala kus dopředu, jestli to nebude lepší. Nebylo. Nakonec jsem takhle postupně dolistovala až na konec :-(

Klárai
13.12.2016 5 z 5

Krásný román, hezky se nad ním sní!

Afro
21.11.2016 4 z 5

V první půlce jsem se nebyla schopná začíst, ale pak mě to docela chytlo. Nečetlo se mi to úplně nejlépe. Možná je to tím, že je to můj první historický román. Ale ano, mám tu knížku ráda.

Aaron Lewis
04.10.2016 3 z 5

To jsem teda byla zklamaná! Už jak jsem četla ty první stránky, tak jsem měla pocit, že tohle nebude ono a měla jsem bohužel pravdu. Po dvaceti letech čtení mi došlo, že psaní není jen tak. Musíte to umět a když to opravdu umíte, tak je víceméně jedno, o čem píšete. Takže tu autor nic moc. Námět sice fajn, ale zbytek hrůza, děs a bída. Ok, nebylo to zase tak strašné, ale nebylo to poutavé, vůbec. Suché a nezajímavé. Začátek se mi číst nechtěl vůbec a až od těch Vikingů to začalo být trochu lepší, ale i tak. Vallon prostě nic moc, a ostatní jakbysmet, takže mě vůbec nezajímalo, co se s kým stane. Možná ještě tak s Waylandem a se psem, ale i tak. Mám doma Cisařský oheň a teď mám teda dilema - číst, nečíst...

Alizon
20.09.2016 5 z 5

Zajimavy historicky roman s rychle ubihajicim dejem (mozna az prilis rychle ubihajicim: nebezpeci, rychle reseni, sup a jsme z mista A na miste B - mozna si autor mohl s nekterymi situacemi vic vyhrat, ale to by potom kniha vzhledem ke geografickemu rozsahu musela mit alespon 1000 stran). Nebudu hodnotit podle toho jak moc je pribeh realny, jestli se skutecne hrdinove mohli po ceste vsude bez problemu domluvit. Ano - autor na zacatku vysvetluje ze Anglicane a severske narody v te dobe mluvili podobnymi jazyku a tak mohl severan pri trose usili rozumet Anglosasovi. Ale opravdu mi neprijde moc realne ze by se Frank, ktery se anglicky zacal ucit po ceste domluvil s Rusy, kteri z rovna vsichni jako nahodou ovladali norstinu:)) Vzdycky tam byl nekdo kdo mohl prekladat to ano, ale v ruznych vypjatych situacich byl na preklad tezko cas. Tak tolik stourani do negativnich stranek, ted ty pozitivni - a ty pro me vzhledem k peti hvezdickam rozhodne prevazovaly. Napinave, zajimave, mezi historickymi romany vyjimecne svym nametem (nekdy ma clovek u historickych knih pocit ze jsou jista temata zpracovavana az moc casto a opakuji se, to tady rozhodne nehrozi) a rozsahem. Hrdinove mi pri cteni opravdu prirostli k srdci. Je opravdu videt laska autora k sokolum, jeho popisy - at uz krajiny, dobovych zvyku, vycviku sokolu, jsou zajimave a tak akorat - ani moc strucne, ani sahodlouhe a nudne. Jestli je toto autorova prvotina, tak tleskam. Rozhodne si poridim Cisarsky ohen a pri patrani po dalsich knihach autora jsem se docetla ze chysta treti knihu, tak snad se ji dockaji i cesti ctenari.

woodward
14.07.2016 5 z 5

Plnokrevné dobrodružné vyprávění, opravdu mě potěšilo. Má to hlavu a patu, je vidět, že autor ví o čem píše, není to přeplácané temnotou a krví, jak bývá v poslední době módou, a hlavně je to velký příběh o dobrodružné cestě; to se dneska už moc nevidí, určitě ne v takové kvalitě

palec
26.06.2016 5 z 5

Velice snadno čitelný, historicko-dobrodružný román.Pro někoho může být putování této směsky trochu zdlouhavější,proto doporučuji číst v zimě,nebo o dovolené.

kaja77
18.06.2016 5 z 5

tak jsem si to užila že mně to až překvapilo. bylo to relaxační, přitom objevné a místy fakt dobrodružné. způsob jakým laponci popravovali zajatce mně naprosto dostal ... strašné. všem mohu jen doporučit

kalache
10.06.2016 4 z 5

...nečekaně dobré,sahám po dalším dílu...

kocour_mikeš
29.05.2016 4 z 5

Dlouhé odpočinkové čtení 65%.

Selinute
02.04.2016 5 z 5

I když nerada, musím se rozloučit s přáteli (Vallonem, Waylandem, Herem, Richardem, Syth..), kteří mě po několik dnů dělali společnost na úžasně dobrodružné cestě. Bylo to moc pěkné čtení, srovnatelné snad jen s knihami J. Verna, které mě dokázaly stejně ohromit a zaujmout v mládí.
Velké plus této knihy je také to, že je tak krásně tlusťoučká. Mám ráda knihy, které jen tak hned nekončí, stále se v nich děje něco nového, jsou plné napětí, romantiky, vášní.
Je to příběh, který vás přitáhne vypravěčským talentem autora a nepustí, dokud nepřečtete poslední stránku. Alespoň u mě tomu tak bylo. Úžasným pomocníkem byla i mapka, která názorně cestu doplňovala. Škoda, že za toto nádherné vyprávění nemůžu dát víc než 5*!

Saman82
20.02.2016 5 z 5

Nádherný historický román. Vyniká hlavně svojí napínavostí. Ani řádku jsem se nenudil. A takové množství lokací, které hlavní postavy projdou jsem v žádné jiné knize nezažil. Prostě dokonalá kniha.

orinka3
10.01.2016 5 z 5

Kdyby bylo možné dát víc hvězdiček, u této knihy bych neváhala ani minutu. Román, od kterého se nedá odejít a pokud se odejde, pořád se na knížku a její hrdiny myslí. V noci jsem díky ní měla barevné sny. Ze začátku jsem sice měla malý problém: prokousat se cizími jmény a dobře je přiřadit těm správným lidem. Ale po pár stránkách se to urovnalo. Tak bohatý, košatý román, tak živí hrdinové! Šťavnatá četba, kde člověk od poloviny knihy lituje, že nemá víc stran. Níž už někdo napsal, že autor neváhal nechat některé hrdiny i zemřít - o to je to věrohodnější příběh. Nádherné cestování, před očima se zásluhou nevšedních popisů otevírají fantastické krajiny v barvách, které žádný film nedokáže divákovi předestřít tak věrně. Copak tam autor někdy byl, že to všecko tak přiléhavě popisuje? Lov sněžných jestřábů, plavba divokými vodami, peřeje na Dněpru a další a další..když jsem dorazila ve čtení na Richardovo zranění a jeho ošetřování, knížku jsem musela několikrát položit a nabírat dech...přeskočit to nešlo, ale vylíčil to tak věrně, že se mi ježily chlupy za krkem. Prostě - je to KNIHA KNIH a nečíst ji je velký hřích!!!:)