Cesta sněžných ptáků

Cesta sněžných ptáků https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214849/mid_cesta-sneznych-ptaku-214849.jpg 4 553 149

Cesta sněžných ptáků série

Velkolepý, zcela moderně psaný román se odehrává v 11. století a provází čtenáře téměř celým tehdejším světem. Francouzský žoldák přijme od anglického šlechtice nabídku, aby se vydal do Konstantinopole zachránit jeho syna, který je tam držen jako rukojmí.

VerčaFF
09.11.2020 3 z 5

Zajímavá kniha, čtivá, plná dobrodružství, akce a dějových zvratů, ale poněkud dlouhá. Mám ráda, když kniha začíná jakýmsi úvodem, její děj se postupně rozvine, přijde pár vedlejších a pak jeden hlavní zvrat a nakonec šťastné, nebo ještě lépe reálné finále. Tato kniha má ale na každých sto stranách vlastní velký zvrat a spoustu malých podřadných zvratů a rozuzlení a pak následuje další dějství s novým problémem a dalšími zvraty... A pak už mě to nebavilo.

Sitth
07.11.2020 4 z 5

Krásná kniha, koupil jsem, protože jsem si myslel, že se bude jednat o fantasy. Ale tato knížka je stejně napínavá i v tehdejším reálném živote. Někdo píše, že plyne v pomalém tempu, je to pravda, ale tady to vůbec nevadí. Pár silných momentů, hezké reálie historického života, mírná zmínka o El Cidovi, co více si přát? Vřele doporučuji!

Sahir
21.10.2020

Dobrý napínavý příběh, jen občas zdlouhavé

Allena24
21.10.2020 5 z 5

Dobrodružný historický román jak má být.

Nočnípták
27.07.2020 5 z 5

Moc zajímavá kniha. Je pravda, že se chvílemi dost táhne, ale mně nevadí číst zdlouhavé příběhy. Je tam všechno co mám ráda - dobrodružství, historie, cestopis, boje, tajemství, fantazie i láska. Někdy dost kruté, ale co by člověk čekal od vikingů, že?
Snažila jsem se s Valonem, Waylandem a ostatními cestovat s mapou v ruce. Byl to krásný zážitek, ale moje mapa byla málo podrobná, musím si pořídit lepší.
Dávám 4 hvězdičky. A za moc pěknou obálku přidávám pátou.

ujira
03.06.2020 4 z 5

Zprvu mi jazyk autora neseděl k námětu, ale jak jsem se postupně prokousávala(a občas i uněšeně polykala) dějovou linku a zapamatovala si kdo je kdo, kniha mne zcela zaujala.
Zajímavý cestopisný historický příběh.

fénix56
28.03.2020 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, zaujala mne svým názvem, tématem, obálkou.... Ano, cesta za sněžnými ptáky přes půl zeměkoule byla zajímavá, napínavá, ovšem také moc zdlouhavá. I když styl psaní byl vytříbený, přece jen jsem některé pasáže přeskakovala. Nejvíce mne bavila linie Waylanda.

Vlk.kh
09.03.2020

Vzdávám se - prokousal jsem se asi za polovinu a zkrátka to nejde. Dobré, zajímavé období, originální zápletka, ale stráááášně zdlouhavé a místy i nezáživné ( ani potyčka s vikingy to nezachrání ). Tenhle románský cestopis mi bohům žel nesedl.

Barča9
17.01.2020 4 z 5

Krásný příběh o strastiplné cestě. Odvaha,dřina 11.století a láska. Zvlášť Wayland a jeho děvče mě překvapili,že došli až na konec své cesty.
Určitě doporučuji k přečtení, i když některé pasáže můžou být zdlouhavé.

Svamburger
11.01.2020 3 z 5

Tohle byla hodně dloooouhá cesta. Jen zřídka kdy sáhnu po historickém románu, ale tohle bylo dobré počteníčko. I když... občas už jsem si i přál, aby hrdinové tohoto putování konečně dorazili do cíle. Někdy to bylo zdlouhavé a těch stránek mohlo být i méně. Na Valona a Waylanda asi hned tak nezapomenu, ale do dalšího pokračování se hned tak nehrnu. Jinak tou nejlepší postavou (pro mě osobně) byl vůdce Vikingů. Úplně jsem si zdlouhavé popisování přírody a různých zemí nevychutnával. Chápu, že právě u tohoto žánrů je to nezbytné. Naopak super byly souboje – muž proti muži nebo různé potyčky, přepady a šarvátky. Vzápětí jsem se ocitl v hnusným a krutým středověku, kde vás každý lump chtěl okrást, znásilnit a zabít; v jakém pořadí to tenkrát chodilo, to si netroufám raději ani domýšlet. PS: vydařená obálka zvědavce jednoduše přinutí, aby po knize sáhl a koupil si ji.

avi8
12.12.2019 5 z 5

nádherné poutavé čtení

Kačaba79
09.12.2019 5 z 5

Kniha byla příjemným cestováním jak zeměpisným, tak i historickým. Příjemně se četla a poznávala jsem tak kraje a dobu pro mne naprosto cizí. Konec překvapil, ale nechci dávat spoiler.

Standa24
10.11.2019 5 z 5

Krásný, napínavý a místy až pohádkový příběh o putování, tajemství, zradě, přátelství i lásce. Od knihy jsem se nemohl odtrhnout a četl jsem ji každou volnou chvíli.

Klarinecka
05.11.2019 5 z 5

Mně se to líbilo. Bylo ti svižné, akční a někdy jsem autora proklínala, když nechal umírat mé oblíbence. Velmi příjemné čtení. Doporučuji.

danielavachova
27.10.2019 4 z 5

Užasný historický román z ranného středověku ,cestování po Evropě a Asii,skvělé popisy krajiny,surové,středověk na mě přímo dýchl ,určitě dám i druhý díl.

Sibork
27.09.2019 5 z 5

Jednoznačně skvělá kniha, která mne nadchla. Žánrově to není úplně pro romantické duše, protože ormán líčí takové to surové pojetí světa v 11. století.

ladycatelyn
10.08.2019 5 z 5

Jak je u knihy uvedeno , nedá se na ní zapomenout. Četla jsem před lety a nezapomněla, ráda se k ní zase někdy vrátím. Jsem ráda, že jsem tu cestu pro sněžné ptáky s hrdinou prožila.

BlackBlade
25.06.2019 2 z 5

Odloženo na neurčito, nedočteno. Nechytl mě styl románu a kromě pár záchvěvů zatím bez akce...

Rawen616
26.05.2019 5 z 5

Parádní road trip středověkou Evropou a kusem Asie. Je fakt, že styl jakým to je psané nemusí každému sednout. On je to totiž takový trochu fantasy dračák a trochu historický dobrodružný seriál. Dračák je to hlavně podle sestavy hlavních hrdinů, to je totiž klasická parta dobrodruhů, která se časem rozšiřuje či řídne podle situace (drsný šermíř, lučištník s oddaným psem, medik a vědátor, dobrosrdečný silák...) a taky podle hlavní zápletky. Donést něco velmi cenného v daném čase na určené místo aby byl splněn úkol. Prostě klasika.
"Seriál" je to zase kvůli tomu, že je hrozně epizodické. Hrdinové cestují a neustále se mění lokace i kultura kterou navštěvují a prakticky všude se dostanou hned do několika průšvihů, ze kterých se jim ale povětšinou podaří se štěstím dostat. Díky tomuhle konceptu se to dobře čte po večerech, jakoby člověk opravdu sledoval dobrodružný seriál. Autor si dal záležet aby neustále přicházel s něčím novým, ať už se to týká prostředí, problémů nebo postav. Celá kniha je takový ranný středověk v kostce s určitou uměleckou licencí:-) Potěšilo i to, že závěr knihy nakonec trochu narušil onu epizodičnost(nové místo-průšvih-zvládli jsme to-další nové místo...) a vyvrbil se trochu jinak než jsem čekal. Ať tak či onak, tu neuvěřitelně namáhavou cestu jsem si ve společnosti hrdinů opravdu užil. I když to rozhodně nebyla žádná procházka růžovým sadem a o smrt spousty postav zde není nouze.

MartinH
30.04.2019 5 z 5

Tohle se hodně povedlo, takových knih jen víc.