Cesta sněžných ptáků ekniha

Velkolepý, zcela moderně psaný román se odehrává v 11. století a provází čtenáře téměř celým tehdejším světem. Francouzský žoldák přijme od anglického šlechtice nabídku, aby se vydal do Konstantinopole zachránit jeho syna, který je tam držen jako rukojmí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214849/cesta-sneznych-ptaku-214849.jpg 4.4437

Cesta sněžných ptáků 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno (ekniha)

Kniha Cesta sněžných ptáků

Nočnípták

Moc zajímavá kniha. Je pravda, že se chvílemi dost táhne, ale mně nevadí číst zdlouhavé příběhy. Je tam všechno co mám ráda - dobrodružství, historie, cestopis, boje, tajemství, fantazie i láska. Někdy dost kruté, ale co by člověk čekal od vikingů, že?
Snažila jsem se s Valonem, Waylandem a ostatními cestovat s mapou v ruce. Byl to krásný zážitek, ale moje mapa byla málo podrobná, musím si pořídit lepší.
Dávám 4 hvězdičky. A za moc pěknou obálku přidávám pátou.

ujira

Zprvu mi jazyk autora neseděl k námětu, ale jak jsem se postupně prokousávala(a občas i uněšeně polykala) dějovou linku a zapamatovala si kdo je kdo, kniha mne zcela zaujala.
Zajímavý cestopisný historický příběh.

fénix56

Na knihu jsem se moc těšila, zaujala mne svým názvem, tématem, obálkou.... Ano, cesta za sněžnými ptáky přes půl zeměkoule byla zajímavá, napínavá, ovšem také moc zdlouhavá. I když styl psaní byl vytříbený, přece jen jsem některé pasáže přeskakovala. Nejvíce mne bavila linie Waylanda.

Vlk.kh

Vzdávám se - prokousal jsem se asi za polovinu a zkrátka to nejde. Dobré, zajímavé období, originální zápletka, ale stráááášně zdlouhavé a místy i nezáživné ( ani potyčka s vikingy to nezachrání ). Tenhle románský cestopis mi bohům žel nesedl.

Barča9

Krásný příběh o strastiplné cestě. Odvaha,dřina 11.století a láska. Zvlášť Wayland a jeho děvče mě překvapili,že došli až na konec své cesty.
Určitě doporučuji k přečtení, i když některé pasáže můžou být zdlouhavé.

Svamburger

Tohle byla hodně dloooouhá cesta. Jen zřídka kdy sáhnu po historickém románu, ale tohle bylo dobré počteníčko. I když... občas už jsem si i přál, aby hrdinové tohoto putování konečně dorazili do cíle. Někdy to bylo zdlouhavé a těch stránek mohlo být i méně. Na Valona a Waylanda asi hned tak nezapomenu, ale do dalšího pokračování se hned tak nehrnu. Jinak tou nejlepší postavou (pro mě osobně) byl vůdce Vikingů. Úplně jsem si zdlouhavé popisování přírody a různých zemí nevychutnával. Chápu, že právě u tohoto žánrů je to nezbytné. Naopak super byly souboje – muž proti muži nebo různé potyčky, přepady a šarvátky. Vzápětí jsem se ocitl v hnusným a krutým středověku, kde vás každý lump chtěl okrást, znásilnit a zabít; v jakém pořadí to tenkrát chodilo, to si netroufám raději ani domýšlet. PS: vydařená obálka zvědavce jednoduše přinutí, aby po knize sáhl a koupil si ji.

avi8
12.12.2019

nádherné poutavé čtení

Kačaba79
09.12.2019

Kniha byla příjemným cestováním jak zeměpisným, tak i historickým. Příjemně se četla a poznávala jsem tak kraje a dobu pro mne naprosto cizí. Konec překvapil, ale nechci dávat spoiler.

Šógun
Šógun