Cesta sněžných ptáků

Cesta sněžných ptáků https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141039/bmid_cesta-sneznych-ptaku-SbY-141039.jpg 4 553 149

Cesta sněžných ptáků série

Velkolepý, zcela moderně psaný román se odehrává v 11. století a provází čtenáře téměř celým tehdejším světem. Francouzský žoldák přijme od anglického šlechtice nabídku, aby se vydal do Konstantinopole zachránit jeho syna, který je tam držen jako rukojmí. Mladý rytíř bude propuštěn výměnou za šest mimořádných dravých ptáků, bílých sokolů. Ze všeho nejdříve Vallon míří se svými společníky do Norska, pak putuje přes Grónsko a Rusko k svému cíli. Na dlouhé cestě ho provází řada výrazných postav, například sokolník se schopností porozumět divokým zvířatům nebo nebývale vzdělaný student lékařství, který s sebou tajně nese dokumenty, jež mají vést k objevení pátého evangelia. Vynikající dobrodružný příběh je napsaný svižně a s fantazií. Skvělý děj dokáže udržet čtenáře v napětí až do poslední stránky.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Hawk Quest , 2012

lukashc
14.01.2015 5 z 5

Knihu jsem dostal od ježíška. Od přečtení první kapitoly jsem knihu nedokázal odložit. Příběh má spád a čtenáře doslova vtáhne do děje. Už se nemůžu dočkat pokračování.

NikiVai
31.10.2014 5 z 5

Tak tohle čtení bylo opravdu luxusní. Mým hrdinou byl jednoznačně Wayland, ač byl zřejmě zamýšlen jako postava vedlejší. Ale nebýt jeho, kam by to asi celá skupina dotáhla :)

Owain
27.10.2014 4 z 5

Celou dobu napínavé, jen ten konec mohl být zajimavější, ale i tak 4 hvězdy, uvidíme jaké bude pokračování v Číně =)

Adel703
20.09.2014 5 z 5

Nejdřív jsem se bála. Prvních sto stránek jsem se přemáhala, pořád jsem se nemohla začít. A pak jsem se najednou začetla. Během tří dnů dočtená a úžasná! Bylo to poutavé, pro mě nepředvídatelné a ohromující.

Ula
11.09.2014 4 z 5

Tento román mně na chvíli vrátil do raného mládí, kdy jsem hltala dobrodružné příběhy.

Kamiliana
07.09.2014 3 z 5

Takhle nějak si představuji "červenou knihovnu" pro chlapy. Spousta napětí a adrenalinu :o) Je vidět, že autor skutečně zúročil své zájmy (vodu, ptáky, hory), ale v technických popisech jsem se naprosto ztrácela (souboje, stavění či oprava lodí atd.). Vadilo mi, že žádná z mužských postav neměla zápornou vlastnost (kromě Raula a jeho chlastání) a že všechny ženské postavy byly neuvěřitelně ploché (ať už Syth, lady Margaret či Caitlin, jejíž nejčastější věta byla: miluji tě). Zavádějící je rovněž podtitul: kniha, na kterou nelze zapomenout. Myslím, že na každou knihu, která má 600stran a vy ji dočtete až do konce, nelze zapomenout (ať už v dobrém či ve zlém :o) a další podtitul: kniha, která vám změní život... no, vor si asi postavit nepůjdu a Dněpr taky sjíždět nebudu. Nicméně jelikož jsem knihu dočítala na porodním sále a poté na novorozeneckém odd., tak na ni udu vždy trochu nostalgicky vzpomínat, ačkoli pokračování bych asi nijak zvlášť nevyhledávala. Co se podobného námětu týče, více mě zaujal příběh Avrama z Modrého kamene spisovatelky B. Wood.

Rainy
30.07.2014 4 z 5

Příběh o putování skupiny dobrodruhů vedené otřelým nájemným žoldnéřem Vallonem na "daleký" sever jsem četl ve správný čas. Četbu jsem si totiž okořenil pobytem u norských fjordů. The best of heroes - Wayland.

ritz
23.07.2014 5 z 5

Výborná kniha, moc se mi líbil popis dobrodružné cesty různými kulturami Evropy v 11.století. Rozhodně stojí za přečtení.

neoskaut
12.07.2014 4 z 5

S rytířem Vallone se setkáváme hned na prvních stránkách knihy, ale pokud se nestane vašim favoritem, nevadí. Postupně se k němu přidávají další osoby (student medicíny, znalec přírody, bouřlivák,…) a vy tak máte možnost si vybrat toho pravého hrdinu. Společenstvo se vydává na dlouhou cestu, při níž se rozrůstá a postupně prochází mnohými nebezpečnými situacemi. Čtenář je tak stále udržován v napětí, jak jeho hrdina dopadne a zda bude pokračovat v započaté cestě. I ke konci, když už se zdá, že se vše podařilo, se vyskytnou překážky, které vše zkomplikují a změní částečně plány vašich hrdinů.
Kniha se čte velice dobře, a pokud si ji chcete třeba vzít na dovolenou, určitě neprohloupíte.

Byra
11.06.2014 4 z 5

Můžu doporučit, není to klasický historický román, má něco víc. Má to děj, akci, napětí, dobrodružství - chvílemi jsem ani nedýchala.

Adlethka
08.06.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

reluisante
07.06.2014 3 z 5

Od této knihy jsem čekala mnohem víc, než jsem se dočkala - a trvalo mi neskutečně dlouho, než jsem se jí "prokousala". Kniha obsahovala příliš absolutně zbytečných scén, které vůbec nebyly pro příběh podstatné - např. setkání s poustevníkem. Nejsympatičtější postavou byl pro mě Wayland, i když jeho procitnutí z němoty mi přišlo poněkud přehnané - že tři roky nepromluvil ani slovo a pak najednou nemá vůbec žádný problém s vyjadřováním? Každopádně být jím, tak se k Waltrovi zachovám úplně stejně. Znovu se ke knize určitě nevrátím a budu se hodně rozmýšlet, jestli se dám do čtení pokračování, až vyjde.

Mlha
04.06.2014 5 z 5

Divný název, hnusná obálka, ale nenechte se odradit. Pod tím vším se skrývá zajímavý a napínavý příběh, který vás protáhne velkou částí Evropy 11. století. Stojí to za přečtení.

šošana-lilie
14.05.2014 4 z 5

Tato kniha mě docela zaujala,až na tu zdlouhavost ke konci tam jsem myslela,že už to nedočtu ,ale zvládla jsem to!:)

iku07
01.04.2014 1 z 5

Je to jedna z mála knih, kterou jsem ani při největší snaze nedokázala přečíst.

Casio_cz
15.02.2014 5 z 5

Knížka mě mile překvapila. Ale musím se přiznat, že jsem ji nedočetla. Líbila se mi, ale prostě ...... :/

hankapimi
11.02.2014 4 z 5

Robert Lyndon na tomto historickém románu pracoval přes 5 let. Je nadšeným cestovatelem, horolezcem a sokolníkem a jeho vlastní zkušenosti a znalosti vás vtáhnou realisticky do příběhu a nepustí až do konce knihy. Už v době, kdy studoval historii ho zaujalo, že vzácní bílí sokoli byli používáni jako výkupné i jako dary pro významné panovníky. Tento poutavý dobrodružný příběh barvitě líčí cestu přes půl světadílu za těmito nádhernými dravci a je okořeněn tajemnem a dávnými mýty.
V současnosti autor pracuje na pokračování Cesty sněžných ptáků, které zavede čtenáře do Číny a tak se my, milovníci dobrodružné historické četby, máme zase na co těšit !!

mpb1913
06.02.2014 5 z 5

Zrovna jsem neměl do čeho píchnout tak sem v krámě šáhnul po téhle knížce a byl sem mile překvapen. Jednoduše napsáno, děj má koule, těším se na pokračování.

čef
30.01.2014 5 z 5

Výborný středověký on the road příběh, promyšlený, vycházející z vlastní zkušenosti a podrobného studia reálií života v 11. století v Evropě a blízkém Orientu. Při čtení jsem v žádném případě neměl pocit jakoby jsem něco podobného již někde četl. Jednotlivé epizody jsou originální a věrohodné, což v tomto žánru není vůbec samozřejmé. Pro zájemce o dobrodružnou historickou literaturu jistě lahůdka.

Kron
17.01.2014 5 z 5

Super kniha, přesně podle mého gusta. Poutavý příběh od začátku až do konce.