Cesta sněžných ptáků

Cesta sněžných ptáků https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141039/bmid_cesta-sneznych-ptaku-SbY-141039.jpg 4 553 149

Cesta sněžných ptáků série

Velkolepý, zcela moderně psaný román se odehrává v 11. století a provází čtenáře téměř celým tehdejším světem. Francouzský žoldák přijme od anglického šlechtice nabídku, aby se vydal do Konstantinopole zachránit jeho syna, který je tam držen jako rukojmí. Mladý rytíř bude propuštěn výměnou za šest mimořádných dravých ptáků, bílých sokolů. Ze všeho nejdříve Vallon míří se svými společníky do Norska, pak putuje přes Grónsko a Rusko k svému cíli. Na dlouhé cestě ho provází řada výrazných postav, například sokolník se schopností porozumět divokým zvířatům nebo nebývale vzdělaný student lékařství, který s sebou tajně nese dokumenty, jež mají vést k objevení pátého evangelia. Vynikající dobrodružný příběh je napsaný svižně a s fantazií. Skvělý děj dokáže udržet čtenáře v napětí až do poslední stránky.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Hawk Quest , 2012

vincek1
27.12.2015 5 z 5

Krásná kniha. Autor mi připomínal vypravěčské umění pana Sansoma, jehož knihy jsou zatím tím nej co jsem v tomto žánru četl. Mám připravené pokračování, ale musím si nechat čas na vstřebání tohoto příběhu. Doporučuji všem, kteří si chtějí přečíst napínavou knihu, která i poučí.

Cheynee
16.12.2015 5 z 5

Tuto knihu mohu doporučit všem, kteří mají alespoň trochu rádi dobrodružství a historii. Nic lepšího jsem už několik let nečetla :-).

holatko77
25.11.2015 5 z 5

Uzasna kniha, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Jedna se o velmi poutavy pribeh jedne dobrodruzne cesty skupiny lidi, kterou vede charizmaticky francky hrdina nazyvany Vallon...doprovazen predevsim sicilskym ucencem a jednim Anglosasem, ktereho jsem si obzvlast zamilovala.

akdar72
21.11.2015 5 z 5

Nádherný příběh.. Více hlavních postav, jejich minulost, která zasahuje do současnosti a mnohdy mění budoucnost. Životní zkušenosti z dlouhé a náročné cesty. Překvapila mě úroveň Ruska, tedy konkrétně Kyjeva v té době... Mám ráda historické romány. Doporučuji přečíst. Druhý díl si přečtu až s odstupem, abych nebyla tolik ovlivněna prvním a mohla si ho stejně užít. Děkuji pane Lyndon....

Kris@
03.10.2015 5 z 5

Dechberoucí kniha. Autorovi se klaním až k zemi, protože tak věrohodně popsaný příběh z tak jiné doby, než ve které žijeme, dokáže napsat jen málokdo. Kniha je plná úžasných detailů a má i spoustu dalších předností, níže popsaných. Čtenář prožívá s hrdiny každý moment jejich putování (a díky délce knihy i jejich vyčerpání z tak dlouhé cesty) a cítí prázdné místo i jistou úlevu, když se dostanou na jeho konec. Často se postav drželo možná trochu nápadné štěstí, ale na druhou stranu oceňuji, že se autor nebojí zabít hlavní postavy. Nebudu to moc prodlužovat, napsat by se toho dalo hodně. Je to jedna z nejlepších knih, co jsem četla a zuřivě se pere o první místo. Vřele doporučuji všem!

lazarus
20.09.2015 4 z 5

Zábavný příběh z 11.století o velké cestě, o smrti, lásce a jednom, dle mého názoru, naprosto zbytečném odhalení. Lyndon umí hezky popsat krajinu a občas se mu povede opravdu krásný slovní obrat. Ze začátku jsem byl vyprávěním unešený, ale postupně nálada lehce vychládala. Řekl bych, že neprozranením obsahu svitku by pan autor příběhu malinko přilepšil už jen tím tajemnem. Ať se čtenář namáhá a fantazíruje. Škoda.
Pokračování si rozhodně seženu, protože Čína z této doby mě dost zajímá a jsem zvědav, jak se s tím Lyndon popere.

Z knihy:
" Usmál se - ale ve výrazu jeho tváře nebylo po úsměvu ani stopy. "

" V tyrkysové vodě z roztálého ledu pluly kry velké jako katedrály a v sobě měly pohřbené chladné světlo tisíc let starých zim. "

" Ten, kterého si Vallon vybral, se krátce zasmál a stiskl svému sousedovi paži. Vallon mu smích uťal spolu s hlavou. "

- Prostě nádhera. Takhle píše R.Bradbury, nebo S.King. No, a teď i Lyndon.

Jap
08.09.2015 5 z 5

Tak tohle je doslova lahůdka. Doporučuji každému kdo má rád historii a dobrodružství. Příběh doslova strhne a když se blíží konec knihy je vám líto, že s Vallonem, Waylandem a dalšími se musíte rozloučit. Těším se na pokračování v knize Císařský oheň.

Zdenda20
08.09.2015 4 z 5

Pěkně napsané. Příběh je poutavý, nejsou zde jen kladné vlastnosti hrdinů a krásně popisované sokolnictví. Autor popisuje lidské vztahy v drsné době. Doporučuji všem, kdo má rád historické romány.

asam
15.08.2015 5 z 5

Krásný román,11. století drsný i romantický středověk. Nádherný popis přírody a autor nezapře lásku k sokolnictví. Moc pěkně se to četlo. Opravdu román. na který nelze zapomenout.Doporučuji

cori
11.08.2015 4 z 5

Nádherný epos o putování na konec světa. Oblíbila jsem si Waylanda - super hrdina alá Tarzan. Jeho setkání s ledním medvědem je nezapomenutelné. Určitě si knihu přečtu časem ještě minimálně jednou. Střety s Vikingy a loupežníky jsou napínavé.

Endy17
02.08.2015 4 z 5

Autor sám sobě nasadil laťku dost vysoko - pokud jeho první historický román dosáhl takových kvalit, bude těžké navázat a nezklamat čtenáře.

Herodes
16.07.2015 5 z 5

To bylo ale dobrodružství.

mi-380
07.06.2015 5 z 5

Tahle báječná dobrodružná road movie jedenáctého století právě s poslední stranou skončila a okamžitě nastal ten nostalgický pocit prázdnoty a stesku po postavách, s nimiž se musím rozloučit. Co teď? Nejvíc by mě lákalo vydat se po jejich stopách křížem krážem třemi světadíly.
90 % (aktuálně 137 hodotících a průměr 87 %).

Elvien
13.05.2015 4 z 5

Krásný historický román, který není jen o lásce nebo o politice nebo o krvi, i když má z každého něco. Je to příběh, který je především o putování. O klasickém hledání sebe sama, svého místa na světě i o hledání odpuštění, přátelství, lásky. Ale také o nalézání. Příběh prohlubujících se přátelství i nepřátelství, cesta plná překážek a vyšších cílů a hodnot. Potkáte se zde s idejemi, které se krutě střetávají s realitou života.

Do toho všeho se můžete ponořit do krásy přírody a prostředí a věrně vylíčené doby, ve které se děj odehrává. Líbila se mi nenucenost, s jakou byly podávány dobové reálie, které krásně dokreslovaly atmosféru knihy a zároveň nepůsobily dojmem, že jsou v knize je proto, aby autor dokázal, že o tom něco ví. Už se těším na Císařský oheň.

lampernaqui
21.04.2015 5 z 5

To se četlo samo, podobné knihy mám rád. K dokonalosti chyběl jen ždibíček. Rád si přečtu pokračování Vallona o jeho dalším putování po světě. A že toho tady procestoval. Zase se člověk dozvěděl něco nového - minimálně o tom, jak cenění byli tito dravci v dávných dobách. Vřele doporučuji.

Ivetaa
02.04.2015 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou a od první stránky hltala a hltala... Autor bez zbytečných příkras vystihl přesně drsnou dobu, kdy přežil jen nejsilnější jedinec.

Tomislav
31.03.2015 4 z 5

Po dlouhé době jsem odskočil od sci-fi a fantasy a byl jsem příjemně překvapen. Skvělý příběh z dob, kdy čest něco znamenala. Další díl si určitě pořídím.

Pet007
22.03.2015 4 z 5

Byla to dlouhá cesta z Anglie přes Norsko, Island, Grónsko, Rusko...v krutých dobách a v primitivních podmínkách. A určitě bylo lepší být mužem než ženou. Rozhodovala fyzická síla a peníze nebyly tou hlavní modlou jako dnes.

Liiiii
05.03.2015 4 z 5

Místy napínavé tak až to bralo dech. Tahle kniha si koleduje o zfilmování! Při čtení se, alespoň mně, promítal neskutečně dobrodružný, chytrý a silný příběh, kde nechyběla ani romantika. Musím přiznat, že by se mi líbil i nějaký ten další díl. Všechny postavy mi přirostly k srdci. Čtení jsem si opravdu užívala. Doufám, že tuhle knihu už má v merku skvělý režisér a hlavně výborný scénárista :-)

Evik30
16.02.2015 3 z 5

Zatím nejdéle čtená kniha. Ze začátku mě moc nezaujala, pak jsem si dala pauzu a poslední týden jsem ji dočítala až jsem ji dnes dočetla úplně. Je spíše pro chlapy, ale pokud se do ní začtete a začnete přemýšlet dojde Vám kam autor směřoval a že ne jenom mužští mají rádi dobrodružné příběhy s rozporuplnými konci. Autor si dal záležet. Ne nadarmo psal knihu 5 let.. Putování Vallona, Hera Waylanda a jejich přátel i nepřátel nás zavádí do 11. století. Dnešní lidé si takové putování snad ani nedokáži představit. Příběh je psaný čtivě leč zdlouhavě.
Jinak doporučuju všem kdo mají rádi Pána prstenů a podobné příběhy.