Cesta sněžných ptáků

Cesta sněžných ptáků https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141039/bmid_cesta-sneznych-ptaku-SbY-141039.jpg 4 553 149

Cesta sněžných ptáků série

Velkolepý, zcela moderně psaný román se odehrává v 11. století a provází čtenáře téměř celým tehdejším světem. Francouzský žoldák přijme od anglického šlechtice nabídku, aby se vydal do Konstantinopole zachránit jeho syna, který je tam držen jako rukojmí. Mladý rytíř bude propuštěn výměnou za šest mimořádných dravých ptáků, bílých sokolů. Ze všeho nejdříve Vallon míří se svými společníky do Norska, pak putuje přes Grónsko a Rusko k svému cíli. Na dlouhé cestě ho provází řada výrazných postav, například sokolník se schopností porozumět divokým zvířatům nebo nebývale vzdělaný student lékařství, který s sebou tajně nese dokumenty, jež mají vést k objevení pátého evangelia. Vynikající dobrodružný příběh je napsaný svižně a s fantazií. Skvělý děj dokáže udržet čtenáře v napětí až do poslední stránky.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Hawk Quest , 2012

pingu1
28.02.2019 4 z 5

Poutavě napsaný historický román se zajímavým námětem. Jen kdyby to bylo trošku kratší .... :-)

Korsika
12.02.2019 5 z 5

Neuvěřitelně strhující příběh. I přes detailně popsané pasáže jak krajiny, tak charakterů postav neztrácí děj na spádu - naopak dokonale ho podtrhuje. Lyndon dokázal vytvořit hlavní postavu Vallona, která je vlastně kladná, i když některá jeho rozhodnutí (minulá i současná) z něho nedělají typického kladného hrdinu. Přesto pro něj i jeho společníky budete chtít dýchat. Bojové akce i dlouhé putování je podáno neskutečně realisticky, až "syrově" - jiné vhodné slovo mě nenapadá. ;)

jitka7655
19.12.2018 4 z 5

Zvláštní kniha, několikrát jsem byla přesvědčena, že ji odložím... ale nedalo mi to. A nakonec jsme velmi ráda, že jsem tak neučinila..

Karborund
24.11.2018 3 z 5

Jak mám rád toto dějinné období a kniha byla určitě hezky napsána, mně prostě nesedla.

Ulrika
29.10.2018 5 z 5

Krásně napsaný dobrodružný román.

tatjana1737
29.09.2018 4 z 5

Ke knize jsem se dostala úplně náhodou, takže marketing se mi vyhnul. Na přebalu stojí, že jde o román, na nějž čtenář nezapomene. Přiznám se, že v posledních několika dnech, kdy jsem četla a četla, se mi o postavách už i zdálo, a nakonec jsem sokoly do Anatolie vezla já sama :-). Nezapomenutelné už je jen detailní líčení Vallonovy cesty, která je popisovaná snad hodinu po hodině - což není výtka, já jsem si to jako čtenář užívala a říkala si, že kdyby tohle někdo zfilmoval, vydalo by to na hodně dlouhý seriál. Postavy jsou napsané dobře, sympaticky, a kdykoli jsem se s některou z nich musela rozloučit, tak mě to hodně rozesmutnilo. I když jsem tušila, že při takovém putování musí dojít ke ztrátám na životech, stejně jsem jich litovala a jen si říkala, aby příště nešel ten nebo ta, že to by mne opravdu mrzelo.

Autorovi jsem vyprávění baštila i s navijákem, pokud si vymýšlel co do míst, reálií, druhů ptactva či rostin, utáhl mne na vařené nudli. V překladu vynikly i některé hezké slovní obraty, jichž si poslední dobou hodně všímám a které si vyloženě s gustem užívám, jak lze s větou pracovat, postavit slova za sebe a mají vyznění úplně jiná, než kdyby se užilo synonym či jiné větné skladby. A to, že jsou mezi řádky občas ukryté pravdy a moudra, to byl už jen příjemný bonus.

Díky přednáškám dr. Dršky na UJEPu, kdy jsme ještě patřili mezi ročníky, které driloval a nutil číst, číst a číst, jsem se orientovala v historické linii i Herově závěrečných komentářích k ztracenému evangeliu (filioque je mi dobře známé stejně jako Mantzikern či velké schizma), což prožitek z četby prohloubilo a učinilo ještě plastičtějším.

Jak si v poslední době kvůli kapacitě knihovny vybírám, co si do poličky šoupnu, a raději si nejprve knihu půjčím z knihovny, abych si ji očetla a zjistila, zda za to stojí, tak o téhle budu dlouho přemýšlet, že bych si ji pořídila. Protože i když vím, jak to všechno dopadne, bude pro mne požitek pro nějaké době si to přečíst znovu, zdokonalit se v mořeplavbě, zeměpisu i bivakování ve stepi. Kupu věcí autor líčil opravdu hodně detailně, ale jak jsem psala výše, mně to nevadí, a všechno jsem nasávala jako houba a věřila mu do poslední závěrečné tečky. Doufám, že druhý díl bude stejně dobrý.

Opatov
09.09.2018 5 z 5

Od knihy me zprvu odrazovala masivni reklama, ale tahle knizka ji vubec nepotrebuje, nadherne dobrodruzstvi. Jako bonus hodne zajimavych informaci o chovu dravych ptaku, zajimave. Doporucuji i druhy dil.

MKrat
12.08.2018 5 z 5

Je k zamyšlení jak nelehké je napsat knihu, krásné čtení s díkem autorovi

Aniday
15.07.2018 5 z 5

"Zpátky se otočil jen jednou, aby si tu chvíli vštípil do paměti, udělal za vším čáru, zapečetil vzpomínky..." úžasné dobrodružství, které si i já uchovám v paměti a jednou se k němu jistě vrátím...

eva-lupen
24.02.2018 3 z 5

Divím se, že jsem to přečetla, protože až do půlky to bylo hodně nezáživné. Pak se to rozjelo, začalo to být napínavé a i postavy začaly být sympatičtější. Co se mi ale vůbec nelíbilo, byla ta modernost. Prostě něco působilo v historickém románu vyloženě divně. Copak v té době už měřili na metry? ... No nic, pustím se do pokračování. Když už ty lidi znám, tak jim dám ještě šanci, i když mne to nijak neuchvátilo.

Boby17
29.01.2018 5 z 5

Výborná dobrodružná knížka z období křížových výprav. Vřele doporučuji všem, nebudete litovat.

KAREL6725
29.01.2018 5 z 5

Doopravdy Velkolepý historický román , skvostné čtení . Plný počet hvězd je samozřejmost. Hurá na pokračování, doporučuji všem co nečetli.

PADA123
01.11.2017 4 z 5

Dobře napsaná série. Autor zbytečně nenatahoval příběh popisováním prostředí.

francouz
17.10.2017 4 z 5

Musím uznat, že styl, jakým je kniha napsaná mě sedí. Je pravdou, že co se týče věrohodnosti, tak tady je to trochu diskutabilní, ale jinak nápad a hlavně to putování ranným středověkem po Evropě a částečně po Asii bylo velmi pěkné. Hlavní hrdina, byl typický větrem a válkou ošlehaný bojovník, kterému někdy úspěšně někdy méně úspěšně sekundovali druhové na cestě. Islandská princezna mě tam, ale moc nezapadala, přšlo mě, že spisovatel potřeboval do knihy dostat k drsné přírodě i trochu romantiky, což na mě působylo trochu prvoplánově. No prostě podobné cestování v podobné době, bylo opravdu jenom jedno, i když ranhojič nastavil laťku, tak vysoko, že jí překonat nebude vůbec snadné.

Skatty
04.10.2017 4 z 5

Kniha byla velmi napínavá, bavila mě. Ale jednu hvězdičku dávám dolů za konec knihy.

Maanna
22.09.2017 4 z 5

I když ne vše bylo historicky úplně přesné, líbilo se mi, že všechna území, jimiž hrdinové procházeli, nebyla na jedno kopyto a že středověk nebyl prezentován jen jako pohádková doba s knížaty, králi a princeznami. Děj sice někdy až otrocky sleduje schéma hrdinové se dostanou do problémů - vyřeší ho - hned je tu další problém, ale autorovi se dařilo problémy řešit dostatečně pestře, aby mě děj bavil, byť tedy někdy na hranici uvěřitelnosti, ale to k žánru patří. Jen u některých postav mám trochu problém s věrohodností, a to především u Caitlin. U Hera zase mám pocit, že byly pasáže, kdy si s ním autor tak trochu nevěděl rady, protože se mu do nich svým charakterem moc nehodil, ale celkově jsem si knihu opravdu užila.

apq
21.09.2017 5 z 5

Tahle kniha vážně stála za přečtení .
zajímavé s napínavé od začátku do konce , moc doporučuji .

Hasko
05.09.2017 5 z 5

I když tento příběh je vymyšlený, uvědomujete si jací tenkrát lidé byli ,,borci,,. Bez letadel, mobilů a internetu ,skoro pořád se někde válčilo. Člověk neměl nikdy jistotu,že se dožije druhého dne..... A dokázali zdolávat velké dálky a jít za svým cílem.... Pro dnešního člověka možná až nepochopitelné. Kdo má rád historii,tajemno a dobrodružství,tak knížku doporučuji.

evickakyticka
30.08.2017 5 z 5

Mňam. To bylo počteníčko. Cítila jsem se jako jeden z nich, jako bych tam s nimi cestovala, vše viděla a měla tu čest vše prožít. I když některé scény byly trochu brutální, jejich popis nebyl zdlouhavý a ono to k té době patří. Nejvíc jsem si oblíbila Waylanda a nakonec i trochu Vallona, i když to byl velký drsoň:) Dokonalé popisy prostředí mě úplně dostaly, taková kniha byla snad napsána přímo pro mě. Doporučuji a těším se na druhý díl.

iam_librarian
05.06.2017 4 z 5

Byla to hodně dlouhá cesta plná nebezpečenství. A já jsem si jí užila. Popisy tehdejšího světa mě opravdu bavily. Dostala jsem se do míst, která navštěvuji i dnes...o téměř tisíc let později. Toto dokáže pouze svět knih!
Těším se na druhý díl.