Cesta slepých ptáků

Cesta slepých ptáků https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66680/mid_cesta-slepych-ptaku-xxe-66680.jpg 4 221 33

Cesta slepých ptáků série

První díl trilogie Cesta slepých ptáků. Román popisuje nález podivných mimozemských artefaktů na Islandu. Hlavní hrdinové – doktor Kameník, jeho přítelkyně a později manželka Alena a dva Islanďané, lékař Bjelke a horský průvodce Thorgunn – se pokoušejí odhalit všechna tajemství spojená s těmito podivnými nálezy a noří se do hlubin islandských jeskyní po stopách hrdinů Verneova románu Cesta do středu Země.... celý text

mygel
15.08.2016 5 z 5

Dobre sa to čítalo, až na tie (našťastie krátke) prokomunistické politické pasáže. 5 hviezd

Lessana
03.05.2016 3 z 5

Treba povedať, že kniha sa čítala dobre. Ale... a to ale je kľúčové - nebyť pôvodného príbehu majstra Verna, z čoho by Souček vychádzal? O čo by sa opieral? Čím by si pri písaní pomohol?

woodward
17.08.2015 5 z 5

Měl jsem to rád a určitě je to nejpovedenější Součkova kniha. Závěrečné podkuřování bolševikovi bych mu ještě odpustil, ale v pozdějších dílech už podlézání Rusům překračovalo i tehdejší nutné meze. Za Slepé ptáky dávám pět hvězd.

Terva
09.06.2015 5 z 5

Krása, prostě paráda. Tohle se tak perfektně čte, že to byla a je má nejoblíbenější kniha z Českých luhů a hájů.

Rade
01.12.2014 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství. Možná se mi líbila i proto, že jde o "pokračování" Cesty do středu země Julese Vernea.

mpb1913
30.10.2014 4 z 5

Jako dítě jsem na ni narazil v nemocniční knihovně a fakt mě nadchla, domů jsem se vracel dřív než jsem ji stihl přečíst, to se mi podařilo z nostalgie až teď po dvaceti letech a dobrý.

lazarus
25.07.2014 4 z 5

Povedený mechanismus vyprávění stylem reportáže. Max Brooks s jeho stylem Války Z je prostě až druhý :D.
Příběh je výborný a fabulace skutečnosti se Součkovi povedla na jedničku. Jeden po dočtení neví, čemu věřit.
Hvězdička dolů je za nechutně ideologické pozadí příběhu, které ovšem je odrazem doby, ve které se děj odehrává.
Zdravému jedinci se musí v několika momentech zvednout kufr. Ale pokud to překousnete, případně jste zlý rudoch duší i tělem, vyprávění vás chytne a nepustí.

myshmother
17.02.2014 5 z 5

Výborně napsané sci-fi. Po dočtení jsem váhala, zda to je fikce nebo skutečnost. :-)

valecek11
04.09.2013

špičková sci-fi od českého autora,to není samozřejmost,tím spíš a o to líp se to čte...Povedené dílo...

Nibiru
03.06.2013 5 z 5

Všechny tři díly jsou skvělé, je to jedna z nejlepších sci-fi od českého autora vůbec. Úplně jsem ji hltala, když jsem ji před x lety četla.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

skvělá trilogie - skvěle nakreslený komiks od Jozef Schek, zajímavě zpracováno jako rozhlasová hra, co víc si člověk může přát .........může - film, televizní seriál !!!!!!

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Ludvík Souček - jako obvykle skvělý!

mudrc
30.11.-0001 5 z 5

Naprosto špičková kniha české sci-fi literatury. Formou vyprávění a žurnalistických zpráv odhalujete šokující tajemství a putujete po stopách slepých ptáků a Julese Vernea...víc ale neprozradím, to se musí přečíst.

Ludvík Souček
česká, 1926 - 1978
1979  83%Tušení stínu
1980  86%Tušení souvislosti
1964  87%Cesta slepých ptáků
1983  73%Bohové Atlantidy
1970  79%Případ jantarové komnaty

Kniha Cesta slepých ptáků je v