Tajemství Temného hvozdu

Tajemství Temného hvozdu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391158/bmid_tajemstvi-temneho-hvozdu-EFf-391158.jpg 5 259 29

Cesta šamana série

JE ŠAMAN POUHOU FIGURKOU VE HŘE MOCNÝCH? Na to má Mahan důraznou odpověď! Barliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Hvězda Mahana, hackera odsouzeného k tomu, aby si v Barlioně odpykával svůj trest, mezi nimi rychle stoupá. Po převratu v herním systému se barlionské klany předhánějí v tom, kdo si urve větší kus moci a kdo přejde na stranu nového císařství. Mahan je rázem středem pozornosti, o to víc, když ho Korporace, která hru provozuje, pevně spojí s celým novým rozsáhlým scénářem, na jehož pokoření si brousí zuby všichni špičkoví hráči serveru. Na výpravu do Temného hvozdu je potřeba silný tým, ale v něm si nejdřív Mahan musí vybojovat patřičný respekt a právo velet. Jinak totiž hrozí, že jeho instinktům šamana nikdo nebude věřit – a že místo odhalování tajemství skončí největší hrdinové Malabaru jen jako upíří večeře…... celý text

Literatura světová , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Тайна Тёмного леса (Tajna Tjomnogo lesa) , 2014

Fifineek
03.02.2024 5 z 5

„Chovat se slušně k NPC by mělo být neporušitelné pravidlo každého hráče. Jinak to nebyl hráč, ale blbec.“

Po tom, co Mahan u Beatwicku ukázal čeho všeho je schopen, dostává se do povědomí ostatních hráčů, mnozí ho chtějí dostat k sobě do klanu a setkávat se s ním chtějí i jedni z nejlepších hráčů Barliony. Pozvánky do klanů však odmítá a drží se dohody se svými spoluvězni Clutzerem, Ericem a Leitem a zakládá vlastní klan – Bodláci.
Plánování co nejpohodlnější budoucnosti jim naruší nový úkol od nejvyšší kněžky Eluny, která je pošle do Temného hvozdu hledat ztracený Kámen světla a zjistit, co se stalo s předchozí výpravou, která ho zde ztratila.
Během výpravy se setkává s Ochráncem hvozdu, seznamuje se s patriarchou klanu upírů ale především pokračuje ve své cestě šamana.

Stejně jako tomu bylo u předchozího dílu, druhý a třetí díl na sebe krásně navazují. Díky tomu, že se Mahan dostal z Beatwicku nejsme u postav limitovaní jen NPC a několika hráči takže se opět setkáváme s jeho spoluvězni a několika dalšími postavami, které se k nim přidají na výpravě do Temného hvozdu. Postavy mezi sebou prohlubují vztahy a profilují se.
Během čtení si dělám u různých dohod mezi postavami poznámky a čekám, jestli budou opravdu dodrženy a zřejmě jsem autora při nedodržení jedné z dohod nachytal – Mahan nedodržel dohodu o vrácení vybavení pro šamana, které měl od Ricka z Fénixu a přislíbil jeho opravení a vrácení jakmile jej nebude potřebovat. Je taky možné, že se splnění dohody dočkám až v dalším díle, tak uvidíme.
Co se týče chyb v textu, těch bylo oproti předchozímu dílu o poznání méně což mě potěšilo, ale stále to nebylo ideální. Třeba si v tomto ohledu udrží další díl sestupnou tendenci a budu mile překvapen.

NextOne
19.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Herní svět se změnil, a tím kdo tomu dosti napomohl, byl Mahan. Svými činy, na konci druhé knihy, se dostal do povědomí hráčů na vysokých levelech. Svůj postoj nepřidat se k žádnému velkému klanu si udržel a založil si svůj vlastní. Každý má jiný vkus, ale "Bodláci?" Každopádně do svého klanu přizval své nové i staré přátele a ještě pár zajímavých postav navíc. Temná legie mezitím zahájila hon na Mahana a on se tak společně se svou skupinou musel co nejrychleji vydat do temného hvozdu, ke splnění velice zajímavých úkolů. Zde na něho čekalo několik upířích protivníků na vysokých levelech. Na pomoc přispěchaly i některé populární klany. Na scéně se objevil Geranika se vskutku zajímavým testem pro Mahana. Test, kterým si vytvořil spoustu nepřátel, jak u hráčů, tak u NPC. Důležitou postavu v knize hrál patriarcha, který v Mahanovi vidí dobro.

IG: next_fantasy_one

Hadati
04.05.2021 4 z 5

Třetí díl navazuje přesně na události z druhého. Mahan vytvoří svůj klan a pozve do něj staré i starší přátele. S nimi se pak vydá splnit úkol, který získal od velekněžky bohyně Eluny a od císaře.

A jak je u Mahana zvykem, opět se dostane do víru událostí, které mu přinesou velké zisky. Větší roli tu pak dostane Anastaria z Fénixu a Plinto z Temné legie. Těmto dvěma postavám (kromě Mahana) věnuje autor nejvíce prostoru, je tedy pochopitelné, že jsou tyto postavy také nejvíce prokresleny a jsou nejzajímavější.

Mahanova schopnost přivábit na sebe co nejvíce nepřátel, se pak také projeví i vůči jeho klanu. Ale před absolutním zničením jej jako vždy zachrání nějaká maličkost, kterou se rozhodl učinit svým instinktem, což jako vždy zvrátí jeho osud (a osud jeho klanu) tím správným směrem.

I přes tyto mé opakující se výtky, stále jsem se hodně bavil, takže Mahaněnkovi odpouštím nelogičnosti, kterých se občas v příběhu dopouští.

Awča
09.04.2021 3 z 5

Pro mě zde série trochu ztratila dech. Je zde již mnoho plánování, intrik, záležitostí klanů apod.
Není to špatné, ale asi mě baví více osamělí vlci.

Elea
16.02.2021 4 z 5

Druhý díl se mi líbil o něco víc, tato kniha se sice pořád hodně dobře četla, ale děj mi přišel dost zmatený a chaotický.

roso.mak
25.06.2020 4 z 5

Tahle kniha mě zatím bavila nejméně. Alespoň tam trochu vymysleli berličku pro tu hrdinovu zatracenou kliku na herní postup.

danny_21
01.04.2020 4 z 5

Zajímavá záležitost, která potěšila duši RPG playera, který zamlada kostil krysy, netopýry, gobliny, minotaury a podobné příšernosti ve slavné hérní sérii Might and Magic. Připadal jsem si v Mahan(ěnk)ově světě levelování, sbírání a rozdělování zkušeností, aliancí s ostatními postavami a samozřejmě bojůvek v dungeonech s odolnými bossy - stvůrami, jako ve známé a oblíbené hospůdce. V třetím díle se Šamanova cesta k mému částečnému zklamání ( tak nějak jsem věřil v menší skupinku nýmandů ) spojí s ostatními velezkušenými hráči a vede k založení vlastního klanu. Sice už těch příhodných náhod a pozitivních rozuzlení na první pohled ztracených situací začíná přibývat, ale questy a samotný příběh začínají být zajímavější a propletenější, sakra tohle putování RPG světem mě fakt baví - 80 %

Lukasitch
25.03.2020 4 z 5

Logiku stranou, je to stále zábava, nic víc a nic míň.
Pořád ale čekám na setkání s Miridou a doufám v prozrazení nějakého smyslu toho všeho.

Janičta
28.12.2019 4 z 5

Tenhle díl mě zas tak moc nezaujal. Ale oceňuji, že se vlastně pořád něco dělo a děj tak nepřešlapoval na místě.

Co se mi ale moc nelíbilo, byl velký počet hráčů s vysokým levelem, co si z Mahana klidně udělají rohožku. Logicky to přijít muselo, protože tak slabá postavy musela dostat pomoc v podobě silnějších a zkušenějších, jinak by zmíněná logika prostě vyletěla z okna. Slaboučký mraveneček prostě nemůže zdolat titány. Ale tím byla hlavní postava vlastně ochuzena o možnost prosadit se, protože musí hrát podle toho co mu silnější nechají. Jsem hodně zvědavá jestli si s tím Mahan nějak poradí.

Mahan má konečně svůj klan. A já tam nikomu nevěřím ani nos mezi ušima :D Z kraje to byli jeho bývalí spoluvězni(kteří byli odsunuti na okraj), kteří mě udržovali v jakési naději, že se šaman bude mít o koho opřít. Ale nakonec? Ne a ne a ne. Celé mi to nějak smrdí. Kolem šamana se toho hodně děje.
Úkoly co mění celou hru a někteří jsou tam hlavně kvůli tomu, aby byl šaman pod kontrolou. A jen co dostanou co chtějí, poputuje šaman na pár hodin navštívit Šedé pláně.

Mimo jiné moc nechápu (už od první knihy), jak spolu fungují reálný a herní svět. Proč trestaní vězni mají možnost, stát se třeba lupičem a pracovat na vlastnostech, jako je třeba Podlost? Jak jim to pomůže k nápravě, když jsou ve hře zavření třeba několik let a vlastně se stále dopouštějí kriminální činnosti?
Hra má v hráčích prý probouzet to nejlepší, ale místo toho najdete celkem dost manipulátorů (čistě pro vlastní prospěch), chamtivců a celkově bídáků?
Jasně, že to nemůže být úplně bez nich, protože koho by bavilo hrát v ráji plném prdících jednorožců že?
Ale hraje prezentována určitým způsobem a já ho nikde moc nevidím. Zato vidím lidi, co jsou evidentně na vysokých postech i v reálu, navzájem se znají a vlastně se domlouvají jak bude Barliona fungovat. Jsem fakt zvědavá co z tohohle nakonec vyleze...

protokol
05.08.2019 5 z 5

vav

tak to som nečakal . t´to cesta je čím ďalej tím viac zábavná .
len mi chýba večia interakcia mahana a jeho brata povečine sa objaví drako len aby ho ukázal niekomu alebo aby komentoval pár udalostí ale inak skvelé som sa bavil

vrelo odporúčam

Lethania
10.07.2019 5 z 5

A je to jasný. Tento díl mě přesvědčil o to, že si musím nutně dokoupit všechny zbývající díly, a to nejlépe hned! Není zbytí, musím povolat svého "hrabivého křečka“ a koupit i díly předcházející, protože má knihovna již očekává tyto nové přírůstky.
Tento díl byl naprosto luxusní. Nikdy bych si nepomyslela, že od ruského spisovatele budou tak dobré fantasy knihy. Příště se musím vyvarovat předsudkům!
Vše bylo naprosto dokonale promyšlené a propojené, až jsem nad tím leckdy kroutila hlavou. Prostě další pecka od pana Mahaňenka. Už se chystám na další díl.

Geramon
24.06.2019 5 z 5

Zablýsklo se a mé tělo se blaženě obalilo světlem.

Úkol Přečtění třetího dílu Cesty šamana splněn.
Vaše reputace u klanu Fantom Print zvýšena ze 2 na 3.
Odměna Snížení ceny na nákupy u klanu Fantom Print o 10%
Získán titul ,Náruživý čtenář,

Je k dispozici nový úkol: Legendární pokračování cesty Šamana ,Hrad Fantomů,
Odměna za splnění legendární Brýle mistra Gutenberga
Trest za nesplnění úkolu: snížení levelu čtenáře na level Školka. Po dobu jednoho roku možná četba pouze knihy Ferda mravenec a spol
Přijímáte?Nepřijímáte?

V běhu strhávám košili z věšáku a odklikávám ANO.
Mám hergot asi 20 minut se dostat do knihkupectví než zavřou.
Sakra to musím stihnout, nemůžu čekat do zítra abych se dozvěděl jak je to dál.
Výtah se zaseknul to si snad dělááá p….l.
Beru schody po třech. Uf dělám si poznámku NEBYDLET tak vysoko.
Hergot třetí patro dobrman level 13. Ááá to snad ne.
Koukám do batohu co použít. Jooo házím kost a probíhám okolo psa.

Získáváte novou schopnost ,,Filuta,,

Běžím ulicí a lidi se otáčejí a koukají kdo mě asi pronásleduje.
Super, mám ještě minutu vbíhám do obchodu, beru knihu z pultu běžím ke kase.
Mám vyhráno.
Nééééé nemám peníze to néééé.
Chlap kouká co vymyslím. Já koukám a přemýšlím.

Ding Vaše úroveň obchodování se zvedla na 10.
Vaše reputace u klanu Fantom Print se zvedla na 4.

Šťastně odcházím k domovu pouze v ponožkách a slipech.
Rozhodně nelituji, neboť ta kniha stojí za boty košili hodinky mobil a kalhoty.
Sedám si do křesla, odesílám email, že nemohu přijít do práce neboť to prostě nejde.
Otevírám knihu.

Zahájili jste úkol. Vaše úroveň zvědavosti a houževnatosti se zvedla o 16 levelů.
Vítáme Vás v Barlioně a přejeme příjemnou hru.

bartule
31.05.2019 5 z 5

Pokračuji ve čtení plynulým tempem a je to pořád super jízda :-) prostě tahle série mě chystla a nepustila :-)

pobijecmuch
20.05.2019 2 z 5

Nemůžu si pomoci, ale třetí díl je už hodně utahaný a neuspořádaný. Autor se zbytečně moc soustřeďuje na hlavní postavu a další nám sotva představí jménem. A svět Barliony nám dosud také moc nepopsal. Celá tato série mně nějak moc nesedí, nevím ze žánru LitRPG jsou možná lepší knihy.

TomTomis
05.04.2019 4 z 5

Jízda opravdu pokračuje, jen se musím tak někde v pozadí ptát, jaký to má mít smysl a konec. Zda v tom všem bude i něco navíc než jen sledování virtuálního světa a pohybování se v něm. Už je zamluvený další díl v knihovně. Jen se pomalu začínám bát, že se to začne zvrhávat v knihy, co jsou na jedno brdo a nemají žádný posun. Tak uvidíme:) Třeba bude i nějaké to překvapení. Každopádně prima oddechovka.

Peleus
04.03.2019 3 z 5

Mrzí mě, že v tomhle díle jsem přestal fandit hlavnímu hrdinovi. Ano, stále se rozkoukává, pořád zkouší, co mu projde a naráží na mnohé neznámé. Nicméně smutné je, že i přestože zkazí, co může, na konci se ze stínů vynoří doposud mlčící mocní přátelé a sympatizanti, aby čtenáři vysvětlili, že některé věci nejsou tak, jak vypadají.

Obrazně řečeno:
"Odsouzenému k smrti odemknou řetězy, pustí z vězení, vykoupou, nakrmí, s princeznou ožení a půl království se zlatým žezlem doživotně svěří....".

Číst se to dá, místy mě to i bavilo, ale až Hrad fantomů rozhodne, zda sérii (dle dostupných informací obsahuje 7 knih) dokončím, či nikoli.

Okoslav
26.02.2019 4 z 5

Na začátek to nejdůležitostí: jo, je to pořád super zábavné čtení, svět Barliony je komplexní a postavy sympatické.

S dalšími díly ale víc a víc vystupuje do popředí největší problém celé série Cesta šamana: základní dějový koncept prostě nedává smysl, a to ani v rámci žánru. Namátkou: skutečně jsme ochotni akceptovat, že hra (od druhého dílu navíc mimo doly a prakticky bez jakýchkoliv omezení) je vhodným trestem pro skutečné kriminálníky (pomiňme teď okolnosti Mahanova odsouzení)? Jde-li herní měna směnovat za tu reálnou, proč neexistují celé klany hráčů, kteří se hrou živí, a místo toho se stále pracuje s konceptem "hry po práci"? Jakou roli má Barliona v ekonomice a celkovém fungování reálného světa? (A nějakou hrát musí, vzhledem k tomu, že slouží jako "nápravné zařízení pro trestance".) Mimochodem, v tomto ohledu je mnohem uvěřitelnější konkureční série Hraju, abych žil, která naopak se vzájemným vztahem "hry" a reality pracuje velmi dobře.

Když odhlédnu od dějových nelogičností, platí, že Cesta šamana stále méně a méně připomíná "hru". Mnohem víc jde o klasickou fantasy, ozvláštěnou herními mechanikami, řečmi o NPC, levelech apod. A nevyjasněný (a nevěrohodný) vztah mezi hrou a reálným světem v tom hraje velkou roli.

Jo a mimochodem, ten konec Tajemství temného hvozdu byl... minimálně haluz.

BouBára
10.01.2019

Tato kniha vypráví o virtuální hře kterou hraje skoro celá zeměkoule. Tato hra je RPG která se odehrává ve světě zvaný Barliona. Hlavní hrdina je hacker který tuto hru hrál i předtím něž se dostal do vězení za vytopení města. Ve vězení byl dán do kapsle která umožňuje vstup do tohoto herního světa. Tento virtuální svět se odehrává zhruba v naší době ale bez všech vymožeností jako jsou dopravní prostředky - (auta, autobusy, letadla....) a například i bez paneláků. V tomto světě jsou monstra a ostatní hráči. Do monster započítávám i zvířata která si mimochodem můžete i osedlat či si je jen ochočit. Tato zvířata jsou od pejsků ke jednorožcům nebo k drakům.

Překvapilo mě to jak Mahan přemýšlí a rozvíjí své vztahy s ostatnímy.

Nejvíc mě bavilo/zaujalo to jak virtuální svět funguje a boje s monstry.

Tuto knihu doporučuji pro milovníky her jejíž žánr je RPG.

witko
11.12.2018 5 z 5

Nevím jestli jsem neudělal chybu, že jsem tuhle sérii začal číst před jejím kompletním vydáním. Teď abych zase čekal, až vyjde další díl. Snad se dočkám brzy.
Pořád mě to baví a těším se na další Mahanovi úkoly.

KnihoMorka
16.11.2018 5 z 5

Prostě nádhera! Nepřenesu přes srdce, jestli v češtině nevyjdou všechny díly... :)))
Už někdo začal programovat Barlionu? ;)))

hry dobrodružství virtuální realita LitRPG (herní svět + fantasy/sci-fi) fantasy

V. Mahaněnko (p)
ruská, 1981