Šamanova pomsta

Šamanova pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412943/bmid_samanova-pomsta-NPn-412943.jpg 5 206 33

Cesta šamana série

Kniha obsahuje bonusovou povídku Hodina bolesti / The Hour of Pain, která vrhá trochu jiné světlo na závěr Karmadontovy šachovnice. Barliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Daniel Mahan, legendární šaman barlionského herního světa, si odsloužil ve virtuální realitě svůj trest. Jedenáct měsíců naplněných dobrodružstvím a bitvami je výhodným řešením v porovnání s původními osmi lety v dole. Přesto Barliona odmítá šamana nechat tak jednoduše zmizet a stírá rozdíly mezi jeho dvěma realitami. Ukazuje se, že odejít z kapsle není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Cesta prostě musí být dokončena… Přeloženo z anglické verze (Shaman's Revenge, 2017) ruského originálu.... celý text

Literatura světová , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Все только начинается (Vsje tol'ko načinajetsja) , 2015

Roscata
04.07.2019 5 z 5

Už dlouho jsem si žádnou sérii neolíbila tak moc jako Cestu šamana. Ačkoliv mi to drásá nervy, miluju takové zvraty jakých jsme se dočkali v Šamanově pomstě.
Tušila jsem že situace z pátého dílu nebude tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát ale až takovouhle skutečnost jsem nečekala. Bohusová povídka Hodina bolesti byla milou třešničkou na dortu.
Vážně jsem zvědavá co nám přinese další díl.

bartule
02.07.2019 4 z 5

Nooo jsem trochu v rozpacích - na jednu stranu musím říct, že i tento díl byl čtivý, rychle ubíhal a zajímalo mě jak to skončí, na druhou stranu mi to přišlo trochu přitažené za vlasy :-( v podstatě jsem nepochopila pořádný důvod tak obrovské pomsty na konci jmenovaných hráčů a to až tak, že by kvůli tomu vraždili a přišlo mi, že tenhle bod byl nedomyšlený a prostě blbost :-( jsem naprostý fanda všech knih Šamana Mahana a na tento díl jsem se potom šíleném konci předchozího dílu strašně těšila,ale měla jsem asi velká očekávání a jsem trochu zklamaná- za mě toto nejslabší díl série ,ale jsem zvědavá co se ještě může stát v tom posledním.

pobijecmuch
02.07.2019 3 z 5

Tento díl pro mě nejlepší z celé série. Možná je to tím, že se tam střídá herní svět, s fiktivní realitou a nebylo to tedy, tak moc pohádkové. Pro mně závěrečná povídka, nebo také označení Cesta šamana 5.5, byla vcelku zbytečná, i když překvapivě vysvětlila určité vztahy hlavních postav.
Závěrečný díl si určitě přečtu, bude snad vydán ještě před vánocemi.

GinaKicaid
26.06.2019 5 z 5

Tak tento díl byl skvělý! Postupně se vysvětlilo úplně všechno takovým způsobem, že to bylo velmi uvěřitelné a nepřišlo mi to vyumělkované. Zajímá mě jakým směrem se bude ubírat díl poslední, jelikož odpovědi na naše otázky už jsme dostali...
Co se Anastarie týče... Nikdy jsem ji moc nemusela, přesněji řečeno, nemusela jsem to, co představuje - bezchybnou dokonalost... A ani po tomto díle a hlavně povídce se na tom nic nezměnilo. Nevím jak vy, ale mám pocit, že se autor hrozně snažil vcítit do toho, jak ženy myslí a tak úplně se mu to nepovedlo (kdo probůh svého přítele v duchu tituluje stále "moje láska"?!… A nebo nejsem dostatečně romantická...)

Okoslav
22.06.2019 5 z 5

Jestli jsem předchozí díl označila za dosud nejslabší, Šamanova pomsta je naopak moje osobní jednička v rámci celé série. Mahaněnko si hraje s hlavní zápletkou, svému hrdinovi nedává nic zadarmo, a než se dočkáme velkého rozuzlení, čeká nás hned několik (mnohdy fakt překvapivých) zvratů. Doporučuje 11 z 10 Okoslavů :-)

KnihoMorka
20.06.2019 5 z 5

prahnu po další

makynka911
20.06.2019 5 z 5

Přečteno za několik hodin. Ano, to je konečně šaman, kterého mám ráda. S prominutím už si nenechá srát na hlavu a hurá do akce. U tohoto dílu jsem se dost nasmála, často pronášela slova jako cože, jak je to možné a co to do pr... je. Díl jak má být.
Spoiler: Chvilku jsem se obávala o reputaci Plinta, protože ho mám v tomto světě ráda hned za Mahanem, ale Plinto nezklamal, i když dělá podržtašku. Absence Fleity mi vůbec nevadila, popravdě, stačí jeden Mahan, moc nevím, proč tam strkat jeho klon. A Anastarie ... jak píše Jacinda, pinda na entou, které určitě nesežeru, že to dělala pro něj. Stejně v tom s tatíčkem a strýčkem měli prsty ještě jinak si myslím, no uvidíme, co se vylíhne dál. Každopádně podle dotazu na FantomPrint bude poslední díl ještě letos a prý vydají i nějaké povídky z Barliony :)

jakop
18.06.2019 5 z 5

Tuhle sérii mám moc rád. Každý díl jsem přečetl tak do 2 dnů podle toho, jak to vycházelo (práce a volno) a už se moc těším na poslední 7. díl

Jacinda
18.06.2019 5 z 5

Už strašně dlouho mě nějaká série natolik pohltila, že jsem četbu prožívala jako jednu velkou orgastickou jízdu. Mahan mi dokázal, že je nadále mojí super oblíbenou postavou a jeho pomsta mi přinášela až zvrácené uspokojení. Jak se dalo předpokládat, vše se krapet zkomplikuje a to krapet je tady potřeba popsat slovy: Zápletka v zápletce v zápletce, zvrat v zvratu v zvratu v zvratu... V jeden okamžitk to na mě bylo moc, naštěstí to autor zachránil vynikajícím koncem, kdy k mému překvapení bylo vše vyřešené a uzavřené a navíc ještě v rychlém sledu. Spoiler alert... Co se týče Anastarie, už z anotace povídky je jasné, že bude nějakou strašnou obětí. Ale. Pro mě je to pořád pizda, kterou nesnáším. Prostě ta postava je mi protivná a mým idolem navždy zůstává Plinto či sympatický Hadojed. Stejně tak Fleita byla naštěstí odložena na vedlejší kolej. Celkově je Šamanova pomsta bombastická orgiální jízda, kde Mahanovi držíte všechny pěsti, co na těle máte. (btw povídka je podle mě zbytečná záležitost, autor za Anastarii vůbec neumí psát a celkově to působí jak divná obhajoba na úrovni slohové práce. Nicméně to už je každýmu buřt). Čili ted mi už nezbývá nic jiniého, než hladově vyhlížet poslední díl. N-e-m-ů-ž-u-s-e-d-o-č-k-a-t

Praskot
18.06.2019

Co k tomu napsat? Hustý! Přečteno za jediný den :-D.

kruppe
17.06.2019 5 z 5

Plány ukryté v plánech, po twistu následuje twist. Jedna kombinace se vrší na další komplikaci. A popravdě i když ve mě hned od první stránky hlodal červ, tak jsem úplné plány neprokoukl. Mahaněnko je kulišák. Neříkám, že je to literát par excellence, ale píše tak, že se bavíte, a to se mi na něm líbí. A přestože se jedná již o šestý díl, tak nenudí. Proč? Protožestejně jako v dobrém rpg, tak i tady často měníte prostředí a dokonce ve svých knihách prostřídá románové subžánry. Stihli jsme klasické fantasy, horror, pirátské dobrodružství a tentokrát i detektivku, vždy tak nějak lehce a vždy mixnuté litrpg.
Jen je škoda, že slečna z obálky v knize vystoupila jen epizodně.
Resumé zní: Velmi kvalitní čtení! Kupujte, čtěte, ať máme víc litrpg (a že Fantomprint podle FBookového vyjádření již chystá)!!!

spiker99
15.06.2019 5 z 5

tak tohle bylo zamotanější víc než sem čekal :)

Fifth Element
14.06.2019 5 z 5

Jedinečné! Epické! Nutně potrebuju vědět jak to skončí! :)))