Kartosský gambit

Kartosský gambit https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380002/bmid_kartossky-gambit-qpl-380002.jpg 5 302 35

Cesta šamana série

Barliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Odsouzený hacker Mahan se po odpracování první části svého trestu v barlionských dolech dostává do hlavního herního světa a konečně může se svou postavou šamana plnit úkoly v naději, že vydělá dost virtuálních peněz na své velmi reálné propuštění. S nepopulární třídou postavy i povoláním klenotníka jsou ale nové začátky těžší, než se zdají. Zdánlivě nezajímavá zapadlá vesnička ukrývá podezřele silná monstra i další indicie k sestavení legendární Karmadontovy šachovnice. A zatímco se velké hráčské frakce pokouší urvat co nejvíc prestiže a vzácných předmětů, Mahan zjišťuje, že se celý herní svět Barliony mění od základů: dlouho udržovaná rovnováha „dobrého“ a „temného“ císařství se hroutí, na scénu nastupují nové scénáře i herní mechanismy a NPC se nechovají jako pouhá NPC. Zdá se, že Korporace na své hráče chystá něco velkého... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Гамбит Картоса (Gambit Kartossa) , 2013

kachnat
25.02.2022 5 z 5

Velmi čtivé, Mahan má opravdu až neuvěřitelnou kliku :-)

Polinius
13.06.2021 4 z 5

Hra pokračuje a hlavní hrdina se stává středem mnoha a mnoha náhod, pokud by se jednalo o hru pro jednoho hráče, tak je to pochopitelné ale u hry pro hodně hráčů jsou ty náhody až nepatřičné. :-(
Útěchou může být tušení, že hlavní hrdina se stal obětí plánů tvůrců hry ale proč zrovna on? Finální rozuzlení je až nebývale bombastické a ztratil jsem přehled o motivaci postav. Tohle je prostě počítačová hra a příběh zde dává smysl asi jako příběh v pornu. :-/ Nicméně kniha je stále čtivá a nikterak mě neurážela a dostal jsem asi to co jsem čekal.

NextOne
27.05.2021 5 z 5

Druhý díl s názvem Kartosský gambit, je pokračování série Cesty šamana od V. Mahaněnka. Oproti prvnímu dílu už to má ten správný LitRPG náboj.

Mahan opustil vězeňské doly a byl poslán do vesnice zvané Beatwick. Není to zrovna místo, kde chcete skončit, pokud si chcete levelovat postavu. Jenže to by nebyl Mahan, aby ho nepotkalo štěstí na úkoly, a to i velice vzácné. Ve vesnici řádí jakási bestie, o kterou je třeba se postarat. Za účasti NPC se úkolům snaží přijít na kloub, avšak netuší, že právě v této vesnici se chystá něco velkého. Scénář, který má spojit největší klany Barliony. Herní svět se má změnit a Mahan, který se stane ústřední postavou, k tomu přišel jak slepý k houslím. Závěrečná bitva byla opravdu strhující.

Spousta čtenářů poukazuje na to, že hlavní hrdina má velké štěstí. K tomu bych podotkl, že u LitRPG tomu tak prostě je. Nebude příběh o někom, komu se nedaří a je nezajímavý. Mahan tu je naštěstí pokorný a nemyslí si, že je něco víc. Navíc tu dostane často na prdel

IG: next_fantasy_one

Hadati
09.04.2021 4 z 5

Druhý díl trpí stejnými neduhy jako ten první. Mahan i nadále zažívá neskutečné štěstí v tom, být ve správné chvíli na správném místě, zvolit ten správný způsob na odkrytí úkolu či odměny, které dosud za desítky let jiný hráč neodhalil, získat odměnu, která mu unikátním způsobem pomůže nebo vylepší jeho schopnosti apod.

Když však při čtení přistoupíte na tuhletu hru (kdo ví, třeba v zákulisí skutečně někdo hýbe událostmi tak, aby Mahan dostal to, co potřebuje) hodně se pobavíte.

Ty nejnudnější pasáže ve stylu získávání zkušeností výrobou jednoduchých věcí a zabíjením krys byly víceméně odstraněny. Oznámení o levelování tu sice stále je, ale v menší míře a většinou přinesou i nějakou zajímavou informaci.

Mahan se pak také dává postupně do křížku s různými mocnými frakcemi hráčů, což je nadějí pro více zábavy do budoucích knih.

V závěru druhého dílu pak dojde k epické bitvě, která má kolosální důsledky pro všechny hráče i NPC. Asi něco jako když přidáte do hry datadisk. Trochu mi to připomnělo finální bitvu v Ready Player One. A Mahan je, samozřejmě, ve středu celého tohoto dění jako postava na nízkém levelu konkurující hráčům na trojciferných levelech.

Awča
09.04.2021 5 z 5

Skvělé pokračování velmi dobrého prvního dílu.
Nový začátek, zajímavé postavy a napínavé úkoly.
Ač nehráčka, početla jsem si a díky závěru se těším na další díl.

Elea
12.02.2021 5 z 5

Líbilo se mi to ještě o trochu víc než první díl, těším se na pokračování.

roso.mak
25.06.2020 5 z 5

Opět napínavé, opět má hrdina zatracenou kliku, až trochu příliš a opět jsem se občas trochu ztrácela. Kniha má alespoň vytucněné herní poznámky, tak se to alespoň lépe dohledává.

davidurban1973
14.04.2020 5 z 5

Stejně jako první díl mě to vtahlo do děje a nepustilo. Precteno skoro jedním dechem. Slušně rozjetý příběh se závěrečnou gradaci a docela překvapivým koncem.

Prince_of_book
10.04.2020 5 z 5

Mám pocit, že ať sáhnu po jakémkoliv dílu jakékoliv LitRPG série v podání Fantom.Print, tak neudělám chybu, protože snad všechny knihy co jsem četl byli skvělé ne-li perfektní.

Kniha je jako všechny litrpg knihy obrovsky čtivá a provázaná levlováním postavy a herním slangem. Opravdu mě baví Mahanovi intriky, jeho myšlení a jeho gameplay a nápady.

Možná je to proto, že jsem pro žánr cílovka, ale jsem opravdu nadšený ze světa barliony, kam se s Mahanem opět vydáváme a těším se, co přinesou další díly této série.

9,5/10

Mickhesh
22.03.2020 4 z 5

O dost lepší než první díl.. dávám neprůstřelných 85% (první díl jsem dal 75, ale oproti druhému dost ztrácí) Je znát, že se autor vypisuje, stále se něco děje a ubylo trapných hlášek. Škoda trochu chaotickému závěru, ale zase se máme kam odrazit v dalším pokračování.

Local_Bunny
05.03.2020 4 z 5

Co říct o druhém díle. Určitě byl o dost lepší, než ten první, hlavně z toho důvodu, že jsme nebyli omezení na jednu lokaci, ve které se neustále odehrával stejný scénář.
Strašně moc chválím autora za to, že jeho hlavní postava, Mahan, netrpí syndromem vyvoleného. Není neporazitelným a naopak, dost často dostane na prdel.
Super byl i větší náhled do schopnosti a celkového rozvoje postavy. Stejně tak je dokonalý systém guild, classů a rozvoj peta. Neskutečně se mi tyhle poznatky převzaté z reality líbí. Možná jako mínus beru, že člověk, který si nezkusil MMO hru, bude podle mě plavat ještě víc, než u prvního dílu.
Co se týče ostatních postav, městské NPC se mi líbily. Trošku problém nastal ve chvíli, kdy na scénu přišla Anastaria, jelikož byla ze začátku vykreslená s těžkým e-girl syndromem.
Další plus dávám za fakt, že se Mahan konečně naučil hrát špinavou hru. Náš milý a hodný hoch konečně dospěl, už se sebou nenechá zametat! Intriky mezi klany byly taky hrozně v topu. Já prostě miluju intriky a drama.
Taky miluju roztomilé věci, takže Draco a Huňáč!
V závěru mě kniha i příjemně překvapila, protože ten, kdo věnoval ději pozornost od začátku, později zjistí, že i sebemenší blbůstka, na kterou Mahan narazil, měla vyústit v ďábelsky plán. Jo, zakončení bylo super.

danny_21
08.02.2020 4 z 5

Zajímavá záležitost, která potěšila duši RPG playera, který zamlada kostil krysy, netopýry, gobliny, minotaury a podobné příšernosti ve slavné hérní sérii Might and Magic. Připadal jsem si v Mahan(ěnk)ově světě levelování, sbírání a rozdělování zkušeností, aliancí s ostatními postavami a samozřejmě bojůvek v dungeonech s odolnými bossy - stvůrami, jako ve známé a oblíbené hospůdce. V druhém dílů se Šaman ocitne v podivné malé vesničce, kde by zdánlivě mělo být vše připraveno k poklidnému zvyšování vlastností, nicméně se ukáže, že stojí v samotném středu střetu císařství a Temného lorda. Postava se rozšiřuje, questy a samotný příběh začínají být zajímavější a propletenější, sakra tohle putování RPG světem mě fakt baví - 85 %

Lukasitch
21.08.2019 4 z 5

Mám s těmito knihami, potažmo žánrem, trochu problém. Ano, baví mě to číst, především díky tomu, že u toho nostalgicky vzpomínám na své roky strávené ve World of Warcraft, později v Guild Wars a jiných dalších menších hrách. Hned bych se s chutí vrátil zpět v čase.
Čtení je to rozhodně zábavné. A to je asi tak vše. S druhým dílem už to vzpomínání nemělo takovou sílu.
Ono se tam vlastně totiž vůbec nic neděje. Jo, nějakej cápek je ve vězení, kde jen hraje hru a vše mu jde skvěle. No a co?
A tak se mi několikrát během čtení stalo, že jsem se zastavil a řekl si, jestli mě to jako opravdu baví číst, jak mu tam naskakují ty levely a další čísla. A to ani radši nezmiňuji logiku, chování NPC apod.
No uvidíme dále, jak a jestli se bude vyvíjet příběh i mimo virtuální realitu. Za nějakou dobu nahlédnu i do třetího dílu.

Lethania
06.07.2019 5 z 5

Pokud jsem si myslela, že první díl byl špičkový, tak tenhle dosáhl ještě vyššího vrcholu, ze kterého se nakonec vyšplhal až na Mount Everest díky závěrečné epické bitvě, u které jsem měla problém popadnout dech při každé přečtené větě a stránce. Veškeré ostatní potřeby se odsunuly na druhou kolej.
Pan Mahaněnko má dokonale promyšlený svět, do kterého se znovu ráda začtu. Třetí díl mě nemine. A ty další taky ne!

Geramon
21.06.2019 5 z 5

Tak to je Megamazec. Doufal jsem, že bude druhá kniha alespoň tak dobrá jako první.
Protože první byla skvělá.
Ale ta druhá je ještě lepší.
Hned začnu číst třetí knihu a jestli bude také dobrá tak si koupím všechny ostatní knihy najednou. Paráda, žánr LitRPG se mě moc líbí.

myskakarel
08.06.2019 5 z 5

Druhá část přečtena ještě rychleji než kniha první. Prostě bezva čtení. Už jsem si půjčil i další díl.

tlackacka
01.06.2019 5 z 5

Výjimečně mě druhá kniha ze série bavila o trochu víc než ta první. Autor se už nezatěžoval popisy, jak co funguje v RPG, a přešel k plnění úkolů a rozvoji světa. Neskutečně mě tu baví propracovanost NPC a fakt, že dokud nezačnou nabízet pitomé questy s ještě pitomějšími odměnami a dělat naschvály, chovají se jako zbytek hráčů. Skvělé, jdu shánět další díl.

bartule
27.05.2019 5 z 5

Cesta Šamana pokračuje a vy sním opět prožíváte každý úkol, každý bod dovednosti a těšíte se na každý posun v ději,který se vyvíjí opravdu zajímavě. Opět super.

lumpíkcz
15.05.2019 5 z 5

znovu výborné jako první díl :-)

protokol
03.05.2019 5 z 5

Úžasná perfektná fantastická kniha táto kniha prekonáva všetko čo som čítal na 1000 percent

ODPORÚČAM