Karmadontova šachovnice

Karmadontova šachovnice https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408287/bmid_karmadontova-sachovnice-v5A-408287.jpg 5 223 36

Cesta šamana série

Barliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Šaman Mahan se jako novopečený majitel hradu Altameda připravuje na nová dobrodružství, ale zbytek hráčů Barliony očekává spíš klidnější herní chvíle. Vždyť na události v Temném hvozdě již padl prach, situace ohledně Altamedy se vyřešila a Geranika si své plány na zničení všehomíra chystá kdesi daleko. Na stereotypní život ale není Mahan připravený. V Barlioně přeci získal tolik úkolů, které je třeba dotáhnout: záchranu smečky Šedé smrti, jednání s piráty a především stále nedokončenou císařovu šachovnici, klíč k otevření Stvořitelovy hrobky. A možná je načase, aby si nejvyšší šaman našel učedníka…... celý text

Literatura světová , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Шахматы Кармадонта (Šachmaty Kardamonta) , 2014

Fifineek
Fifineek
25.02.2024 5 z 5

„Naháním svým nepřátelům hrůzu. Minimálně tak dlouho, dokud mě někdo jednou nebo dvakrát netrefí.“

Mahan strávil v Barlioně nedobrovolně již přes půlroku, za který toho dokázal tolik, co jiní nedokážou za celou svou herní kariéru. Nově mu přibyla starost ve formě klanového sídla – hradu Altamedy, který není jen obyčejným hradem, ale dokáže se přemisťovat z místa na místo. Najde si také čas na dodělání starých restů, kterých má požehnaně, seznámí se s piráty, dojde i na námořní bitvu proti monstru z hlubin oceánu a zjistí, že s jeho herními přáteli není tak úplně vše v pořádku a něco se děje.
Během toho všeho se ještě musí věnovat své zombie učednici Fleitě, kterou učí jak následovat cestu šamana a naslouchat svým předtuchám.

Je tady pátý díl série a o akci nebyla nouze. Stránky ubíhaly neskutečným tempem a opět jsem byl mile zaskočen tím, co vše si autor zvládnul připravit tentokrát. Mahanovi se něco povedlo, myslel jsem si, že si dá na chvíli oddech a bude se věnovat něčemu běžnému, třeba výrobě prstenů, ale to ne, on se hned stihnul nachomýtnout k dalšímu a ještě mnohem strhujícími dobrodružství.
Našemu šamanovi se v tomto díle přihodilo i několik nevšedních událostí, které mi utkvěly v paměti a později jsem nad nimi přemýšlel, každopádně konec mě naprosto uzemnil a emocionálně rozložil.
Nebyl bych to já, kdybych nezmínil překlepy a chyby v textu, kterých bylo podobně (kolem 10) jako v předchozím díle, což mě opět mile překvapilo a třeba se v nadcházejících 2 dílech dočkám v tomto ohledu zlepšení, které by můj, už tak pozitivní, názor na sérii jen zlepšilo.
Za mě jde o zatím nejlepší díl série a jsem opravdu rád, že nemusím čekat na vydání dalšího dílu jako před lety a můžu se do něj směle pustit!

kachnat
kachnat
09.03.2022 5 z 5

Mahanovi došlo štěstí? Neuveřitelné..... Konec bomba!

Janičta
Janičta
05.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Tak šaman konečně dostal co zasloužil. Je velmi naivní přepokládat, že nejlepší hráči ve hře pomáhají v podstatě nováčkovi jen tak, i když jim z toho něco málo kápne... Mahanova bláhovost byla do nebe volající a přiměla mě na nějakou dobu čtení série odložit. Konec knihy byl dost emotivní a stál za to. Také znovu ukázal, že Mahan je v mnoha ohledech prostě trubka.

Pomsta bude snad sladká a zábavná, ale určitě ne jednoduchá, protože Mahan rozhodně není dobrý diplomat a bude házet klacky pod nohy sám sobě.

Hadati
Hadati
22.10.2021 4 z 5

Mahan v tomhle díle zejména vylepšuje svůj nově nabytý hrad a učí svou šamanskou učednici. Také zjišťuje, jak porazit Geranika, ale hlavně, jak napovídá název tohoto dílu, věnuje se Kardamontově šachovnici. Příběh jede víceméně ve starých kolejích a ve chvíli, kdy Mahan začne používat své zvláštní schopnosti šamana (předtuchy) i ve chvíli, kdy by k nim podle pravidel neměl mít přístup, nelze si nevzpomenout na podobnou situaci Nea z Matrixu.

V závěru knihy pak v souvislosti s Karmadontovou šachovnicí přijde velký zvrat v příběhu a zároveň i velký cliffhanger, který nenechá žádného čtenáře chladným. A buď vás naštve natolik, že se rozhodnete s touto sérií praštit, anebo budete tak nedočkaví, jak to bude dál, že se nedočkavě začnete hned poohlížet po dalším díle. Já jsem někde uprostřed, kdy mě zvrat naštval, protože mi nedával moc smysl (aneb jak daleko jsou hráči téhle hry ochotní zajít, aby dosáhli svých cílů), ale na druhou stranu jsem zvědavý, jak Mahan dosáhne pomsty na svých nepřátelích. Protože jestli o něčem nepochybuji, tak to, že poslední slovo v téhle sérii bude mít on. Takže i přes nesmyslnost hlavního zvratu příběhu nedočkavě čekám, jak bude příběh dále pokračovat. Jo, Mahaněnko, dostal jsi mě…

Edit: Mahaněnko si asi zrovna přečetl Pratchetta, protože jeho velitel stráží hradu se jmenuje kapitán Vimes (Elánius), Mahan na začátku knihy získal achievment Stráže! Stráže! a někde v textu se zmiňuje o želvě nosící celý svět :-)

NextOne
NextOne
19.07.2021 5 z 5

(SPOILER) V úvodu nastala změna zákona, neboť se císař rozhodl dát zkušební dobu čtyřem svobodným občanům (hráčům) vládnout osadám nepřesahující populaci 10tis. Mahan má tedy před sebou opravdu těžký úkol v už tak nabitém programu. Jedním z jeho úkolů bylo najít si žačku. Tu si konečně našel, je jím zombie šamanka Fleita (ježiš ta mi pila krev) Do popředí se dostala záležitost s piráty, která byla vskutku impozantní. Bohužel závěr knihy byl mazec. Mahan zjistil, že všechno byla jedna obrovská zrada. Byl zneužit k úkolům a k zisku legendárních předmětů. Byl podveden těmi, do kterých by to nikdy neřekl. Má smysl ve hře pokračovat?

IG: next_fantasy_one

Elea
Elea
24.02.2021 5 z 5

Tak přesně toto je knížka, kvůli které jsem ochotna číst do jedné hodiny v noci a vstávat v pět.

roso.mak
roso.mak
08.07.2020 5 z 5

Wow, tak konec téhle knihy je fakt bomba. Pokud váháte zda sérii dočíst až sem, rozhodně neváhejte. Ještě, že sérii čtu až teď po vydání. Kdybych měla čekat rok na dalsi dil, tak me asi jebne, admini prominou.

danny_21
danny_21
25.06.2020 4 z 5

Zajímavá záležitost, která potěšila duši RPG playera, který zamlada kostil krysy, netopýry, gobliny, minotaury a podobné příšernosti ve slavné hérní sérii Might and Magic. Připadal jsem si v Mahan(ěnk)ově světě levelování, sbírání a rozdělování zkušeností, aliancí s ostatními postavami a samozřejmě bojůvek v dungeonech s odolnými bossy - stvůrami, jako ve známé a oblíbené hospůdce. V pátem díle pokračuje Šamanova cesta za Tajemstvím Barliony v podobných kolejích jako předchozí díly, tzn. v alianci s vylevelovanými spoluhráči, zaučováním učednice Zombie, dobýváním mořských hladin a hlubin a odhalováním spiknutí, kterému jsem dlouho nechtěl věřit, i když bylo očekáváno - no aspoň doufám, že šaman bude kráčet zase chvíli sám. Sice už těch příhodných náhod a pozitivních rozuzlení na první pohled ztracených situací začíná přibývat, ale questy a samotný příběh začínají být zajímavější a propletenější, sakra tohle putování RPG světem mě fakt baví - 80 %

frantisek408
frantisek408
30.04.2020 5 z 5

Jestli začnete číst tuhle knihu, doporučuji mít hned u sebe i následující díl. Slibuji, že po dočtení budete chtít hned pokračovat další knihou :)

davidurban1973
davidurban1973
29.04.2020 5 z 5

Opět perfektně napsané pokračování. Postavy se nadále rozviji, postupují ve hře k čili, zdokonaluji se. Objeví se další část světa věnována moři a pirátům.
Trochu předvídatelne je již od minulého dílu, ze Mahan je stěžejní postavou hlavních scénářů tvůrců Barliony, takže je skoro jistě, ze na co sáhne, to se mu povede. Nicméně je i tak zajimave sledovat, jak to provede.
Rozhodne musím vyzdvihnout slusne vypointovany závěr, který byl hodně slušně napsaný a překvapivý. Kdybych nevěděl ze jsou ještě dva díly, tak bych řekl, ze příběh mohl být v klidu ukončen.
Za mě doporučuji celou serii.

myskakarel
myskakarel
18.10.2019 5 z 5

Nebudu prozrazovat nic z děje, ale je to fakt super jak se příběh přesouvá z místa na místo. Čteno jedním dechcem.

Teredo
Teredo
18.08.2019 5 z 5

Tak to byla pecka. Líbila se mi změna prostředí, kdy se příběh přesunul na moře a mezi piráty. Ale co mě dostalo nejvíc, byl závěr. Tohle jsem rozhodně nečekala a musím uznat, že to přišlo v pravou chvíli, protože už jsem si říkala, že se Mahanovi všechno daří. Jediné, co mě rušilo, bylo dost překlepů, ale to samozřejmě není chyba autora. Hned jdu na další díl, jsem zvědavá, jak bude šamanova cesta pokračovat.

nikolthestrange
nikolthestrange
24.07.2019 5 z 5

Knihu bych pocitově rozdělila na dvě části. Tu první jsem vnímala naprosto pohodově, užívala jsem si nové lokace, úkoly, postavy a dobrodružství - prostě oddychovka, jak se patří. Později mnou už cloumaly předtuchy a podezření - a přestože mi bylo jasné, že je nasnadě nějaká ta zrada, její rozsah mě opravdu překvapil a zasáhl. Nicméně vím, že Mahan se určitě dokáže i z té nejhlubší propasti vyšplhat opět na vrchol ;) Hanbu všem, kdož podceňují syna draků, jež kráčí po cestě šamana!

Lethania
Lethania
17.07.2019 5 z 5

Další díl mě nechal sedět s otevřenou pusou několik dlouhých trýznivých minut a jeho konec mi nemilosrdně zabodl dýku přímo do mého už tak dost krvácejícího srdce, což mě vyřadilo z reality na další pár hodin než jsem zpracovala to, co pro nás pan Mahaněnko tentokrát přichystal. Běda mu! Takhle mě trápit! Na jednu stranu jsem smutná, jak to skončilo, ale na stranu druhou mi to ani tak nevadí - mám ráda pořádná překvapení. A tohle bylo jedno z těch velkých. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu a doufám, že se Mahan/Daniel bude řídit heslem: „Pomsta je sladká!“

lucas9586
lucas9586
04.07.2019 5 z 5

Tato kniha byla naprosto dokonalá a plot, který auto vymyslel mě neskutečně překvapil. Knihu jsem četl v nemocnici a když jsem ji dočetl, celou noc jsem nemohl spát. Opravdu úžasné psaní a ten šok na konci byl opravdu povedený a za to dávám palec nahoru. Kdybych musel čekat na další knihu několik měsíců, tak bych byl naštvaný, ale další jsem naštěstí měl možnost ihned stáhnout a číst dál, kde se vše začalo vysvětlovat. Doporučuji nečíst knihu dříve, dokud nebudete mít připravenou další na pokračování, protože tohle Vás nenechá v klidu.

pobijecmuch
pobijecmuch
24.06.2019 3 z 5

V tomto díle konečně dostala tato série trochu akčnější linku a hlavně spád. Na můj vkus je v celé sérii zbytečně moc postav, ze kterých mám menší guláš. Závěr tohoto dílu je, ale výborný. Hlavní postava byla totiž až moc ušlechtilá a velice v pohodě. Trochu uvažuji nad překladem knihy, protože je až z anglického vydání. No nic, něž budu číst české vydání dalšího dílu, tak si ho nejprve pustím jako audio v originále. :-)

Okoslav
Okoslav
22.06.2019 4 z 5

Je mi jasné, že s tímhle hodnocením jdu hodně proti proudu :-) Osobně ale považuju Karmadontovu šachovnici za nejslabší díl celé celé série. Zároveň jde o díl, v němž se děj láme – Mahan dosáhl téměř všeho, opět se naplno noří do herních mechanik, a popravdě, už to začíná být dost nuda. Nebýt posledních cca 50 stránek, bylo by moje hodnocení ještě horší, závěr ale všechno zachraňuje (a ještě víc ukazuje, že Karmadontova šachovnice má být pouze jakýmsi "přechodovým" dílem).

witko
witko
19.06.2019 5 z 5

Tak tohle pokračování se mnou pěkně zamávalo. Jsem zvědavej, jak jim to Mahan oplatí. To si přeci nemúže nechat líbit. Potřeubji další díl, hned teď.

Jacinda
Jacinda
11.06.2019 5 z 5

Varovani pred spoilery... mno tak tohle byl epicky srackojdni konec. Ze je anastaria pica na entou jsem vedela od prvnihu dilu. Ze to nabere az takove obratky by me ani ve snu nenapadlo. Jak to dopadlo s oblibencem plintem netusim.. no dobre ze jsem to precetla dva dny pred vydanim dalsiho dilu... uz dlouho ve me kniha nevyvolala takove emoce, ze jsem lezela v posteli vzteky bez sebe a nemohla usnout (varovani - nedocitat pred spanim)

bartule
bartule
03.06.2019 5 z 5

Napínavé,svižné,velmi čtivé. Opět máme kus nového prostředí a teda musím říct,že to nemohlo skončit hůř. Pořád ve mě hlodalo,že jto na něj hraje,ale že je to až taková mrcha a že to skončí až takhle do háje už aby byl další díl :-D