Cesta šamana

kniha od:

Cesta šamana https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35065/cesta-samana-35065.jpg 4 21
Koupit Koupit eknihu Bazar

Jak probudit svůj vnitřní potenciál Dnes již klasické dílo o šamanismu a nejpřednější zdroj informací, který razil cestu šamanské renesanci na Západě. Antropolog a praktikující šaman Michael Harner nám nabízí nepřekonatelnou učebnici praktického šamanismu, v níž s hlubokým vhledem vysvětluje, co je šamanismus, odkud přišel a jak z něj můžeme i my učinit součást svého života. Z 3., upraveného vydání přeložil Gato. Edice Religio sv. 5 "Zasvěcený a praktický průvodce uměním šamanského léčení a technologie posvátna. Michael Harner není jen antropolog, který studoval šamanismus, je to skutečný bílý šaman." Stanislav Grof, autor Dobrodružství sebeobjevování "Harner má vynikající pověst jako univerzitní profesor i jako praktikující šaman. V současné době (po smrti Mircea Eliadeho) je v šamanismu vůdčí světovou autoritou." Nevil Drury, autor The Elements of Shamanism "Fascinující, úžasné! Harner ví, o čem píše." Carlos Castaneda... celý text

Žánr:
Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , DharmaGaia
Originální název:

The Way of the Shaman: A Guide to Power and Healing , 1980


více info...

Komentáře (2)

Komentáře 2 Recenze 0

Shindo
Shindo
18.06.2023 2 z 5

Neviem, či je Harner ďalší plastic shaman alebo to, čo robí, myslí vážne.

Kniha sa číta zaujímavo, koncept "bieleho šamana" ale mne osobne príde naozaj divný. Šamanizmus som mal vždy spojený s konkrétnou kultúrou, ktorá ho praktikovala a udržiavala a predávala po stáročia. Nie so svojpomocnou príručkou napísanou Amíkom, ktorá dáva tipy nejakému západniarovi, ktorý o šamanizme nevie ani hovno.

Malefisto
Malefisto
22.09.2013 3 z 5

Rozhodně si myslím, že kniha obsahuje spoustu zajímavých informací o šamanismu obecně. Jen se obávám, že popisované praktiky jsou pro čtenáře nemajícího nějakou základní duchovní či esoterickou průpravu značně nebezpečné a jejich praktikování nemusí vést k zrovna positivním výsledkům. Proto moje hodnocení snižuji o jednu hvězdičku.


Štítky knihy

šamanismus

Autorovy další knížky

Michael Harner
americká, 1929 - 2018
2010  81%Cesta šamana
2012  60%Tajemství šamanismu
2019  80%Jeskyně a kosmos: Šamanská setkání s jinou realitou

Kniha Cesta šamana je v

Právě čtených2x
Přečtených26x
Doporučených1x
Knihotéce29x
Chystám se číst38x
Chci si koupit18x
dalších seznamech1x