Cesta růžových kurýrů

Cesta růžových kurýrů https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172259/cesta-ruzovych-kuryru-qm2-172259.jpg 4 8 5

Historický špionážní román, odehrávající se v Čechách a Rakousku v první čtvrtině 18. století. Hlavní postava - šéf policie říšského kancléře baron Ludwig von Austerberg - pátrá po anglických kurýrech a při jedné potyčce je vážně zraněn. Baron von Griest ho z neznámých důvodů zachrání a odveze na svůj zámek k ošetření. Tam von Austerberg zjistí, že baron je ve spojení s rosenkruciány, a po složitém a napínavém pátrání odhalí i skutečnou totožnost jejich vůdce, tajemného Rosena.... celý text

Olšan
25.10.2016 4 z 5

Po třiceti stranách jsem se nemohl odtrhnout. A pak už jsem hltal každý další svazek. Jen škoda že nedopsala čtvrtý.

Galadwen
08.08.2015 2 z 5

Knihu jsem dočetla silou vůle. Zápletka by mohla být celkem zajímavá, ale je psaná dost svérázným a pro mne nudným způsobem, popisně. Bohužel ani postavy mě ničím nezaujaly.

vincek1
06.12.2014 3 z 5

Kniha byla podle mě docela zajímavá, místy se mi sice zdálo, že čtu nějaký rytířský román, plný romantických emocí, ale najednou až drsné pasáže, které té romantice odporují. Čte se celkem lehce a jako oddechovku doporučuji.

tuldas
18.09.2013 3 z 5

šlo to

tenax
14.08.2013 4 z 5

Zajímavý, napínavý příběh, psaný zvláštním stylem, na který si člověk chvíli zvyká. Ale pak se nemůže odtrhnout.