Cesta Rudé tanečnice I

Cesta Rudé tanečnice I https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154619/cesta-rude-tanecnice-154619.jpg 4 19 3

Cesta Rudé tanečnice série

Kapitán Vicente patří ke zkušeným námořníkům a také k těm, kdo přežili válku svobodného města Lekanty s Asmánskou říší. Vicente má teď před sebou plavbu s neznámým nákladem a za zády ošklivou minulost. Souhrou okolností na něj čeká podivný drahokam zvaný Rudá tanečnice, po němž mnozí touží. Mezitím se v Lekantě splétají intriky, v jejichž síti se zmítá Celandrina, dcera významného obchodníka obviněného z vraždy. Vicente může být dívčinou záchranou. A ona jeho smrtí. -- zdroj: legie.info --... celý text

Terva
20.06.2017 3 z 5

Hanebně se přiznám –
- Čekal jsem piráty, souboje, krev a mořské panny.
Ale to jsem se šeredně spletl.

Spravedlivému mrtví neublíží.

Oni tam totiž piráti skoro vůbec nejsou. Ano jsou, ale asi pět minut, tedy na dvě stránky a ani to ne.
První třetina knihy mě zaujala, ale pocit, že je děj zrychlený a zkrácený mě neopustil, ba naopak jsem se v tom jen utvrdil. Vypadá to asi takto: Obchod, naložení nákladu, vyplutí, ztroskotání, vzpoura, ztráta nákladu, obnova a návrat. Je to jednoduché? A věřte, ono to tak rychlé taky je. Celý děj okolo neidentifikovatelného nákladu by se dal rozepsat klidně na jednu knihu. Perfektní námět. Škoda, že se děj knihy po jedné třetině přesune do města a ještě do politického prostředí. Druhá a třetí třetina knihy (části první) se vyznačuje intrikami, politikařením a na scéně se neustále objevují nové a nové postavy. Celkem mi trvalo, než jsem se zorientoval. A když už jsem konečně získal, jakž takž dobrý orientační kurz – kniha končí. Tedy, končí první část knihy.

Malá ochutnávka:
Zase jsem měl ten divný sen o Tiffany. Znovu mi umírala v náručí, znovu jsem jí křísil a znovu mi zemřela. Tentokrát se mi pod rukama roztekla jako mořská voda a změnila se v holubici. Po tvářích mi tekly slzy.

Kdo čekal Jacka Sparrowa, pardon, Kapitána Jacka Sparrowa ať si ubere hvězdu a kdo má rád intriky a politikaření a moc hráčů ve hře, nechť si klidně hvězdu přidá. Já, protože tu neexistuje padesátiprocentní hodnocení, dávám šedesát procent (60%) což, jak jistě víte, znamená tři hvězdy.

CITÁT - Slibuju, že až příště budu chtít oddělat nějakého potentáta, pošlu vám včas pozvánku, abyste z toho taky něco měli.

Jass
25.07.2016 4 z 5

Když jsem po knížce sáhla v knihovně, ani jsem nevěděla co čekat, proto jsem mohla být překvapená jen příjemně. Občas jsem si sice u některých částí nebyla jistá, jestli je to minulost nebo přítomnost a některé věci byly trochu uspěchané a nesnáším jméno Fortunato, ale výsledek byl velice dobrý a už se těším na další část. Kupodivu mě ani tak nezaujaly hlavní postavy - Yliador Vincente mi přišel, na zkušeného námořníka a několikaletého špiona trochu naivní a neopatrný, Celadrina zase neudělala nějaký trvalejší dojem, její postava se zakládá na blonďatých vlasech (aby byla v patřičném kontrastu k Tiffany), tím, že se všem líbí a každému je sympatická a pokaždé ví co udělat (například jít do hostince, nebo popadnout vědro), čímž kapitána samosebou ohromí. Kupodivu mi asi nejsympatičtější připadal Hnědoočko a za naprosto nejzajímavější postavu musím označit Rhiannon, i když ta tedy není moc sympatická...

Siwas
31.07.2013 5 z 5

Pět hvězdiček, protože mě nenapadá nic, co by je snížilo. Až na pár grafických chyb, ale příběh samotný byl výborný. A ve srovnání s jinými knížkami z edice Pevnost patří tahle mezi ty lepší. Na to, že na tom pracovalo pět autorů, mě výsledek překvapil. Doufám, že druhá část bude nejméně stejně dobrá.

Autoři knihy

Kniha Cesta Rudé tanečnice I je v