nehodnoceno
Cesta proti proudu : Rozmluvy o svobodě, respektu k člověku, ekonomii a penězích obálka knihy

"ROZMLUVY O SVOBODĚ, RESEKTU K ČLOVĚKU, EKONOMII A PENĚZÍCH „Co máme v sobě – v hlavě, v rukou –nám vláda nesebere.“ Rozhovor dvou odborníků, kteří mají rádi svoji práci a nebojí se říci, co si myslí. Oba aktéři vám ukáží, že nejen jejich obory, ale i jejich poznatky mají mnoho společného. Dobrý ekonom nemůže správně rozhodovat bez znalosti historie, historik je bez znalosti toho, jak fungují ekonomické vztahy, poloslepý. Povídání o zásadách zdravého ekonomicko-společenského přístupu Rakouské školy. Nezbytně se proto musí otevřít i debata nad otázkou morálky a hodnot. Složitá témata historie a současnosti naší společnosti jsou v textu přiblížena s nebývale srozumitelnou formou, aniž by se klouzalo pouze po povrchu. Profesor Josef Šíma s Monikou Rybovou vám lidsky přiblíží, jaká je role jednotlivce a státu ve společnosti, prozradí detaily ze svého osobního života, a hlavně vám ukáží cestu, jak žít a nebýt zaskočen změnami ve společnosti a v ekonomice."...celý text

Josef Šíma
česká, 1972
2022  Cesta proti proudu : Rozmluvy o svobodě, respektu k člověku, ekonomii a penězích
2000  Trh v čase a prostoru: Hayekovská témata v současné ekonomii
2004  Česká ekonomika a ekonomická teorie
2003  Adam Smith Semper Vivus

Kniha Cesta proti proudu : Rozmluvy o svobodě, respektu k člověku, ekonomii a penězích je v