Cesta pravého muže

Cesta pravého muže https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155452/bmid_cesta-praveho-muze-JqL-155452.jpg 4 261 63

Cesta pravého muže vás zavede do srdce současné mužské zkušenosti. David Deida se zde s pronikavou upřímností a ojedinělým vhledem do nejhlubších mužských tužeb zabývá nejdůležitějšími aspekty života mužů - kariérou a rodinou počínaje a ženami, intimitou, láskou a duchovním růstem konče. Nabízí vám praktickou příručku jak žít. Cesta pravého muže by se měla být povinnou "školní" četbou. Deida učí muže, jak být muži, a ženy, jak být ženami. Jak se navzájem obdarovat tím, čím jsme jedineční, a porozumět tomu, kde jsme odlišní. Nejde přitom jen o psychologické poučky - Deida vysvětluje, jak se liší a doplňují naše mužské a ženské energie, což je v dnešní "zrovnoprávněné" společnosti zcela klíčové. Tato kniha zásadním způsobem podporuje životní směřování mužů, jejich sílu a celistvost, a zároveň lehkost bytí, hluboké uvolnění a zářící radost jejich partnerek!... celý text

Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: ekniha , Synergie

The Way of the Superior Man , 1997

Koty7
14.03.2024 3 z 5

Moc nevím, co si o tom myslet. Na doporučení jsem si knihu zakoupil, ale že bych z toho byl nějak dvakrát moudrý, to ne. Možná to člověku trochu pomůže pochopit ženské myšlení, ale je to psáno tokovým dost machoidním způsobem..

Tebby
07.04.2023 1 z 5

Očividně nejsem pravý muž. Do knihy jsem se pustila proto, že jsem si říkala, že by mi mohla vznést trochu světla do přítelova myšlení. Jen díky audio knize jsem se dostala až k 16. kapitole, ale i tak jsem si celou dobu říkala, co je to za snůšku blábolů. Tohle fakt nee.

Shindo
05.02.2023 odpad!

Keď sa ku mne kniha dostala prvýkrát, bol som čerstvo po rozchode. Vtedy na mňa zafungovala ako studená sprcha. V rovnakom období sa ňou tiež riadil a všade ju propagoval môj známy, ktorý vtedy žil v strednom veku životom dvadsiatnika a bol vo vzťahu so ženou, ktorá mohla byť jeho dcérou. Pochopiteľne sa rozišli.

Postupom času som pochopil, že Deida vidí situáciu príliš čiernobielo a v takom vzťahu, aké popisuje on by som rozhodne nechcel fungovať.

Kniha samotná je zmes populárnej psychológie, ezokecov, "tantry" (ktorá nemá so skutočnou tantrou spoločné ani ň) a podivných cvičení maskovaných ako "intímna jóga" (kto by nechcel ejakulovať pozdĺž chrbtice, že?). Na kvalite jej nepridáva ani úvodný predslov od dvoch podivínov a "lektorov sexuality a osobných vzťahov" (v podobne slizkom ezo znení ako zvyšok knihy), ktorí sú asi takí odborníci na vzťahy ako ja na časticovú fyziku. Absolvovanie ezokurzu z nikoho odborníka nespraví.

Pobavila pasáž o pive ako "zdroji ženskej energie". Takže alkoholici (hlavne tí notorickí) majú v sebe nedostatok ženskej energie?

Ak už voliť knihy o "rozvoji mužnosti", odporúčam Roberta Glovera.

Sisssi
05.02.2023

Dávat Deidovi druhou šanci byla chyba, i tato kniha je o ničem, nedej bůh, jestli se touhle snůškou žvástů skutečně někdo řídí. Nehledě na to, že Deida má velmi omezený a stereotypní pohled na to, co dělají, co cítí, jak myslí a jak jednají muži a jak ženy. Udivuje mě, že se jeho knihy těší takové oblibě mezi feministkami, nebo asi spíš mezi pseudofeministkami. A schválně si zkuste ověřit, kolik internetových stránek, vzadu uvedených, dosud existuje, funguje, či kam se posunuly.

InExTrEmO
12.11.2022

Knihy tohoto typu by se neměly hodnotit hned po přečtení a na základě aktuálních emocí, které v nás probudí. Protože už mám nějakou lehkou duchovní a tantrickou průpravu, tak mi kniha dává smysl v mnohem širším kontextu. Pokud si ji ale přečte někdo duchem nepolíben, věřím, že přinese spíše zmatení. Myšlenky v této i jiných ducha rozvíjejících knihách se prostě musí odžít, protože jejich přínos nespočívá v aktuální úlevě po přečtení, ale v tom kolik z předaných informací dovedeme v životě realizovat a jaký přínos pak mají. Zkusím se k hodnocení vrátit za půl roku a popsat své dojmy a i vše, co jsem dokázal na základě knihy v sobě vypozorovat, pracovat a změnit. Takové hodnocení bude i tak subjektivní, jako všechna hodnocení, ale pokusím se ho obohatit o reálnou zkušenost. Bylo by snadné teď knihu vychválit jako TOP a za pár týdnů zapomenout veškerý její smysl.

Skallarix
19.09.2022 2 z 5

Tyhlety knihy... plné "pravd a moudrostí". Duchovní průvodce od dalšího "slavného životního guru". Návod, jak žít v harmonii s nejhlubší a nejčistší pravdou a v symbióze s vesmírnou láskou a energií a ... Já už ani nevím.

Nejvíce mě pobavilo krátké psaní o pivu. Pivo (jeho užívání) je prý ženská energie, která se nám, mužům nedostává. Jejich lásky a té pozitivní energie, kterou my, jakožto muži, potřebujeme. A tak tento deficit doháníme právě tímto mokem :-D Dobře. Dalo by se to převést i do reálnějších kulis - lásky se mi nedostává, nejsem spokojený se svou ženou, se svým vztahem - a tak jdu raději na pivo. A nebo se to dá podat i takto: být zamilovaný až po uši a být tou jistou "drogou" pro mě partnerka, asi bych nechodil tak často si kompenzovat tuto "láskyplnou ženskou vesmírnou energii" do knajpy. Tečka.

Ona asi drtivá většina těchto průvodců je jen plno obecně známých frází zabalených do růžové energie všehomíra (nebo dle potřeb) a přetransformovaných teologických idejí o smyslu bytí a života. Na někoho může tato kniha působit jakožto jistý pozitivní impuls pro vytouženou změnu v životě, proč ne. Ale mě tohle zcela míjelo.

MalejTucnak
15.08.2022 4 z 5

Doporučuji přečtení všem mužům, ale i ženám.

JirkaTob
10.08.2022 odpad!

Odpad.
Ezo nesmysly vršené na sebe bez rozmyslu.
Raději si přečtěte Rádce pravého muže od R. Glovera.

thorir
18.04.2022 5 z 5

Cesta muže je vždycky těžká, cesta pravého muže je o to těžší. Autor kombinuje psychologii, tantru a jógu. Dojem po prvním čtení – přes nějaký ten ezoterický balast kniha obsahuje celkem solidní návod na zacházení s ženami pro muže – vysvětlení, proč se ženy v různých situacích chovají, tak jak se chovají, a jak bychom se my muži k tomu měli postavit, jak se zachovat, zejména s ohledem na objektivní změny ženiných nálad. Samozřejmě, pokud situaci otočím, kniha i ženám poskytne vysvětlení, proč se muži chovají tak jak se chovají, i když sám autor v úvodu sděluje, že knihu píše primárně z pohledu muže. Rozhodně to není kniha pouze pro muže, doporučil jsem ji kamarádce procházející si vlastními partnerskými obtížemi a našla si tam své. Nemohl jsem si nevšimnout souvislostí se směřováním západní civilizace, zženštilostí části západních mužů a tím co autor píše, že se stane, když muž opustí – zde představenou – pravou cestu. Ať je to jakkoliv, jsem zastáncem tradicionalistického pohledu, dnes téměř kacířského: životní role mužů a žen jsou rozdílné, muži a ženy nejsou stejní, obě pohlaví mají svoji krásnou a nezastupitelnou úlohu v životě a vesmíru. Přes poznámku výše knihu doporučuji zejména všem mužům, kteří se právě hledají. Možná zde naleznou střípek životní pravdy, náznak směru, útěchu v osamělém hledání smyslu, možná se jen pobaví a vzpomenou si na své minulé interakce se ženami, plácnou se do čela a řeknou si „kdybych já jen tenkrát ….“, ale jak bylo zmíněno, přečíst si ji mohou s klidem úplně všichni.

pablito
08.03.2022 1 z 5

Jméno autora je známé, tak jsem čekal zajímavé čtení. Připadal jsem si ale jak když čtu horoskopy v levném periodiku - prázdné věty, které ve skutečnosti neříkají vůbec nic, ale člověk si říká, jak to je všechno pravdivé. Hodnocení je pochopitelně subjektivní, knížka si jistě své čtenáře nachází.

Nanaho
15.02.2022 5 z 5

Chápu, že kniha mnoho lidí pobouří, protože je tak krutě upřímná, že vidět tuto pravdu chce opravdu hoooodně otevřenou mysl a srdce. Všemi mluví z duše a i když se mi to zprvu nelíbí a říkám, cože, tohle nebudu poslouchat, tak následně musím uznat, že v tom je hodně pravdy. Posazuje vztah mezi mužem a ženou zpátky na zem, kde ho příroda vždy chtěla mít. Vrací nás k animální podstatě naší duše, ale přitom nás zve do nebeských kruhů neomezené lásky a božského propojení. Je vhodná pro muže, kteří jsou připraveni postavit se do své síly, i když je to bolestivá, nikdy nekončící a těžká cesta. Cesta, která není jen o mužích, ale i o ženách. Vše, co jsem z knihy předl do svého života fungovalo na mojí manželku velice efektivně. Zahrnovat moji ženu a svět láskou a ustát všechny jejich vrtochy, to je poselství z této knihy.

Thromulus
26.10.2021 5 z 5

Moc povedená kniha a doporučil bych ji k přečtení každému mužskému. Je v ní sepsáno mnoho pravdy, nad kterou se člověk často nezamyslí. Ač se obsah mnohdy docela opakuje, tak mi to vůbec nevadilo, alespoň to na chvíli mé myšlenky svázalo v určitém bodu a pomohlo se pozastavit.

ijacek.007
05.10.2021 1 z 5

Pár dobrých myšlenek jinak za mě brak. Dočetl jsem ale hozhodně mě ničím neoslovila.

mfanta
23.09.2021 2 z 5

Můj kometář bude velmi subjektivní :-) S odporem jsem knihu dočetl a musím konstatovat, že jsem už dlouho nečetl nic tak špatného. Autor neustále dokola omílá ty samé věty a slova, jako kdyby se z nich opakováním měla stát pravda. Každá druhá věta začíná "Pokud jste jako většina mužů...". Nemám rád vymývání mozku. Přesto mě kniha inspirovala k přemýšlení mimo komfortní zónu a proto dávám dvě hvězdičky ;-)

ziriant
12.02.2021 1 z 5

Upřímně, z této knihy mám zamotanou hlavu, takže nejspíš i můj komentář bude vypadat mozaikovitě. Při čtení se ve mně dmuly pocity jako odpor, nepochopení, údiv, nezájem i souhlas. Kniha jako celek na mě působí smutným dojmem, že jestli to takto má na světě, a zvláště tedy mezi muži a ženami, chodit, tak v takovém světě žít nechci. Také jsem si říkala, že kdyby měl můj manžel jednat, myslet a cítit v souladu s uvedenou "metodikou", nebyl by mým manželem dlouho, jelikož bychom si brzy přestali rozumět. Pak je tu ovšem druhý pohled na věc, možnost, a to, že nejsem "správná/typická" žena. Kniha mi v tomto pomohla trochu více pochopit jednání některých kamarádek nebo kolegyň v práci - což ovšem neznamená, že mi to stejně přijde mnohdy proti logice a že mě to nebude štvát i nadále :D Některé věci jsou tedy nepochybně k zamyšlení, ale rozhodně bych tuto knihu nedoporučila nikomu, s kým chci mít co dočinění (myslím muže i ženy), v případě, že by ji brali jako pravdu, kterou je třeba se řídit. Jako podnět k zamyšlení a diskuzi - proč ne.

VeraPaci
08.06.2020 5 z 5

Velmi inspirativní.

Skala317
31.05.2020 5 z 5

Kniha je písaná ako penalta vo futbale. Je presná, priama, bez zbytočných okrášlení. Niet sa kam uhnúť... Stavia pred muža zrkadlo z rôznych pohľadov a inšpiratívne provokuje. No nakoniec je to dobrá diagnostika práve toho, že na sebe treba niečo meniť. Dielo ide priamo na vec, bez omáčok a čerešničiek.

Ponúka stručný a jasný vhľad do tematiky v mnohých okruhoch. Je rozdelená do ôsmych častí a v každej z nich je niekoľko kapitol venujúcich sa danej téme. Obsahuje predhovory- Jana Bílého, Richarda Vojíka a Denisy Palečkovej. Nasleduje dlhý predhovor samotného autora. Na jej konci sú rôzne kontakty na mužské kruhy a webové stránky venujúce sa obnove muža. Pre čiastočné uvedenie do textu vypíšem aspoň názvy jej častí.

Cesta muža
Ako zaobchádzať so ženami
Práca s polaritou a energiou
Čo ženy naozaj chcú
Vaša temná stránka
Ženská príťažlivosť
Telesné cvičenia
Intímna joga pre mužov a ženy

Niektoré kapitoly sú veľmi krátke, no slová, ktoré autor vyberá, sedia úplne presne. Predstavuje akýsi vnor a nadhľad do mužskej duše, kde David veľmi dobre pozná a vníma aj ženskú stránku. Text má inšpiratívne citlivý filozofický nádych a je cítiť, že autor je zrelý muž s veľkým množstvom skúseností. No kniha je jednoznačne veľmi praktická a taktická... Na jednoduchých príkladoch ukazuje ako sa veci naozaj majú a ako ich možno zmeniť.

Mnoho situácií, ktoré tu opisuje- každý muž zažíva buď sám so sebou, alebo so svojou partnerkou. Plne odporúčam všetkým mužom, ktorí chcú na sebe pracovať a neuspokoja sa len s tým, čo je. Tým, ktorí sa chcú aktívne podieľať na svojom živote, brúsiť si hrany a tvarovať sa. Tým, ktorí sa neboja pýtať sami seba...

A tiež aj ženám, pretože je to pre ne užitočný návod na cestu do mužskej duše. Dovolím si povedať, že ak dáme slovám z knihy voľnosť a priestor aj v našom praktickom živote- veľmi rýchlo sa začne meniť, liečiť. Na viacero vecí sa budeme pozerať novým pohľadom.

anansie
06.03.2020 4 z 5

Na rozdíl od Cesty ženy se tato "mužská" verze dala číst a myšlenky měly i hlavu a patu, což mi připomíná, že muž by měl mluvit z duše mužům, nikoli ženám. V této knize to ale vypadá, že něco z duše ženy autor taky pochopil a většina principů v knize uváděných platných pro muže by se dala i aplikovat na ženy a to, že každý si své nitro a své strachy musí pořešit sám a najít si svůj vyšší smysl existence, pak bude správně ve své polaritě a bude i správně přitahovat. Cesta je to dlouhá a nekonečná pro všechny. Kniha možná osloví jen ty, co už na ní částečně jsou, zbytek asi zůstane na gaučích s televizním ovládačem a lahváčem v ruce.

beri4120
05.03.2020

Kniha se velmi snaží, nicméně blbec se v tom zhlídne a ještě ho to utvrdí v tom, že to co dělá, je správně a ve svým chování budou ještě nejnesnesitelnější. Už v úvodu slyšíme, že "pravý muž" má silnou přitažlivost k ženám... ok, novinka. Takhle to pokračuje. Opravdu mnoho povyku pro velmi málo.

Patrikcz
28.06.2019 4 z 5

Dobrá kniha, ze které si každý něco odnese (jak muži tak ženy). Nejvíce mě zaujaly pasáže spojené se sexualitou a ženským pohledem na svět - některé věci zkusím ve svém životě aplikovat...8/10.

muži duchovní rozvoj mužská sexualita

David Deida
americká, 1958
2011  75%Cesta pravého muže
2013  53%Cesta nespoutané ženy
2014  82%Intimní splynutí
2013  75%Když jde o muže
2012  61%Cesta vášně

Kniha Cesta pravého muže je v