Cesta pozpátku do Anglie a Skotska

Cesta pozpátku do Anglie a Skotska https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/959/bmid_cesta-pozpatku-do-an-959.jpg 3 20 3

Nezkrácené vydání s francouzskými ilustracemi. Toto dosud nevydané dílo nalezené mezi rukopisy slavného spisovatele, napsal Jules Verne ve svých 31 letech a ani tento jeho raný, spíše romantický cestopis nežli klasický román, nepostrádá zábavný, hravý a dobrodružný ráz okořeněný humorem a ironií. Dva francouzští přátelé se vydávají s nadšením na cestu do Anglie a Skotska a nejen, že se díky jejich cestovatelskému nadšení zúčastníme i nějakého dobrodružství, ale především poznáme zajímavosti, architekturu, krajinu a život tehdejšího viktoriánského světa Anglie a Skotska a dostane se nám mnoho přímo průvodcovských informací o místech, která navštívili.... celý text

Dobrodružné , Cestopisy a místopisy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Návrat

Voyage à reculons en Angleterre et en Ecosse , 1859

Eigis
21.08.2013 4 z 5

Nemohu si pomoci a dávám čtyři hvezdičky. Jako velkého fanouška Verneovek, mě na tomto raném díla zaujala určitá syrovost vyprávění, snaha o novinářskou reportáž, ve které se nevyhíbá sociálním tématům nebo prostituci, které jsou v jeho dalších dílech zobrazeny mnohem opatrněji nebo chybí vůbec. Dalším raně Verneovským prvkem jsou satirické, mnohdy silně ironické, poznámky na adresu skotů a angličanů, které také z jeho pozdější tvorby rovněž vymizely. Samotný příběh je sice velice slabý, ale vzhledem k výše uvedeným faktům není kniha celkově vůbec špatná a rozhodně ji doporučuji všem fandům Verna jako zajímavost a doplnění celkového obrazu jeho tvorby.

tenax
15.08.2013 1 z 5

Jedno z raných děl J. V., objevené v pozůstalosti a nepřijaté Hetzelem. Bez zápletky, v podstatě cestovní příručka zaobalená do vyprávění, plná dobových základních informací z historie, architektury, geografie a literatury. Také o zvyklostech, stolování, cenách, ošacení a společenských mravech viktoriánské Anglie. Z dnešního pohledu nudné, zajímavé snad jen pro hodně velké fanoušky J. V.

vitavita
05.04.2012 2 z 5

I tento vlastně cestopis je čtivý ....