Cesta pokojného bojovníka

Cesta pokojného bojovníka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186352/mid_cesta-pokojneho-bojovnika-0UK-186352.jpg 4 529 103

Všetko je ovládané našou mysľou, že všetci máme neobmedzený potenciál a že náš život je nekonečnou cestou. Toto učenie je podané formou čiastočne autobiografického, čiastočne fiktívneho príbehu. Na začiatku sa mladý športovec Dan stretáva s tajomným starším mužom zvaným Sokrates, ktorý sa stáva mladíkovým duchovným učiteľom. Táto kniha je dnes už klasikou.... celý text

New Age , Biografie a memoáry , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Eugenika

Way of the Peaceful Warrior , 1994

enciza
enciza
16.06.2017

Je to super kniha a pokud už je člověk na určité úrovni, pochopí vše a hodně ho to posune. Není to kniha pro každého, jde velice do hloubky. Nedá se pochopit rozumem, je potřeba naslouchat celým nitrem. Kniha byla zfilmována. Film Pokojný bojovník jsem viděla asi 15x. Pouštím ho i na seminářích. Pokaždé se tam najde nový rozměr. Je tam ukryta podstata života.

Barča21
Barča21
08.06.2017 4 z 5

Dobrá kniha pro každého, kdo má rád filozofii a přemýšlí nad svým životním údělem a posláním. Já si knihu asi budu muset přečíst ještě jednou, abych některé věci a souvislosti pochopila....

Ziara.Z
Ziara.Z
25.05.2017 5 z 5

Kniha, která otevírá mnoho otázek, nad nimiž se lze zamyslet. Inspirativní, povzbudivé a zároveň velmi čtivé (pro mě) :)

ultradvorka
ultradvorka
21.04.2017 5 z 5

Moc hezka kniha.

Karcoolka2210
Karcoolka2210
19.03.2017 2 z 5

No neviem, miestami ma táto kniha pobavila, miestami som vôbec nechápala o čom je a ten záver, nuž teda ... Osobne ma neoslovila. AJ

josef5899
josef5899
24.02.2017 2 z 5

Hrozný, četlo se mi to fakt blbě, autor/hlavní hrdina je mi krajně nesympatický a děj ač by chtěl nést jakési poselství ve mě nezanechal nic. Může to být fajn scénář pro americký film, jako počtení nic moc. Pokud se to někomu líbí a knihou se řídí, jsem rád a nerad bych ji hanil za každou cenu, můj šálek kávy to ale není.

Pampalini
Pampalini
01.10.2016 5 z 5

Na prvý pohľad naivné, ale až príliš skutočné. Naivitu možno evokuje schopnosť autora jednoducho popísať zložité situácie, ktorými v živote prechádzame. A že vôbec nie sú zložité… Prečítal som niekoľkokrát, určite sa k tejto knihe vrátim. A Socrates je geniálny!

Aroucaria
Aroucaria
03.09.2016 5 z 5

Jak já jsem tu knížku "žrala"!!! Když někdo umí, tak já holt ču... Myslím, že poselství tohoto příběhu je naprosto jasné a srozumitelné. Bohužel nepodám objektivní hodnocení knihy, neboť jsem pana Millmana viděla osobně a když udělal stojku na rukách na židli, tak jsem málem omdlela!

led_darkshiner
led_darkshiner
09.07.2016 5 z 5

Trošku jsem čekal kultovní knihu, ale někdo už Millmana předběhl. Přesto, má ten příběh své kouzlo. Přesně takový příběh má ve svém repertoáru i jiný autor a kupodivu se k němu nehlásí. Ale na druhou stranu, přestože spoustu věcí zatajil, svou kultovní knihu má. Jenže my své učitele nemusíme mít fyzicky. Někdo se tu zmínil, že si nechce odříkat jídlo, sex a jiné. Dobře, ale na to, na co si člověk šáhne, ho donutí či přiměje udělat mnohem více, než jen například odmítnout maso. Ve finále to není jen odmítnutí masa, je to duchovní průprava. Apropo, jestliže je dotyčná osoba dostatečně silná, zvládne to i s masem. Pouze na samém začátku jsme všichni tááááákhle malincí. Kniha může být perfektní vodídko k tomu jak se vypracovat, ale nikdy nebude námi vloženou pílí něčeho dosáhnout. Zakončím to radou, kterou dávám všem: "Zastavte myšlenku a potom se uvidí..."

Mr.Nobody
Mr.Nobody
22.06.2016

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli neznáte někdo, knihu na podobný způsob. Samozřejmě jiný spisovatel...
Díky

hystericwidow
hystericwidow
20.03.2016 3 z 5

Dan Millman je můj duchovní guru číslo jedna, filmový Pokojný bojovník patří mezi moje nejoblíbenější snímky vůbec. Přesto mě Cesta pokojného bojovníka zklamala. Jde poznat, že se jedná o jednu z prvních autorových knih. Millman zde pak dokazuje, že je především duchovní učitel než mistr vyprávěč. Jeho narativní styl se mi nelíbil, mnohdy jsem narážela na různé nelogičnosti. Plný rozporů byl především hlavní hrdina. Po většinu děje jsem nechápala motivy jeho činů. Viz hned první den na pumpě: Dan si jde koupit něco na pití, kvůli divnému pocitu z neznámého starého muže na to ale úplně zapomene a bez dovolení jde raději do jeho kanceláře...? Nesedělo mi ani moc časové rozložení příběhu. V závěru se mluví jenom o několika měsících, přitom od většiny jejich setkání vždy ubíhá "spousta dlouhých týdnů". Přijde mi, že čas, kdy se spolu scházeli, by zahrnul spíše celé vysokoškolské studium. O osmiletém životním období pak zase hrdina vypráví Sokratovi celé tři dny - to mu jako i říkal, kolikrát za tu dobu byl na záchodě a co všechno jedl, nebo proč mu to tak dlouho trvalo? A takových nesmyslů bych nacházela víc. Hodně mi vadily i různé magické prvky, viz výlety myslí, Sokratovo skákání na střechu nebo jeho vyhazování Dana do výšky. Vím, že se jedná o fiktivní příběh (inspirovaný skutečnou událostí), vím, že takovými prostředky chtěl autor jenom poukázat na určité jevy, ale místy mi stejně přišly zbytečné a kazící vážnost příběhu. Abych se ale už dostala k tomu nejdůležitějšímu - na této knížce jsou důležité především její myšlenky a na jejich síle neubírá ani nezvládnutá technická stránka. To je opět Millman v plné síle.
PS: Pro zájemce o jeho učení bych doporučila spíše pozdější příručky. Snímek Pokojný bojovník je poté jednoznačné must see! Kde knížka může znít komicky, nesmyslně či neohrabaně, film si bere jenom to nejpodstatnější a divákovi to předkládá opravdu působivým stylem.

Jana71
Jana71
16.02.2016 5 z 5

Inspirativní kniha, některé části jsem četla několikrát za sebou, člověk si potřebuje uvědomit, co mu autor Sokratovým učením vlastně říká. Hledej svojí cestu, svůj cíl, nežij zbůhdarma. Krásné!

Viky007
Viky007
09.02.2016 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla už asi třikrát a nejspíš mě nikdy neomrzí. Jasně, styl psaní není nic světoborného, ale těch myšlenek! Bez váhání bych to zařadila do povinné literatury, protože zejména mladým lidem by otevřela oči. Nebo by je aspoň donutila se zamyslet, protože v dnešní době se tato schopnost tak trochu vytrácí. Těším se, až si přečtu Sokrata :-).

marmara23
marmara23
17.01.2016 5 z 5

Toto je úžasná kniha, zachycuje probuzení člověka k opravdovému životu a uvědomění si sebe sama v přítomné chvíli. Myslím, že každému doopravdy může něco dát, každý se nad ní zamyslí a uzná pravdivost, jediné minus které na jeho knihách je asi že je to těžká četba - resp. musí se číst pomalu, aby jste mohli dobře vstřebat nával informací, a často máte sklony přemýšlet při čtení a nevnímat co se děje v příběhu, bohužel pro něj, zřejmě lidi dnes chtějí neustále něco akčního, spousty zvratů a všechno ostatní je zřejmě nudné ... to se mi moc nelíbí, protože pak snadno přehlédnete tak skvělého autora jako je tento.

ŽabákDokvákal
ŽabákDokvákal
30.12.2015 3 z 5

Do poloviny mě to moc nechytlo, přišlo mi, jako by se příběh nikam neposouval a Sokrates byl zbytečně moc tajemný a jen opakoval pořád to stejné dokola.
Až v druhé polovině mě kniha začala bavit a konečně jsem se dozvídal inspirativní postřehy. Bylo několik pasáží, které donutí člověka se zastavit a zamyslet, ale jako celek to na mě působilo spíše průměrně.

Shui-Xian
Shui-Xian
02.12.2015 3 z 5

Poutavý příběh jistě - ale autentický? Tomu mám problém věřit... Cítím spíš silnou stylizaci a splácání motivů, které se hodily pro podtrhnutí tématu. (Připouštím, objasňujícího Sokrata a další knihy D. Millmana jsem vynechala - takže mi možná chybí informace.) Cením si Pokojného bojovníka jako inspirace a strhujícího vylíčení cesty hledajícího člověka - je to kniha, která umí nadchnout a nějakou dobu udržet v opojení. Z dlouhodobějšího pohledu ale zjišťuji, že ve mě osobně nezanechala žádnou silnější myšlenku nebo dojem. Snad chyba v načasování...

Sůví
Sůví
21.11.2015

Tahle knížka je úžasná :) úplně mě pohltila při čtení, je to jedna z těch knížek, který máte jako životní talisman. Obsahuje mnoho pravd zakomponovaných do příběhu. Postava Sokrata mi připadá až nadpřirozená a myslím, že touhou každého člověka je někoho podobného potkat, aby ho naučil o čem je život, ukázal mu Cestu, která je Cílem a byl mu přítelem a spřízněnou duší.

Smiragl
Smiragl
14.10.2015 2 z 5

Nebýt Čtenářské výzvy, k této knížce bych se asi nedostala. Ze začátku bylo těžké se začíst, příběh mi přišel poněkud nudný a hlavně mě odpuzovalo značné množství gramatických chyb. Nicméně druhá část už šla rychleji a tak jsem ji dočetla. Obecná ponaučení dobrá, příběh mě zas až tak nenadchl.

Janka7
Janka7
22.07.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih Dana Millmana, inspirovaná jeho životním příběhem. Volně na ni navazuje kniha Sokrates. Četla jsem víckrát, stojí to za to. Film je zajímavý, ale kniha je lepší. Aneb jak mladý floutek k rozumu a životní pravdě díky moudrému učiteli přišel.

Eldar80
Eldar80
03.06.2015 3 z 5

Trochu rozporuplná knížka, která se úplně skvěle čte. Tohle je jedna z největších výhod, protože příběh je napsán dost chytlavě. Ale na začátku některé kopance v ději jsou a kazí dojem z věrohodnosti. Není to nic tragického, ale je to škoda. Bohužel po stránce spirituální to nebylo zrovna podařené. Vlastně nevím jak mám knihu vnímat, zda jako velmi podařený příběh o učednictví a nebo jako spirituální knihu. Příběh je ze začátku poněkud nadsazený, ale později se s tím člověk nějak sžije. Ohledně spirituality kniha nepředává žádnou nauku, ale pouze inspiruje. Aspoň mě celistvé učení v knize chybělo a v tom kniha ztrácí na Castanedu. I přesto se mi kniha líbila a možná si ji přečtu někdy znovu, už jen z toho důvodu, že některé situace z Danova života se staly v životě i mě a možná každému. Je tak škoda, že kniha se vůbec nehodí pro lidi neznalé duchovna a esoteriky, protože by mohli dojít k mylným závěrům o čem je duchovní život. To je hlavní důvod, proč nemohu dát 4 hvězdy, protože kniha je dávána do souvislosti hlavně se spiritualitou, ale mě mnohem více oslovila jako příběh. Tenhle nedostatek bohužel sráží i samotný příběh trochu dolů, protože je z knihy cítit určitá vykonstruovanost. Ale pokud váháte zda knihu číst, tak doporučuji, protože to je umně napsané. Zanechá ve vás určitou stopu a inspiraci. 75%