Cesta pokojného bojovníka

Cesta pokojného bojovníka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186352/mid_cesta-pokojneho-bojovnika-0UK-186352.jpg 4 531 104

Všetko je ovládané našou mysľou, že všetci máme neobmedzený potenciál a že náš život je nekonečnou cestou. Toto učenie je podané formou čiastočne autobiografického, čiastočne fiktívneho príbehu. Na začiatku sa mladý športovec Dan stretáva s tajomným starším mužom zvaným Sokrates, ktorý sa stáva mladíkovým duchovným učiteľom. Táto kniha je dnes už klasikou.... celý text

New Age Biografie a memoáry Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Eugenika

Way of the Peaceful Warrior , 1994

petra7309
07.10.2020 2 z 5

Kniha mi přišla nějakým způsobem vyumělkovaná, falešná, prostě jsem jí nevěřila (a to věřím kdejaké blbosti). Knihu jsem dočetla, sem tam nějaká větička zajímavá, ale celkově nic.
Mnohem více jsem docenila jinou autorovu knihu Sokrates, která mě právě po přečtení této překvapila svou upřímností a otevřeností.

karolina9265
21.06.2020 5 z 5

Kniha podle mého gusta, inspirativní, obohacující, zklidňující, pokorná, inteligentní a to vše tak krásně nenásilně.

Cajda
25.05.2020 5 z 5

tam je tolik pravdy....

Andi
02.05.2020 5 z 5

Anotace je vesměs koukám nic neříkající. Ve zkratce, jde o autobio román, hlavní postavou je student, gymnasta jménem Dan. Má vše co si mladý muž může přát - úspěch, popularitu, krásnou přítelkyni, ale přesto není šťastný. Jednoho večera pozná muže, který mu změní život. Ukáže mu "jiný" svět, stačí se jen dívat jinýma očima? Dan pozná, že cesta k sobě samému a trvalému štěstí je cesta trnitá.

pavel.2
27.04.2020 5 z 5

Moje oblíbená kniha, což doufám ospravedlňuje takhle vysoké hodnocení. Cením si srozumitelného příběhu, během kterého se rozvíjí život studenta Dana Millmana, který nalezne inspiraci a vedení v postavě obsluhy benzinové stanice.
Dan se postupně učí mít otevřenou mysl, vnímání světa takového jakým je a přitom bojuje se svými démony, zlozvyky a také běžnými životními strastmi.
Místy kniha oplývá trochou "nadpřirozených" sil, ale dá se to brát jako alegorie nebo vhled i pro striktně racionálního čtenáře.
Za mě lepší než film, i když ani ten nebyl nepovedený.

SamuraiJack
22.04.2020 4 z 5

Super, hodně zajímavé počtení.

Jac20
27.03.2020 3 z 5

Báječná kniha, která nabízí jiný pohled na svět. Někdy až zbytečně roztáčí kolečka naší fantazie a činí ze sebe, možná i záměrně, neuvěřitelný příběh. To je podle mě škoda. Ale když už se do knihy začteme a odpustíme jí to, tak o ní a jejím významu v životě budeme přemýšlet.
Nečekejme, že budeme mít všichni trpělivého Sokrata, který nás povede vždy za ručičku.

Eduarda
09.01.2020 4 z 5

Vypnout racionálno, zapnout fantazii a jde to...možná i víc, než to. Určitě se k příběhu jednou vrátím - možná kvůli poslední třetině, kterou jsem úplně nevstřebala. Nemyslím, že jde srovnávat knihy o duševním rozvoji - každá má něco, z každé se dá něco vzít. Ve srovnání s filmem jednoznačný vítěz kniha (film je fajn, ale je podle mě úplně o něčem jiném).

Maránek
07.01.2020 5 z 5

Řekněme si na rovinu, není to Balzac ani Tolstoj, nečekejte slohovou extázi, ale obsah je bravurní. Kniha, co svým přístupem dokáže pozitivně ovlivnit každého člověka a změnit jeho život k lepšímu.

VasnivaCtenarka
22.12.2019 4 z 5

Tak nějak ani nevím, co mám napsat....velice zvláštní kniha. Na jednu stranu má ta kniha ohromnou moudrost a téměř každý si v ní najde tu správnou myšlenku pro sebe, avšak na druhé straně se mi první polovina knihy četla docela těžce a bylo to nepřesvědčivé a nereálné a neuvěřitelné. Druhá polovina mi přišla lepší a tu jsem si docela i užila. Kniha byla zfilmovaná a je pravdou, že film jsem viděla již před několika lety několikrát, tak jsem věděla do čeho jdu. Kniha byla poněkud obsáhlejší než film. Přesto musím napsat, že film se mi asi v tomto případě líbil o něco více. Nicméně jsem ráda, že pan Millman dosáhl osvícení.

Maevie
05.11.2019 4 z 5

Cesta pokojného bojovníka se mi do rukou dostala čistě náhodou před více jak deseti lety jako salátové vydání, které jsem objevila zapomenuté ve školní lavici. Po mém přečtení pokračovalo v putování po dalších spolužácích a pak se vypařilo bůh ví kam. Letos jsem do rukou vzala nové, již vlastní vydání, s nadšeným očekáváním po zopakování úžasného příběhu. A je vlastně dobře, že se zápal, se kterým jsem před deseti lety stránky hltala, neopakoval. Zatímco části, které mě tenkrát nadchly, jsem míjela bez povšimnutí, objevily se jiné, které odpovídaly na aktuální otázky.

Peleus
30.08.2019 2 z 5

Tak buď už jsem hotový bojovník, ani o tom nevím, což je milým překvapením, anebo po světě chodí úděsné množství nešťastných lidí, které autor dokáže oslovit, což je smutné zjištění.

Navíc osobně oceňuji, když autor/hrdina jde vzorem, ten pocit jsem u Cesty pokojného bojovníka neměl. Neuznávám, když se někdo sám co chvíli vysekává, pokud jde o vlastní život, ale zároveň přednáší jiným, co s těmi jejich (překvapila mě kapitola o tom, s jakou lehkostí šel hrdina do vztahu, který následně sám kvůli egoistickému upřednostnění vlastních zájmů torpédoval, až...). Připomíná mi to rozhovory s přáteli či kamarády, kdy rovněž máte řešení na každé jejich trápení. Pokud však dojde na stejné otazníky kolem vás, tápete, kroutíte se a srabácky mumláte něco o tom, že: "Je to zkrátka taková složitá situace".

Za mě nepřesvědčivé.

artepeli
25.08.2019 3 z 5

Knizka si ke me nasla cestu uz dvakrat. Nejsem velky fanousek motivacnich knih, ale tady je pribeh sebezlepsovani podan poutave, a mozna proto si clovek ta doporuceni k ziti lepe uvedomi. Intenzivni, zapamatovatelna kniha.

Kulturnice
28.07.2019 5 z 5

Četla jsem už dvakrát, pokaždé na mne kniha působila trochu jinak, ale vždy se mi líbila. V dnešní době odpojení od sebe sama a napojení na virtuální svět je kniha více než aktuální. Donutí nad ledasčím se zamyslet. Koho zajímá práce na svém nitru, měl by si přečíst. Ani film není úplně zlý. Doporučuji.

jajinka013
26.06.2019 2 z 5

Knihu jsem si koupila s velkým očekáváním, které se nedostavilo a nakonec jsem ji ani nedočetla. Nemohla jsem se do ní začíst a několikrát jsem se přistihla, že sice knihu čtu, ale myšlenkami jsem jinde a vlastně ani nevím, o čem čtu. Myslím, že existují daleko lepší knihy o seberozvoji.

vmatusko
18.06.2019 3 z 5

Zaujímavá kniha, ktorá núti čitateľa zamýšľať sa na hlbšie nad zmyslom života, aby nielen prežíval ale žil. Nabáda tešiť sa z každej chvíľky života, prežívať ju, uvedomovať si ju... Tak sa môže stať z niekoho bojovník.

Sandalkar
31.05.2019 5 z 5

Čekala jsem úplně jiného - klasickou literaturu osobního rozvoje a místo toho mi byl naservírován zajímavý příběh, ze kterého si čtenář sám, "tady a teď" musí svou inspiraci vyzobat. Velmi hezké ve svém žánru.

ibs
19.05.2019 4 z 5

na tento typ literatury-vemi fajn

Lachpresak
16.03.2019 5 z 5

Inspirativní kniha, která vás donutí zamyslet se nad svým životem.

Kovářskej
08.02.2019 5 z 5

Taková malá domácí bible, průvodce životem...Spousta moudra...Tuto knihu mám moc rád a moc ji doporučuji všem co hledají svoji cestu...