Cesta nikam

Cesta nikam https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153643/bmid_cesta-nikam-153643.jpg 4 25 5

Romantický, dobrodružně motivovaný příběh čestného, chudého chlapce, kterého fantastické náhody vytrhnou z bídy, ale zapletou do bojů, ve kterých podléhá intrikám podlého bojovníka.

Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Дорога никуда , 1930

kuruteku
30.08.2021 4 z 5

Velmi zvláštní kniha. Začátek byl pro mne až příliš poklidný, až jsem přemýšlel, zda knihu neodložím. Ale druhá půle najednou přinesla něco, co dělá z knih knihy - facka, podloudníci, hledání přátel, kopání tunelu a marná snaha o záchranu - hlavní hrdina zemřel, jak žil, čestně, obklopen přáteli. A to rozhodně není málo.

jozik_v_tumane
25.03.2021 5 z 5

Krásný příběh, dramatický do poslední chvíle. Se Zlatým řetězem a Běžící po vlnách to nejlepší od Grina.

Prateri
13.01.2021 4 z 5

Děkuji mi-380 za připomenutí této knížky pro děti. Četla jsem ji pradávno. Odhaduji to tak na šestou třídu ZŠ podle poznámek a obsahu, které jsem si zapsala do sešitu. Psané ještě plnicím perem a dětskou rukou. Kniha pro děti, která se mi líbila, zdála se mi tenkráte už taková dospělácká. Zaujal mě příběh, nic jiného jsem v tom jako dítě nehledala.

I citát si moje ručka vypsala:" Všechno, co nečekaně mění náš život, není náhodou. Je to pouze v nás a čeká to na vnější podnět (tam mám napsáno podmět:)) ), aby se to mohlo projevit".

Tak to je moje vzpomínka na četbu z dětství, která mi tehdy stálo za to, abych si ji zaznamenala. Díky za vzpomínku, mi-380.

mi-380
12.01.2021 4 z 5

Kam na ty nápady Grin chodil? A kdo mu to dovolil? Kdo ho ochraňoval? Tenhle román, stejně jako většinu svého díla, psal v prostředí sovětského Ruska. Bolševici nekompromisně upevňovali svou moc, umělci houfně přesedali na cestu socialistického realismu. A Grin? Klidně si stále vymýšlí svá romantická dobrodružství, postavám s chováním Rusů dává podivná jména, zasazuje je do fiktivních přímořských zemí a měst, která připomínají rušné západoevropské přístavy, a nechává je ve stylu magického realismu putovat fantastickými životními trasami. Kdysi jsem s nadšením přečetl Zářivý svět, Nachové plachty, Příhodu v ulici Psa, četl i viděl atmosférickou, skoro hororovou Jessie a Morgianu a nezklamala mě ani tahle smutná „Cesta…“ I v jedné ze svých posledních knih si autor udržel svůj (dnes už trochu starosvětský) smysl pro romantiku, dobrodružství a tragickou zápletku.
75 % (zatím 14 hodnocení s průměrem 71 %).

tenax
10.08.2013 4 z 5

Poetický příběh, psaný pro Grina typickým básnickým jazykem, plný bohaté fantazie. Rozhodně stojí za přečtení.