Cesta na severozápad

Rozsáhlý a strhující historicko-dobrodružný román Cesta na severozápad vypráví pohledem malíře Langdona Towna příběh majora Roberta Rogerse, statečného člověka, dobrodruha a velmi schopného velitele, ale také chvástala plného neřestí, který se ocitl na samém dně společnosti ve vězení pro dlužníky. Vynikající je především první polovina románu zachycující strastiplnou cestu severoamerických harcovníků pod vedením majora Rogerse a boje Angličanů a Američanů proti Francouzům a jejich indiánským spojencům. V druhé části se major Rogers snaží uskutečnit svůj utopický sen a najít přímou cestu po vodě napříč Amerikou od Atlantického oceánu k Tichému oceánu. Příběh je psán podle skutečných historických postav....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30507/cesta-na-severozapad-JGX-30507.jpg 4.471

Northwest Passage (1938)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Kentaur

Kniha Cesta na severozápad

jarmuk

Milé překvápko. Krásná dobrodružná kniha

stubby
07.10.2018

Bezvadná kniha, která nastíní průběh bojů o ameriku a život v londýně.
Knížka je psaná obsáhle, ale celou dobu mě bavila a častokrát jsem nebyl schopný knihu odložit, protože jsem byl zvědavý, jak to bude pokračovat.
První část téměř jedním dechem, a druhá část, která se odehrává částečně v londýně, mě také bavila.
Velký dík má určitě překladatel, který to dokázal barvitě popsat (originál neznám) - překlad Jiří Pober a Emanuela Tilschová. díky za knihu.

snimcibdim
10.09.2017

Četla jsem před lety a dodnes když narazím na dotazy typu: "deset nejoblíbenějších knih", tak se mi vybaví. Jedna z mála knih, kvůli které jsem opravdu nešla spát dokud jsem ji nedočetla, protože prostě nešlo ji odložit a dodnes se mi vybaví ten intenzivní pocit strachu, jaký jsem při ní spolu s hrdiny zažívala.

kalache
04.10.2016

...naprostá klasika a nezapomenutelná kniha...

Kapis
07.09.2016

Velice silná kniha. Přečteno ve stejné době jako Tulák po hvězdách či Motýlek, v době, kdy mě tyto příběhy naplňovaly silou k životu, nepoddávat se klamnému osudu, protože co si člověk nevybojuje sám, to většinou nemá. Ty pasáže, jak šli o zoufalém hladu bažinama a žrali mrtvoly rezonují ve mně dodnes. Pro každého s plamínkem dobrodruha v těle rozhodně čtení, které nepustí. V té době jsem nevnímal žádný politický aspekt dobyvačného a krvežíznivého kolonialismu, který tam určitě je, možná bych si ji měl dát někdy znova.

WeeWar
19.04.2016

poprvé jsem četl kdysi dávno. Nedávno se mi ale nějak vybavila, tak jsem si ji půjčil z knihovny a přečetl. Dokonalé, resp. skoro dokonale, protoze musím priznat, že jsem teď knihu přečetl ne na jeden cely, ale na dva zátahy.

Na první a fest intenzivní zátah jsem přečetl část o akci "St. Francis", to bylo totiž to ono, to co jsem si pamatoval z dětství, ta neuveritelna haluz trmaceni se divocinou, devet dni po pas/kolena ve vode atpd..

Druhá část už mě tak nebrala, ale i tak poskytuje celkem ctivy vhled do praktik britsko-americke politiky dobyvani amerického severozápadu z pohledu dvou figurek v soukoli, tedy nezavisleho americana a britskeho dustojnika.

Silvina
07.02.2016

Přečetla jsem si ji znova s odstupem asi patnácti let a ani tentokrát to nemělo chybu!

mgeisselreiter
14.11.2015

Dobrodružství, napětí, poutavé čtení, poznávání dějin Ameriky, to je jen část toho, co tato skvělá kniha přináší. Líčení bitvy o St. Francis je tak poutavé a živě napsané, že tato cca 100 stránková pasáž je snad tím nejlepším, co jsem kdy četl. Zbytek knihy ale rozhodně nezaostává, takže i přes velký rozsah románu mi přišla cca poslední třetina už jen taková rychle se posouvající a vůbec by mi nevadilo i víc podrobností.
Zaujme líčení života indiánů, které mnohé romantiky vyrůstající na mayovkách vyvede z rovnováhy. Také je zajímavé, jak autor líčí intriky a politikaření, je vidět, že té špíny bylo i v minulosti spousty, že to není nic nového v dnešním prohnilém světě.
Cením si toho, že autor čerpal z historických pramenů a v podstatě tak velmi realisticky skvělou románovou formou seznamuje čtenáře se skutečnými dějinami, které jsou také zajímavé. 100%, 14.11.2015.