Cesta na sever

Cesta na sever https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412660/bmid_cesta-na-sever-v5t-412660.jpg 4 107 33

Co když máme štěstí, které hledáme, přímo na očích? Sedmatřicetiletá Anna, matka dvou dospívajících dcer, se hroutí pod tíhou práce a nesplacených dluhů. S dcerami se potkává jen při snídani, celé dny a večery tráví v restauraci, kde pracuje jako servírka. Život jí utíká přímo před očima a ona ho pozoruje z bubliny, do níž se uzavřela. Sedmnáctiletá Chloé je velmi citlivá dospívající dívka. I když by ráda odjela do Austrálie, cítí povinnost najít si práci a začít pomáhat matce. Láska, kterou hledá u chlapců, nikdy nevydrží. Vždycky se nějak záhadně promění, jako Popelčin kočár po půlnoci. A pak je tu Lily. Je jí 12, je hrozně chytrá, ale lidi příliš nemusí. Mnohem líp se cítí ve společnosti svého potkana, kterého pojmenovala po svém nepřítomném otci. Hlodavci přece opouštějí loď jako první. Když Anna nečekaně dostane výpověď a vysoké odstupné, má dvě možnosti. Splatit všechny dluhy, najít si novou práci a zůstat ve svojí bezpečné bublině. Nebo naložit dcery do karavanu a vydat se na okružní cestu po Skandinávii.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Cosmopolis

Il est grand temps de rallumer les étoiles , 2018

IvikaS
03.10.2019 4 z 5

Moc se mi to líbilo, Lily byla super, hodně vtipná.

leucantha
26.09.2019 5 z 5

Opravdu nádherné počteníčko s opravdu hezkými myšlenkami, alespoň jednu za všechny: "rodiče jsou jako provazolezci. S křehkým balíkem v ruce chodíme po niti napnuté mezi přílišností a nedostatečností"...a čtěte i dále :-)

jobile
13.09.2019 4 z 5

Dokonale vykreslená proměna postav během nádherného dobrodružství. I když je to žánr, který mi běžně nesedí, zhltla jsem knihu jedním dechem. :)

annasglamour034
12.09.2019 5 z 5

Knížku jsem zhltla během dvou dnů, jak jsem si ji užívala. Příběh je velmi krásný, kde se rozpadá rodina, dochází peníze a dlužné připomínky se hromadí v poštovní schránce. Matka dvou dcer se rozhodne odjet s karavanem do scandinavie a tak stmelit za poslední peníze svou rodinu. Dcera Lily je dvanactileta slecna, která ma uzasny smysl pro humor a co na na jazyku... Naopak s druhou dcerou Chloe prozivate jeji pubertu, nepochopení u mužů a dumani nad smyslem života. Anna je matkou obou dcer, ktera musí odejít z prace, vyřešit dluhy a současně stmelit vztah mezi dcerami a matkou. Do toho vás provází nádherné místa scandinavie a nejednou vyprsknete smíchy (ja treba 5 minut se smála nad zpravou Anny chlapci Chloe). Opravdu knížka, ke které se jednou rada vrátím.

annes
09.08.2019 5 z 5

Lily je prostě nejlepší :-) ty její hlášky v deníčku mě prostě dostaly. Autorka hezky popsala hrdinky se všemi jejich myšlenkami, mouchami i přednostmi, zkrátka vše co se děje pod "slupkou". Pro mě uričitě zajímavé "holčičí" čtení...A jako bonus se dozvíte, kde se byli kouknout na krásy Severu a že karavan není zase tak špatný nápad pro výlet s rodinou;-)

Costanzo
06.08.2019 4 z 5

Krásný příběh o stmelení rozpadající se rodiny spojený s dobrodružnou cestou a nádhernou přírodou ve Skandinávii. Kniha byla čtivá, svěží a obsahovala hodně vtipných pasáží. V příběhu jsem si vyloženě libovala, protože tam byla zmíněna místa, které jsem taky navštívila a můžu říct, že to knize dávalo úplně jiný rozměr. Pokud bych se zrovna v tu chvíli ve Skandinávii sama nenacházela, tahle kniha by ve mne vyvolala nesmírnou touhu tuto část světa vidět, neboť autorka krásně popsala panenskou přírodu, nádherné kouzlo Fjordů, nikdy nekončící den a dechberoucí zážitek z polární záře. Za mě skvělý příběh.

veronika0382
29.07.2019 5 z 5

Cesta na sever je báječný román pro ženy, u kterého se také zasmějete. Lilyin svérázný dětský humor jsem si zamilovala. Je tak bezprostřední, chytrá a všechno řekne na plnou pusu. S ničím se prostě nemaže. Úžasně jsem se u knihy odreagovala a přišla na veselé myšlenky. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Bobina74
08.07.2019 5 z 5

Za mne velká spokojenost. Více v recenzi od Kniha za knihou.

bookcase
30.06.2019 5 z 5

Milé a hřejivé čtení o rodinných vztazích i tajemstvích. Chytrý a mírně ironický humor Lily mě bavil, stejně jako Skandinávie, i když ta byla spíše jen okrajově.

Sandruš
23.06.2019 4 z 5

Oddechová kniha, která se skvěle hodí na letní dny.

Danago
17.06.2019 4 z 5

Příjemná knížka, která mě bavila. Okružní cesta po Skandinávii je skvělý nápad. Moc se mi líbilo, že je příběh napsaný z pohledu matky Anny, dvanáctileté dcery Lily, která si píše deník a sedmnáctileté dcery Chloé, která píše blog. Každá z hrdinek cestu prožívá jinak. Jsou zde lehčí i těžší momenty . Severské země a příroda zde také dostaly svůj prostor. Podle mě je to pohodové odpočinkové čtení s něčím navíc.

ladyfromskye
17.06.2019 3 z 5

Knížku jsem si přečetla na doporučení a bohužel musím říci, že z dílka se slibně znějícím příběhem se vyklubalo něco, co jsem sice přečetla, ale o co jsem klidně mohla přijít. V první řadě mi vadilo chování a vyjadřování postav, které někdy přecházely až do těžce uvěřitelných výlevů. Pak přišla část, která mě neskutečně bavila a užuž jsem chtěla na počáteční nepříjemnosti zapomenout, když tu přišel konec. A ten pro mě celou knížku totálně pohřbil. Redaktor/-ka, který/-á na knize pracoval/-a, totálně selhal/-a. Stačí jen trocha pozornosti a dojde vám, že takový, jaký je, prostě nemůže být ani omylem. Vůbec nekoresponduje se zbytkem knihy. Takže za mě: je mi líto, ale tohle, pokud jste alespoň trošku hákliví na nelogičnosti v textu, určitě ne!

S.monika
05.06.2019 5 z 5

Za mě naprosto perfektní letní čtení! Prostě jen vy, lehátko a tato kniha. Strašně se mi líbila taková lehkost, se kterou se četla. Někdy příběhy “tlačí”, aby se něco dělo a nějak zaujaly, ale tenhle ne.
Velmi mi sedly v příběhu pohledy všech tří žen - dvou dcer a matky. Každá vnímala události jinak a části od Lily byly zkrátka top, až jsem se místy nahlas smála.
Takže pokud nebudete vědět co s sebou na dovolenou, máte jasnou volbu!!