Cesta na Antarktidu

Cesta na Antarktidu https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204465/bmid_cesta-na-antarktidu-204465.jpg 3 4 3

Cesta na Antarktidu rozhodně není obyčejným deníkem třináctileté dívky z výletu s rodiči, jak by se mohlo na první pohled zdát. Poněkud neobvyklý je již samotný cíl výletu, nehostinná Antarktida, brzy po začtení však pozorný čtenář začne objevovat další roviny vyprávění. Neotřelé popisy bizarní přírody a jejích obyvatel, zdánlivě naivní zkratky, které míří přímo ke skrytým významům, lakonické a jakoby mimochodem uváděné popisy jednotlivých epizod z přežívání na hranici existenčního minima - tyto a další prvky autorka stmelila do knihy, kterou hned tak neodložíte a často se k ní budete vracet.... celý text

Afilada
Afilada
07.10.2020 4 z 5

Pro zájemce o Antarktidu je určitě dobrý i dětský pohled.

Hakl54
Hakl54
31.03.2016 2 z 5

Přestože jsem věděla, že knížku napsala 13. letá dívenka, očekávala jsem od toho víc. Je to opravdu takový deníček dítěte, pro dospělého čtenáře místy nezajímavé a povrchní.

Scribbler
Scribbler
23.07.2015 4 z 5

Opomíjená knížka mladé autorky. Líbila se mi, hlavně z toho důvodu, že to byla kompletní kopie jejího deníku, který byl psaný velmi čtivou formou. Někomu, koho ještě zajímají polární oblasti a jaký je tam pobyt na stanici, rozhodně doporučuji.

Antarktida deníky

Autorovy knížky