Dobrák

Dobrák https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1065/bmid_dobrak-fgp-1065.jpg 5 1132 122

Cesta krve série

Několik dní stačilo útočníkům, aby dobyli Zemi a většinu obyvatel odvlekli neznámo proč a neznámo kam. Ty, které zde ponechali, pak proměnili v podivné zombie, honící několik málo přeživších lidí. Není čas se ptát kdo, jak a proč Zemi přepadl, protože na pořadu dne je jen to nejdůležitější: přežít v troskách civilizace. Něco takového dokáže jen ten, kdo sám sebe změní ve vražedný stroj. Toto je příběh muže, který ve svém boji uspěl, příběh nezlomné vůle a touhy po pomstě.... celý text

Teron
11.04.2016 2 z 5

Navnazen statusem kultovního svazku jsem se na Dobráka vrhl po Nočním klubu, Divokých a zlých a Vyhlídce na věčnost...a jsem těžce zklamán, respektive nedivím se, že se autor od svazku distancoval jako od nepovedeného, protože tohle je opravdu hrůza.
80% stránkování tvoří popisy nejrůznější vojenské kyber mega super husté techniky a i v tom zbytku se děje zoufale málo. Ano, military nadšenci a další živly budou slintat, ale postavit na tomhle celou knihu je opravdu mizérie. Pokud by si autor nepomohl Tím druhým, byla by zhruba polovina knihy (do setkání s klukem), čistým popisem bez jakékoli přímé řeči, z čehož plyne základ problému - sólovka jednoho hrdiny.

kolodze
15.03.2016 5 z 5

Kulhánek je prostě jenom jeden ...neuchopitelnej, nenapodobitelnej a ukrutně čtivej ...víc nemá cenu psát ...byla to zase jízda jako blázen ;)

Raccon
02.02.2016 4 z 5

Skvělé, občas blbosti ale jinak další skvělá knižka.

Nominka
06.01.2016

Tohle je asi nejslabší kniha od Kulhánka. Ale Ten Druhý se povedl.

Proto, DOPORUČUJI.

Ivan F
28.10.2015 5 z 5

Pre mňa osobne je Cesta krve najlepším Kulhánkovým románom.

hnusák
21.10.2015 5 z 5

Když si chci odpočinout, vždy po ní sáhnu a během chvíle mám oba díly přelouskané, už asi podesáté. Naprostý relax, žádné přemýšlění, dokonalé vtažení do děje.

Covenant
01.10.2015 4 z 5

Zpočátku jsem si říkal, že jde o drsný béčko, ale ihned mě napadlo, že to je snad céčko. Nicméně pak jsem se do čtení zažral a bral vše s nadsázkou. Kulhánek píše prostě čtivě a mě to baví. Když, ale došlo na tu honičku se Saladinem, tak jsem se vyloženě těšil, až to zkončí. A stejně jak teď vidím u Slookiho, nemohl jsem se přenést přes ty šťastné náhody a hlavně nezničitelný stroj, který umí všechno, co doteď třeba neuměl, ale pokud je to ku prospěchu věci, hezky vysvětlit, proč je to tam tak násilně naroubováno a jede se spokojeně dál. Přežvejkl jsem povrch vozu, co se týče "neviditelnosti", o tomto vývoji jsem i něco četl, ale že je tato vrstva i na kolech? Nepřilnavá vrstva, jak bylo několikrát zmíněno na kolech, které se dostanou ze všeho? Bylo tam toho víc (včetně kotrmelců, jak je již níže uvedeno), ale já si furt říkal, neřeš to. Problém byl v tom, že Kulhánek v tomto směru stále vršil jednu supervymoženost za druhou, že už mi to lezlo krkem. Jinak se to čte, ale tak rychle a s takovou kadencí, že toto, pro mě hluché místo, autorovi odpustím a vrhnu se s chutí po krvi do dalšího dílu. Bojím se, ale že už se Maxovi nebude chtít jít pěšky...

Slooki
23.09.2015 3 z 5

Nejdříve jsem si myslel, že tu napíšu něco jako: "Zase až tak dobrá knížka to nebyla." "Chceš mi snad namluvit, že se ti nelíbila. Výš ty co, jdi za roh a tam se propleskni." Řekl mi ten druhý. ALE. Víš ty co? Postupem času jak jsem se do tohoto neuvěřitelného příběhu začítal, mi začalo neskutečně lézt na nervy, jak Maxíkovi vše tak pěkně vychází. Odevšad vyskakují nabíté zbraně, sednoucí pěkně do ručky, packy či jiného pařátu, aby vzápětí mohl někomu vystřelit kdoví co, od kdoví odkud. Z ničeho nic se v zemi oběvují díry, to aby se tam mohl Maxík expresně schovat před balistickou střelou, či jinou mega rozšťaňovačkou. Všechny dveře, na celém světě se zavřou, ihned jakmile vycítí, že po Maxíkovi někdo vyslal dávku, něčeho z něčeho. Jednou jsem si už už dokonce myslel, že se chtějí snad vysadit z pantů, už, už . . . . no naneštěstí se tak nestalo, včas zasáhla prkenná podlaha. Taky měl super kočár, tó jó . . . .Sakra, měli jste někdo někdy bouračku v autě? Zcela určitě si pak dovedete představit, když s vámi 300tun fláká do té koule, které se říká země. Jeden soudeček: "Díky bohu za ty pásy". Druhý soudeček: "A kurva, zlomená klíční kost". Třetí soudeček: "Naštěstí mi dorůstají zuby jako žralokovy, a tak si můžu zase pěkně zaskřípat do rytmu". Čtvrtý soudeček: "Jonáš je zase ponevímužkolikáté napresovanej pod sedačkou jako kus schnilího hadru. To nic, bude v pohodě". Pátý soudeček, pádím raději do postele, hlava se mi z toho točí, a tak ji raději z lehka pokládám na polštář s neochvějnou vírou v Maxíka a jeho neuvěřitelné štěstí v tak nehostíném místě, jako je Kulhánkova leb.

adam0773
20.07.2015 5 z 5

Já si nemohu pomoci, ale strašně se mi líbí jak autor přistupuje k ději. Kdy sám (nebo lépe - hlavní postava) začnou kritizovat opakující se a pomalinku začínající stereotyp. Příprava na bitvu, dostane na prdel, líže si rány a vítězství, které vede k přípravě na bitvu, dostání na prdel, lízání si ran... :-)

mitko
23.04.2015 3 z 5

Vcelku sa tu divím takému vysokému hodnoteniu, zo všetkých kníh od Kulhánka mi táto séria príde ako najslabšia. Začiatok v lese bol ešte geniálny (v iných knihách taký kúsok ešte nebol), postapokalyptické mesto fungovalo dobre, ale akonáhle našiel toho chlapca dej ostal veľmi statický (dosť nezvyklé na Kulhánka) . Venuje sa tu veľmi opisu zbraní a zariadenia, ktoré hlavní protagonisti používaju a to na úkor akcie. A potom ako sa dostanú do vojenskej základne a nájdu saladin, je to opäť len to isté. Až koniec naznačuje pohyb v deji, ale to je na celú knihu málo.

Targa Dall
19.04.2015 5 z 5

Výborné, nejlepší, strhující, nutící dočíst!
Technicky precizní, ale nezahlcující detaily. Reálné (no dobře, hlavní hrdina je velký drsňák, ale sympaťák).
Doporučuji velmi vřele :)

Terva
19.04.2015 5 z 5

Představte si, že si zajedete do českých hor na samotu u lesa a přepadne vás tlupa vlků vedených zdivočelou srnkou.
Tak to je teprve začátek.
Po návratu do civilizace (to už jste pozabíjeli celou vlko-srnčí tlupu) zjistíte, že z lidí jsou zombie a planetu okupují cizí mimozemské bytosti.
A ještě ke všemu vás napadne nesmrtelný upír.
To vás musí nasrat.
Cesta krve nás ve svém prvním příběhu seznamuje s mužem, přeživším mimozemský útok, který se vydává napříč světem za touhou pomstít se těmto nestvůrám.
Zatím je to jen Dobrák, ale později už to bude Cynik.

PETERYY
03.04.2015 5 z 5

Kulhánek mě naprosto uchvátil,ten příběh mě smetl a nemít v sobě kinetin( :-D ), asi bych omdlel.
S Kulhánkovým popisem akce jsem vtažen do děje a potřísněný od krve vyplivnutý na konci knihy.

Misan1993
12.03.2015 5 z 5

Tahle kniha mi ukázala jak vypadá luxusní krvák, těžko už se pak hledá lepší :/

dobroslav9182
28.12.2014 5 z 5

A takhle prostě a jednoduše změnil Dobrák Kulhánek můj názor na českou literaturu. Díky Mistře :-)

Nelis
06.08.2014 odpad!

Od začátku nuda, prostě sem to četla jen, abych věděla jak to dopadne ... Nebralo mě to, ale ani trošku

edánek
24.07.2014 1 z 5

Číst se to sice nedá, ale jako nebankovní investice to nebylo špatné, jak už tu někdo zmínil :o)

vlkodlaq
15.07.2014 5 z 5

Přečetl jsem vše od Kulhánka a nechce se mi psát koment ke každé knize zvlášť, tím spíš, že by byl veskrze stejný: nejen vynikající čitelnost a spád, ale i zajímavý děj, nečekané zvraty a sranda. Ve srovnání s jinými autory nemůžu jinak, než všem jeho knihám, povídkám i fejetonům dát plný počet, není z jeho tvorby nic, co by si zasloužilo o hvězdu méně. Jen by snad mohl tvořit více a častěji umožnit přetisky a dotisky, některé jeho knihy už čtu potřetí.

Tiru
12.03.2014 3 z 5

Na zombie srnky si vzpomenu poblíž každého lesa. Svět už není takovým jaky byl doposud :)

Eneo
05.02.2014 4 z 5

Úžasná fantasy po domácku - impulzivní, vtipná, trochu toho napětí taky neuškodí. Hlavní hrdina je neohrožený, jeho jedinými nepřáteli jsou osminozí členovci. Autor si opravdu na nic nehraje. Oživlá mrtvolka? Proč ji nazývat nějakým cizím jménem, říkejme jí třeba mrtvák, jsme přece v Čechách, no ne?