Cynik

Cynik https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1064/bmid_cynik-slF-1064.jpg 5 1029 87

Cesta krve série

Milióny zemřely při útoku mimozemšťanů či byly Cizinci odvlečeny neznámo kam. Maxmilián však zkázu přežil, i když byl vlastně dobrák. Možná jen proto, že se v něm probudilo jeho druhé Já: Cynik. V okamžiku, kdy se blíží ke svému vytčenému cíli na jihu Afriky, však zjišťuje, že existují mnohem zákeřnější protivníci, než jsou mrtváci, upíři a popelnice Cizinců. Cestu mu zkříží lidé, kteří se obratně přizpůsobili nové situaci...... celý text

Tiru
Tiru
12.03.2014 4 z 5

Cynik je u mně lepší než dobrák. Autor už se tolik nebabrá v popisu válečné techniky a je tam znát větší tah na bránu než v dobrákovi, kde čtenář dostával častý popis světa, který se změnil. Tady už je hrdina zocelený několika bitvami a jen tak před něčím neutíká.
S přibývajícími šrámy a ubývajícími částmi těla se z něj stává nezničitelný frajer a mimozemšťané můžou být rádi že v čas vyklidili pole. Snad se někdy dočkáme i třetího dílu a Jonášova návratu.

Eneo
Eneo
07.02.2014 4 z 5

Hlavní hrdinové Kulhákových knížek jsou takoví Harry Potterové po česku, jsem si více než jista, že by přežili i nazí proti Luftwaffe. Styl psaní z tohoto faktu ovšem činí nevídanou podívanou (počtenou).

DreamR
DreamR
11.12.2013 5 z 5

Co dodat? Další brutální pokračování prvního dílu.

18.11.2013 4 z 5

Aha, takže Cestu krve III: Kat nenapsal sám Mistr... Tak nic =D Možná dočtu jindy

18.11.2013 4 z 5

Cynik... Dočteno... Co dodat =) Není nad to být výkonnější než Terminátor, být věčně pod povzbuzujícímu prostředky a nechat si ničit tělo výbuchy =) Ale část, kdy hlavní hrdina leží v džungli, uřezává si nohu a ¨vzberkává¨se je prostě bomba!

P.S.: Dostala se mi do ruky zřejmě třetí část serie, ale tady jsem jí nikde nenašel. Je to psané jako trojka Cesty krve pod názvem Kat... Je to správné, nebo je vše dílem někoho jiného, nevíte? Díky

Eigis
Eigis
08.10.2013 5 z 5

Je to lepší než první díl, ale ten otevřený konec mě trochu zklamal.

MartinH
MartinH
10.09.2013 5 z 5

Genialita pokračuje, tohle je můj šálek kávy.

BaSiNi
BaSiNi
08.09.2013 5 z 5

Skvělé pokračování skvělého prvního dílu!!! A když se k zombíkům, emzákům a upírům přidá ještě dost šílený lidský generál hmm, hmm. Prostě skvělé !!!!!!!!!

Liina
Liina
07.09.2013 5 z 5

Cestu krve považuji za nejlepší Kulhánkovo dílo

Ocas
Ocas
07.09.2013 5 z 5

Další nářez. Kulhánkovy akce mám rád, vyznám se v nich, dokážu si je představit (oproti třeba Žambochovy). Nemám co řešit, doporučuju.

spdb
spdb
27.07.2013 4 z 5

První díl byl lepší ale i tak řežba.

ferda
ferda
01.05.2013 5 z 5

Knížku jsem si bohužel musel jen stáhnout a vytisknout, protože šance , že bych si ji koupil je veskrze mizivá. Což svědčí o všem. Prostě nemá chybu.

Misan1993
Misan1993
27.04.2013 5 z 5

Bezchybná práce pana Kulhánka!

wally
wally
14.04.2013 2 z 5

Knihy pana Kulhánka mám rád, ale tohle snad je jen špatný vtip....docela chápu, že zakázal další vydávání této série, protože je vážně slabá a nečetla se vůbec hezky. Kniha by se dala popsat asi takto: 15 stránek akce - 15 stránek popisu toho z čeho všeho krvácí - 15 stránek léčení - 15 stránek opravování Saladina -15 stránek akce - 15 stránek popisu toho z čeho všeho krvácí - 15 stránek léčení - 15 stránek opravování Saladina a takto asi 7krát dokola. Hrozná nuda.

X3ON
X3ON
12.03.2013 5 z 5

Cesty krve a Divoci a zli radim k nejlepsim scifi kniham co jsem kdy cetl. Proto se tedka chystam na Nocni klub a Cestu krve 3 Kat.

Fuksinka
Fuksinka
04.03.2013 5 z 5

Po přečtení Cesty krve si opravdu nejsem jistá, jestli je nejlepší Noční klub. Tohle byl nářez. Vysoce pravděpodobná budoucnost o páchání zla ve jménu ekodobra (Kulhánek ty ekofašouny fakt nemá rád, stejně jako já) se změnila v nepravděpodobnou v podobně náborové akce do emzácké armády - super nápad. Z Maxmiliána se stává opravdu Mad Max s jedinou myšlenkou: pomstít se. Díky pavoukové dietě a kámošovi Saladinovi má aspoň malou naději na úspěch. Já si to náramě užívala. Potřebu třetího dílu necítím. Kapitola je uzavřena, pokud ale Mistr pocítí potřebu poprat se s emzáky, samozřejmě se zlobit nebudu.

Sentir
Sentir
14.01.2013 3 z 5

Mám rád tuhle tématiku ale knížka mě místy (především ve zdlouhavých akčních pasážích) nudila. Oba díly jsem dočetl kvůli tomu abych se vlastně dozvěděl jak to dopadne ale to ani nějak nedopadlo :D

Senza Jenka
Senza Jenka
13.01.2013 4 z 5

Mám ráda Kulhánkův styl. Jeho knihy mají odpich, jsou krvavé a hrdinové nejsou ušetřeni ničeho (ani ztrát iluzí, přátel, končetin...). Svým způsobem chápu, proč se tohoto díla pan Kulhánek zřekl a nechce ho nechat znovu vydat - při pohledu z velkého a nezaujatého nadhledu působí kniha spíše jako "cvičný materiál", na kterém si autor zkoušel "ostrost svého pera". Některé věci je potřeba přejít shovívavým úsměvem (Saladin - obrněný supertransportér snadno a rychle), některé jsou nedotažené (že by se Drobkovi bez údržby, na poušti!!!, nezadřelo ani zvedání radlice?) a některé jsou prostě nelogické (že by sám, v písku Kalahari, nasadil několik třímetrákových kol, když mu to dělalo problémy i v Německu, s nejlepším vybavením...?, na to nemohla stačit ani "pavouková dieta"). Ale je to prostě Kulhánek :o) Škoda jen, že nedopsal tu trojku.

Lenka Žofka
Lenka Žofka
12.01.2013 5 z 5

A nastupuje další dávka bitev všeho druhu. Sympatické na hlavním hrdinovi mi je především to, že není typu Chuck Norris - když vyleze z vody není mokrý - voda je Maxmilián :D a Saladina fakt chci za kamaráda! :D

OldaB
OldaB
06.01.2013 5 z 5

Nářez pokračuje aneb bez nohy lze také udělat slušné peklo.