Cynik

Cynik https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1064/bmid_cynik-slF-1064.jpg 5 1033 88

Cesta krve série

Milióny zemřely při útoku mimozemšťanů či byly Cizinci odvlečeny neznámo kam. Maxmilián však zkázu přežil, i když byl vlastně dobrák. Možná jen proto, že se v něm probudilo jeho druhé Já: Cynik. V okamžiku, kdy se blíží ke svému vytčenému cíli na jihu Afriky, však zjišťuje, že existují mnohem zákeřnější protivníci, než jsou mrtváci, upíři a popelnice Cizinců. Cestu mu zkříží lidé, kteří se obratně přizpůsobili nové situaci...... celý text

PeterSmith
24.04.2017 5 z 5

Rovnocenný brácha Dobráka :)..........a šup na Kata :)

jindrich5708
15.03.2017 4 z 5

Přečteno. Nejlepší věta v knize : Počítač, který se sám učí není dobré nechávat dlouho osamotě.

Hellrampage
10.02.2017 4 z 5

Na otázku, či je lepší dobrák alebo cynik neodpovedám, pretože tie dve knihy považujem ako jednu - príbeh druhej knihy pekne nadväzuje na koniec prvej a je veľká škoda, že Cynik končí otvorene. A Kulhánek určite nenapíše pokračovanie - neautorizovaný tretí diel napísal Martin Moudrý a to už nie je Kulhánek.

Každopádne mi druhý diel prišiel slabší. Príbehovo hrdina už nebojuje ani tak s mimozemšťanmi alebo mrtvákmi ako s ľuďmi a technológiou Cudzincov. Maxmillián opäť zjedol všetko šťastie sveta, nič ho nezabije a guľky ho míňajú o pomyselné milimetre. A mne to ani moc nevadilo, pretože sa to sakra dobre čítalo. Naozaj mi bolo hlavného hrdiny ľúto, čo všetko musel prebolieť, až mňa za neho bolelo telo (a tá amputácia, fú). A najväčší automatický tank minulého storočia sa mi páčil všetkými desiatimi (Drobek).

freestyla
17.01.2017 4 z 5

"Bojovník, který myslí na prohru, je z poloviny poražený." Singhaia

Ingenír
27.10.2016 5 z 5

Panu Kulhánkovi se nedá nic vytknout...stop - dá !!! Proč nedopsal tuto trilogii? Je to snad nejlepší dílo, které jsem od mistra četl. Naštěstí se moudře pan Moudrý rozhodl a dílo dodělal. Cynik je úžasné, vtipné a mimozemské dobrodružství a já jsem jen zvědav, jak se s tím spisovatel Martin Moudrý porve. Snad to bude vidět a nebude to "paladin".

Predator666
27.08.2016 5 z 5

Je to mnohem lepší než první příběh. Je tu více akce, více krve a více mimozemšťanů.
Třetí příběh kupodivu už pan Kotleta odmítl napsat a tak jej musel zastoupit pan Moundrý.

dpxcz
10.07.2016 5 z 5

Druhý díl Cesty krve mě bavil mnohem více než díl první. Škoda, že trilogii neuzavřel sám Kulhánek, ale třeba bude závěr stát za to.

Nominka
06.01.2016

Nejlepší kniha jakou jsem kdy četla.Víc se k tomu dodat nedá...

Ivan F
28.10.2015 5 z 5

Pre mňa osobne je Cesta krve najlepším Kulhánkovým románom.

hnusák
21.10.2015 5 z 5

Pokračování se od prvního v zásadě neliší, vždy mne fascinuje nesmrtelný upír,dokonalost a nezničitelnost Saladina. Prostě dokonalá oddychovka.

Covenant
09.10.2015 5 z 5

Tak jsem si říkal, že to přečtu a uzavřeme kapitolu, jelikož jsem čekal to samé. Ale ono ne. Byla to fakt jízda. Hodně se mi líbila část v zajetí. Šla z toho opravdu cítit beznaděj, vztek a pak ta "oddanost" - byla tak zvláštně vtipně a zároveň děsivě pojatá, až mi bylo hl.hrdiny líto. A hlavně jsem si oblíbil šílenýho Maxe tím, jak vedl dialogy s Tím druhým. To byl dobrý tah už ze začátku. Když by něco vyznělo trapně, hodí se to na Toho druhého a je to vyřešené. Když potřebuje čtenář něco vysvětlit, přečte si dialog osoby, která mluví sama se sebou. V tomto druhém díle Ten druhý dostal víc prostoru a tak jsem se opravdu bavil....no a pak koukám, že už není co číst. Co teď? Třetí díl bude nahovno, když to nenapsal Kulhánek. No jo, ale příběh je otevřený a ty potřebuješ vědět jak to dopadne! No jak asi? To jsi za ty dva díly nepochopil, jak to repetitivní příběhové schéma funguje? A viděl jsi to hodnocení a komentáře? Ignoruj je a udělej si na věc svůj vlastní názor. To jsi pochytil kde, tyhle moudra?...........,,Myslím, že nejsi normální," řekl konverzačním tónem Ten druhý. ,, Tak ty myslíš."

Targa Dall
26.04.2015 5 z 5

Strhující vyprávění pokračuje. Dávám pět hvězd a okamžitě hltám poslední díl :)

mitko
23.04.2015 3 z 5

Druhá kniha je podľa mňa ešte o trochu slabšia a to hlavne vďaka repetetívnosti deja ( komentár užívateľa wally to dobre vystihuje ). Docela ma sklamalo že Maximilián tu nebojuje proti mimozemšťanom ale jeho hlavným súperom tu sú ľudia, síce sa našli nejaké zápasy proti neľudským bytostiam ale vzhľadom na obsiahlosť knihy nedostatočná, kedže väčšina času tu je trávená opisovaním rekonvalescencii jeho a jeho saladina. Ale zas sú tu aj nejaké pozitíva a to hlavne nápad s obojkom a posledné desiatky strán, kde to už pekne kypí krvou. A knihe nepomáha teda aj úplný záver, ktorý je na pokračovanie. Čítal som že Kulhánek toto dielo považuje za chybu a ja som tomu nechcel veriť, že by napísal niečo zlé, ale no aj majster tesár sa niekedy utne. Slabé 3 *

Terva
19.04.2015 5 z 5

Cinik, tak se jmenuje druhá kniha ze série Cesta krve, kterou napsal Český mistr Jiří Kulhánek.
Je to jedno z nejlepších sci-fi, co jsem kdy četl.
Temné, dobrodružné, napínavé, srandovní.
Jeden hrdina a dvě mimozemské rasy.

Nějaký citátek:

Nevěřil bych, že někdy budeš děkovat někomu, kdo ti řekne, aby sis nachcal na hlavu "řekl Ten druhý"
Lepší si nachcat na hlavu, než v tom celou noc ležet "odsekl jsem šeptem"

adam.vasko
23.02.2015 4 z 5

První půlku bych dal 3* a druhou 5*. Myslím, že tímhle začíná nářez, kterej je už klasikou v pozdějších Kulhánkových knihách.

dobroslav9182
10.01.2015 5 z 5

Cesta krve pokračuje. hlavní hrdina se změnil nejen fyzicky, ale hlavně i psychicky. Větší prostor dostane i Ten Druhý a, nečekaně, poteče hodně krve. Tolik krve, že by se v ní ti parchanti mohli klidně utopit.

amavis8216
28.12.2014 5 z 5

Bezva serie, do trojky (kt.napsal Jafff) nejdu, jen bych to cele pokazil. Skoncilo to tak, jak si to pral autor. Diky za skvely zazitek!

Nelis
06.08.2014 1 z 5

Lepší než jednička, ale kdyby mě nezajímal konec, tak to nečtu. Bohužel toto se mu moc nepovedlo :(

WoS
28.07.2014 5 z 5

Nad Kulhánkovými knihami člověk nesmí přemýšlet. Nicméně jako letní čtení u chladné vody neznám nic lepšího než vypnout a oddat se rychlému spádu :-). Za 5!

vlkodlaq
15.07.2014 5 z 5

Přečetl jsem vše od Kulhánka a nechce se mi psát koment ke každé knize zvlášť, tím spíš, že by byl veskrze stejný: nejen vynikající čitelnost a spád, ale i zajímavý děj, nečekané zvraty a sranda. Ve srovnání s jinými autory nemůžu jinak, než všem jeho knihám, povídkám i fejetonům dát plný počet, není z jeho tvorby nic, co by si zasloužilo o hvězdu méně. Jen by snad mohl tvořit více a častěji umožnit přetisky a dotisky, některé jeho knihy už čtu potřetí.