Cesta kolem světa za osmdesát dní

Cesta kolem světa za osmdesát dní https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124301/mid_cesta-kolem-sveta-za-osmdesat-dni-Cre-124301.jpg 4 1071 143

V roce 1872 se vsadí distingovaný Angličan Phileas Fogg o 20 000 liber s členy svého klubu o to, že během 80 dní vykoná cestu kolem světa. V doprovodu svého sluhy Passepartouta se vydá na cestu, jist si svým vítězstvím. V Indii zachrání život indické princezně, která se k němu připojuje. Stále je však sledován inspektorem Fixem, který jej podezřívá z přepadení banky...... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Omega

Tour du monde en quatre-vingt jours , 1873

Karcoolka2210
Karcoolka2210
26.08.2018 4 z 5

Ďalšia dobrá kniha z Verneho pera :)

kiki11
kiki11
22.07.2018 4 z 5

Další z nesmrtelných dobrodružství z dílny Julese Vernea. Knížka je nejen dobrodružná, ale i poučná, což na jednu stranu oceňuji - není na škodu, když se člověk dozví nějaké nové informace o cizích krajích - na druhou stranu byly některé popisy zbytečně rozvleklé, že jsem si chvílemi připadala, jako bych četla encyklopedii. Přesto je ale Cesta kolem světa za 80 dní příjemnou oddechovkou, kterou by si měl přečíst každý. ☺

NalinnMane
NalinnMane
26.05.2018 4 z 5

Skvělá knížka napsaná sice trochu archaidsky, ale krásně čitelná a k příběhu se to pochopitelně hodí. Ale občas se naskytli zdlouhavé momenty, které nebylo potřeba tolik rozepisovat, ale jinak pecka!

tygřík2
tygřík2
05.05.2018 5 z 5

Ani nepočítám, kolikrát jsem v dětství s panem Foggem ten svět objížděla. A ty ilustrace!

Annkag
Annkag
21.04.2018 3 z 5

Tiež jedno z diel ktoré by si mal každý prečítat alebo aspon niečo od tohto fenomálneho veštca budúcnosti ktorý čaroval perom a fantáziou.

vlastimil577
vlastimil577
22.03.2018 5 z 5

Jako kluk jsem ji miloval !!

stryko007
stryko007
14.02.2018 5 z 5

Prostě skvělé dobrodružství.

85098211
85098211
27.01.2018 5 z 5

Jedná se sice o notoricky známý příběh - vždyť snad každý z nás ví, jak tato sázka dopadne ;-), ale to vůbec nevadí. Kniha je tak poutavá a dobře napsaná, že je možné ji číst i opakovaně. Za mne jednoznačné doporučení! :-)

bruntal
bruntal
05.01.2018 5 z 5

Všichni ten příběh známe, ale v tomto originálním podání je vždy a znovu úžasně podaný.

jani.ruzicko
jani.ruzicko
25.11.2017 5 z 5

Verneovky jsou pro mě prostě nesmrtelné. I když dětství je už dávno v trapu, vždy se k těmto knihám ráda vrátím a nikdy se nezmění to, že právě Verneovy knihy jsou ty, které mě přivedly ke čtení vůbec. =)

Michalka98
Michalka98
26.10.2017 5 z 5

Moje první Verneovka. Důvod, proč jsem si vybrala Cestu kolem světa za 80 dní byl ten, že již od malička miluji animovaný seriál (úvodní znělku znám nazpaměť dodnes) a také jsem viděla dvě filmová zpracování. Příběh je to úžasný, napsaný s lehkostí a jemnou dávkou humoru. I když jsem dávno znala konec příběhu, fandila jsem anglickému gentlemanovi, aby sázku vyhrál. Ze své cesty si nakonec přivezl to nejcennější - lásku ☺

brodequin
brodequin
11.10.2017 5 z 5

Samozřejmě další skvělé dobrodružství a jedno z nejznámějších, ne však nejlepších! :-)

haWranka
haWranka
05.09.2017 4 z 5

Vtipné, svižné, zážitek ještě umocněný tím, že jsem se s knihou seznámila prostřednictvím rozhlasové hry. Nikdy jsem neměla chuť si verneovky přečíst, ale teď své rozhodnutí asi ještě přehodnotím.

MartyManCZ
MartyManCZ
21.05.2017 4 z 5

Jak jinak než výtečná klasika. Chybí tomu jen ještě větší špetka toho napětí : )

Hanjimka
Hanjimka
22.04.2017 5 z 5

Klasická kniha mého dětství. Milovala jsem Verneovky a občas se k nim vracím. Jeho vyprávění mě dokáže znova zase nadchnout.

natkaf
natkaf
18.01.2017 5 z 5

Četla jsem dávno, ještě jako malá. Kniha mě moc zaujala, byla poutavá, tajemná a velmi exotická. Měla jsem pocit, jako bych tajemné kouty naší planety objevovala s Phileasem. Mnohokrát doporučuju.

goldennepal
goldennepal
06.10.2016 5 z 5

Výborný Verne a můj návrat do dětských let,kdy jsem tuto i podobné knihy hltal večer před spaním pod peřinou :-)

OrthoSan
OrthoSan
13.09.2016 5 z 5

Asi nejlepší počin od Žila. Při čtení společně spěcháte s panem Fileasem, že to máte přečtené doslova ajnc cvaj, ale hutně se pobavíte. Opravdu skvělé dobrodrůžo. Není divu, že to tolikrát zfilmovali, a jednou dokonce nakreslili se zvířátky.

radusak9806
radusak9806
13.07.2016 5 z 5

Já jsem naprosto spokojená :)

wiix
wiix
22.06.2016 4 z 5

Verne nie je môj obľúbený spisovateľ,, ale ak by som bola malý chlapec, ktorý od života chce najmä dobrodružstvo a niečo nové či nevídané, bolo by to úplne top.