Cesta k vítězství - Náš tenisový příběh

Cesta k vítězství - Náš tenisový příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408968/bmid_cesta-k-vitezstvi-nas-tenisovy-prib-jTL-408968.jpg 5 2 2

Kniha pojednává o tenisovém, ale i životním příběhu budoucích světových jedniček Andyho a Jamieho Murray. Z malého skotského městečka Dunblane to oba dotáhli na nejvyšší tenisové posty a vy můžete být u toho. Kniha nabízí řadu pozitivních, ale i negativních zkušeností a následně popisuje, jak se z toho rodina poučila, čímž vzniká mnoho cenných rad pro lidi a rodiče pohybující se v tenise. Kniha detailně vykresluje očima matky a zároveň úspěšné tenisové trenérky celou cestu tenisových hvězd od jejich začátků v dětství, podmínkách tenisového zákulisí, překážek a hledání jejich řešení, nalezení a využití silných stránek, k dosažení úplného vrcholu. Pod vedením Ivana Lendla dosáhl Andy Murray na vysněný wimbledonský titul a autorka se k tomuto tématu věnuje v jedné z kapitol. Judy Murray se sama stala v roce 1995 skotskou národní trenérkou a byla první ženou, která úspěšně absolvovala "Performance Coach Award" britského tenisového svazu. Vychovala čtyři daviscupové a jednu fedcupovou hráčku, včetně jejích dvou synů Jamieho a Andyho. V roce 2011 byla zvolena kapitánkou britského fedcupového týmu.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Sport
Vydáno: , Holcombe Brook

Knowing the Score - My family and our tennis story , 2017

DNKtt
30.11.2020 4 z 5

Doporučuji těm, kdo znají tenis jen z televize a myslí si, že stačí jen vzít do ruky raketu a bude z nich tenisová hvězda.

holcomb
14.11.2020 5 z 5

Nejlepší kniha pro ty co se chtějí dozvědět, co všechno obnáší vychovat budoucí světové jedničky. Judy byla výchovu sama a dopustila se i chyb, které v knize popisuje. Doporučené pro rodiče a tenisty.

tenis Grand Slam (tenis)

Autorovy knížky