Cesta k lásce

Cesta k lásce https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97747/mid_cesta-k-lasce-DER-97747.png 4 115 26

Poslední meditace Anthonyho de Mella. Kniha krátkých úvah nad vybranými texty Nového zákona. „Láska pramení z Vědomí,“ připomíná Mello. K jeho dosažení je však potřeba naučit se vidět. „A naučit se vidět, je v životě člověka nejbolestivější. Bez schopnosti vidět se láska nezrodí.“ Pouze tehdy, vidíme-li ostatní takové, jací skutečně jsou, začneme být schopni skutečně milovat. Cesta k lásce pojednává o svobodě, kterou člověk získá odproštěním se od některých nesprávných forem lásky, a tak pozná lásku skutečnou. Kniha obsahuje příběhy o něco delší než Modlitba žáby, ale i tak by se každý asi vešel na formát A4. Jednotlivé kapitoly jsou uvozeny úryvkem z evangelia, ovšem v příbězích jde o pochopení vnitřních pocitů čtenáře, o rozeznání skutečných pocitů od naučených a vnucených, případné náboženské úvahy či poznámky vyplývají nenuceně na povrch a nejsou nijak závazné. Příběhy již nejsou anekdotické, ale vyžadují aktivní spolupráci čtenáře, který je během čtení dotazován na různé pocity, analyzuje je a vyvozuje závěry, kniha ho spíše vede tokem jeho myšlenek a inspiruje neobvyklými úhly pohledu do vlastního nitra.... celý text

Duchovní literatura , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Cesta

The Way to Love , 1992

Krehulinka
Krehulinka
06.06.2013

Tuto knihu rozhodně nedoporučuji číst !!! Díky ní byl zmařen mladý život. Tahle kniha je pouze skvělým návodem jak si život vzít.

Stilico
Stilico
25.02.2013 3 z 5

Určitě stojí za přečtení, ale pár výhrad bych měl, i když jsou právě tím, co je na knize nejdůležitější. Když se člověk zamyslí nad výroky této knihy, tak jí musí dát v mnohém za pravdu a přitom ji i zavrhnout. Lpění je špatná věc v tom má de Mello pravdu. Na hodně věcech se lpět nemá a na mnoho nemusí, ale pokud bych šel do jeho extrému a uznal, že lpět nemám ani na vědomí toho, že mám skvělou rodinu a báječnou ženu, tak možná nebudu podléhat mylné představě štěstí, ale můj život bude prázdný.
Zkrátka v jeho komentářích cítím až moc východního myšlení. Myšlení o prázdnotě.

Selinute
Selinute
11.11.2012

Pěkné čtení.
Jaký prospěch bude mít člověk, získá-li celý svět, ale svůj život ztratí? Matouš 16:26

kniper
kniper
23.01.2012 4 z 5

No dobre, ale ne vyborne.

Yunnan
Yunnan
01.12.2011 5 z 5

Vynikající malá knížečka s neskutečným obsahem.

Ikkju
Ikkju
31.10.2011 5 z 5

Výborné čtení, žádný křesťanský balast, žádné slaďárny, jenom šikovné rady jak vzít život do svých rukou...