Cesta energie

Cesta energie https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120448/bmid_cesta-energie-ZRb-120448.jpg 5 2 1

Energetika a diagnostika orgánů, energetické režimy v meridiánech, doplňování energie cvičením, dechová cvičení.

Gyl
23.01.2016 5 z 5

Kniha seznamuje čtenáře s prouděním energie nejen v těle, ale v přírodě obecně. Zohledňuje rozdíly mezi východní a západní civilizací z hlediska životního stylu, cvičení, náboženství, nemocí a podobně. Nezabývá se žádnou konkrétní ezoterickou naukou a proto zachovává sympatický odstup od různých dogmat, která se na nás jinak valí ze všech směrů.
Zajímavý je i pohled na zachování směru proudění energie, kdy autor uvádí, že z jednotlivých energetických stavů se dostaneme pouze přechodem do stavu následujícího a nikoli do stavu předchozího. Jako příklad je možné uvést třeba pocit únavy. Pokud jsme unavení, správná cesta vede posunem do stavu spánku, ve kterém nabereme nové síly a pak se probudíme do energetického stavu Jang, ve kterém poté můžeme dále pracovat...Pokud se ze stavu únavy budeme chtít dostat posunem zpět do stavu plné energie, půjdeme proti proudu, nedosáhneme kýženého výsledku a navíc si způsobíme mnoho problémů na fyzické úrovni...Toto jsem uvedl jen jako příklad, ale v knize je uvedeno mnoho jiných situací, z kterých člověk pochopí, jak důležité je zachování směru přechodu jednotlivých energetických stavů. Knihu doporučuji všem, kdo se trochu o danou problematiku zabývají.

Kniha Cesta energie je v