Cesta do středu Země

Cesta do středu Země https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297/bmid_cesta-do-stredu-zeme-s8T-297.jpg 4 1186 142

Profesor Otto Lidenbrock objeví starou knihu, která skrývá zašifrovaný rukopis psaný runami. Jedná se o popis cesty vedoucí do středu Země. Profesor se na tuto cestu vydává se svým synovcem Axelem a průvodcem Hansem. Do hlubin Země sestupují po jícnu sopky, objevují podzemní moře, prochází geologickými obdobími a sledují vývoj života v oblastech, o jejichž existenci mnoho vědců pochybuje. Pozorují boj nebezpečných pravěkých oblud a jejich zkušenost se střetává s mnoha vědeckými teoriemi o nemožnosti života pod zemí. Nachází vzácné prehistorické pohřebiště, které skrývá mnoho přelomových objevů. Několikrát se ocitají v nebezpečí života, díky hrůzné bouři, nedostatku vody a nebezpečným živočichům. Zpět na zem se dostávají díky výbuchu sopky, která je dopravila zpátky s valící se lávou. Středu Země nedosáhli, ale jejich cesta přesvědčila skeptické vědce o možnosti života pod povrchem Země. ISBN: 13-069-65... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Voyage au centre de la Terre , 1864

Simonov
11.10.2016 4 z 5

Velice poutavý příběh, který mě dokázal vtáhnout do děje.

Macawi
24.09.2016 3 z 5

Kniha se četla rychle, přirozeně, opravdu mě překvapilo, že jsem se nenudila. Pan Verner má krásnou představivost, úplně jsem se viděla, jak procházím tmavými chodbami dolů do propasti. Naopak mě celkem rušily některé nejasnosti, např. Cestování na moři po prámu, kde jim i přes šílenou bouřku zůstala všechna zavazadla, představa jak nosí na zádech jídlo na půl roku a v neposlední řadě také stoupání na tekuté lávě ( to jako vážně??). Každopádně mě kniha nenásilně dovedla až do konce, bez zbytečných prostojů. 3 hvězdičky.

TheRaven
27.08.2016 5 z 5

Cesta do středu Země je jednou z mých vůbec nejoblíbenějších verneovek, možná i proto, že dává naplno vyniknout Vernově bezkonkurenční fantazii, zvlášť v případech, kdy se jedná o zcela hodnověrné líčení něčeho, co dosud nikdo neviděl či nepodnikl. Kupříkladu sestup sopkou do hlubin Země je neuvěřitelně působivý i dnes. Vzhledem k tématu a počtu postav se navíc jedná o příjemný komorní příběh, který těží z přitažlivé zápletky a čtenáři poskytuje spousty zajímavých informací o historii Země, geologii, paleontologii, ale vůbec i o stavu a vývoji vědeckého poznání v devatenáctém století. Pár zajímavostí z knihy si můžete přečíst v podrobnějším rozboru zde: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/podivuhodne-cesty-julese-verna-zastavka-treti-cesta-do-stredu-zeme-6383

Blancheerka
16.07.2016 3 z 5

Tohle jsem četla na dovolené a nemůžu říct, že by mě spisovatel opět zcela nevtáhl do děje. Klasika vědecko-dobrodružného sci-fi 19. století mě díky Verneovi parádně zabavila na celý týden.

Humpa
27.04.2016 3 z 5

Jedna Verneovka, různá vydání. Četl jsem ji tuším třikrát a pokaždé kousek jinou verzi. Není špatná, má lepší, ale i horší.

dadan44
10.04.2016 4 z 5

Nebylo to špatné, ale Cesta kolem světa za 80 dní byla lepší a zajímavější.

mira.l
30.03.2016 3 z 5

Cestu do středu Země už jsem kdysi četl, a při registraci a tvorbě zdejšího profilu jí dal plné hodnocení. Teď jsem se k ní vrátil a ... bohužel, musím jít o něco dolů.
Zpočátku je to typický Verne, máme tady jednoho svérázného vědce, tentokrát v Německu, a k němu jednoho synovce. Objev tajemného šifrovaného textu ve starobylé knize je zavádí na Island a oni ve společnosti místního průvodce začínají podnikat sestup do středu planety. Potud v pořádku. Verne ve své čisté podobě, čitatelný i dnes, i pro mě jako dospělého.
Ale v momentě, kdy se začali setkávat se zvířaty, která se vyskytovala někdy v druhohorách, mrtvolou jakéhosi předchůdce člověka, pluli po jakémsi moři uvnitř Země, kde bylo blíže neurčené světlo elektrické povahy, mraky, bouře, atakdále, mě to nějak najednou přestalo bavit. To už byla poněkud nelogická pohádka, postup prostorem budiž, ale postup časem?
No a závěrečné vynoření z kráteru Stromboli... nedotažené, vézt se na hladině tekuté lávy kráterem a následně se nechat ze sopky "vyplivnout" prakticky bez jediného škrábance, to už radši ponechám bez komentáře... Trochu mi to koncem připomíná Vernův román Na kometě, tam ten konec byl taky dost nejednoznačný a působil na mě trochu odflákle.
K tomu se přidala i naprosto kamenná povaha jejich vůdce, kterého si asi půjčili v Hollywoodu z nějakého akčního filmu (nebo že by to byl sám Chuck Norris??), protože ten byl zcela nezničitelný, málomluvný, vždy udělal přesně to, co bylo v danou chvíli třeba, při ztroskotání prámu zachránil vlastně veškeré vybavení a zásoby na několik měsíců (které předtím nesli na zádech!), mimochodem, kam je na tom prámu dali? Prostě ho nezaskočilo nic.
Ne, tak toto ne, z dětských knížek jsem už opravdu vyrost.

NikolaJ.
26.03.2016

Celkem dobrá

pegascom
14.03.2016 2 z 5

Tato kniha sa ku mne dostala ako ku dospelemu a tak som ju mozno nedocenil tak, ako by som to urobil pred 15 rokmi. Citatelov milujucich tajomno stale nepreskumanych svetov urcite potesi. No nic, vyskusam od neho dalsiu :)

chlo0opek
21.01.2016 3 z 5

Kdybych to četl v době, kdy mi bylo tak 15, jistě by bylo hodnocení vyšší, ale bohužel jsem to četl již v mém zralém věku:) a zdálo se mi to takové nijaké. Navíc i ilustrace v této knize byly také vyloženě nepovedené. Zkrátka jsem holt od tohoto titulu očekával víc..

Hoshi
17.12.2015 5 z 5

Má první kniha, kterou jsem četla od toho autora. Krásný promyšlený příběh, který mne doslova pohltil. Jsem ráda, že jsem tento příběh sehnala a mohla si jej přečíst a teď se krásně vyjímá v mé knihovničce. Určitě se k této knize někdy v budoucnu vrátím. :)

Mikkinnen
16.12.2015 5 z 5

Tak toto je kniha mého dětství. Moc rád na ní vzpomínám i po těch letech a těším se, až můj syn ještě trochu povyroste a já mu tuto úžasnou knihu budu večer co večer číst.

Karcoolka2210
21.11.2015 5 z 5

Toto je ozaj dobrodružstvo ako sa patrí. Nechápem ako mi tieto knihy unikli v detstve. Teda doma boli, len ja som si ich nejako nevšímala ;) Ale som rada, že som po verneovkách nakoniec siahla, lepšie neskôr ako nikdy. Môžem len odporučiť, pretože takáto expedícia do stredu zeme stojí za to :) AJ

dave268
02.09.2015 5 z 5

To byla první kniha, kterou jsem přečetl od tohoto autora a moc se mi líbila. S chutí se určitě pustím i do dalších děl :)

wiix
02.07.2015 4 z 5

Pútavý a napínavý príbeh, ktorý fascinujej čitateľa najmä svojou nadčasovosťou a napätím.

Ihunger
22.06.2015 5 z 5

Audiokniha vynikajúca

M.C.
22.03.2015 4 z 5

Dva roky prázdnin mi moc nesedly a tak jsem uvažoval jestli se mam k autorovy vrátit. Ale je to přece Verne a tak jsem mu musel dát druhou šanci. A vůbec toho nelituji. Tahle kniha byla úžasný dobrodružný příběh s zajímavou a promyšlenou myšlenkou a skvělými postavamy. Knihu jsem si hodně užil a ikdyž je pravda, že tam mohlo být třeba víc těch pravěkých zvířat a ten konec byl možná také příliš rychlý, kniha byla skvělá a ve Vernovi budu nejspíš pokračovat.

astroweb
26.02.2015 5 z 5

Po dlouhé době jsem si dopřál Verneovku. Moc jsem užil, moc líbila.

Liana
23.02.2015 4 z 5

Jedna z tych podarenych kuskov od Verneho. Super. Napinave a prekvapive.

Rade
01.12.2014 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších verneovek mého dětství. Na tuto knihu "navazuje" sci fi Ludvíka Součka Cesta slepých ptáků a Runa Rider, které jsem měla v dětství rovněž za hodně oblíbené. (Třetí díl Součkovy trilogie Sluneční jezero jsem již nečetla.) Z dnešního pohledu jsou tyto knihy bohužel trochu poplatné době vzniku....