Cesta do středu Země

Cesta do středu Země https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297/bmid_cesta-do-stredu-zeme-s8T-297.jpg 4 1186 142

Profesor Otto Lidenbrock objeví starou knihu, která skrývá zašifrovaný rukopis psaný runami. Jedná se o popis cesty vedoucí do středu Země. Profesor se na tuto cestu vydává se svým synovcem Axelem a průvodcem Hansem. Do hlubin Země sestupují po jícnu sopky, objevují podzemní moře, prochází geologickými obdobími a sledují vývoj života v oblastech, o jejichž existenci mnoho vědců pochybuje. Pozorují boj nebezpečných pravěkých oblud a jejich zkušenost se střetává s mnoha vědeckými teoriemi o nemožnosti života pod zemí. Nachází vzácné prehistorické pohřebiště, které skrývá mnoho přelomových objevů. Několikrát se ocitají v nebezpečí života, díky hrůzné bouři, nedostatku vody a nebezpečným živočichům. Zpět na zem se dostávají díky výbuchu sopky, která je dopravila zpátky s valící se lávou. Středu Země nedosáhli, ale jejich cesta přesvědčila skeptické vědce o možnosti života pod povrchem Země. ISBN: 13-069-65... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Voyage au centre de la Terre , 1864

Rolada88
01.06.2020 3 z 5

Tahle klasika od verne mě moc nevtáhla do děje jako jiný bude to asi že jsem viděl první film co nedávno šel v tv a nějak už sem měl po fantazii.....

AnselmaAlois
12.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Já ty verneovky tak miluju! Dokáží mě úplně vtáhnout do děje a vždycky mě uchvátí, jak tajuplné místo pro děj si Verne vybere. Tak třeba tady - střed země, kde ještě přežívají prehistorická zvířata, kde jsou v činnosti sopky a kde snad žijí i pralidé. Mě se nejvíc líbila část, kde byli cestovatelé svědky podmořské bitvy dvou ještěrů, úplně z toho mrazilo.Trochu mi to připomínalo Ztracený svět, takže já jednoznačně doporučuji.

blackoutzuzi
12.05.2020 5 z 5

Verne je mistr fantazie - nejvíc se mi na celé knize líbilo to, jak dokázal naprosto dokonale popsat něco, co nikdy nikdo neviděl! :)

woodward
21.04.2020 4 z 5

Tuhle knížku vydanou v edici Karavana jsem si před mnoha a mnoha lety koupil na Libereckých výstavních trzích (čertví, kde se tam vzala, ale přesně si na to vzpomínám, dokonce si pamatuju, že stála 15 kaček.) Během let se ztratila bůhvíkam, ale mám ji aspoň v elektronické podobě, česky i francouzsky. Nepatří k mým nejoblíbenějším verneovkám, ale je to klasika, to zas jo.

Greenfingers
30.03.2020 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších románů od Julese Vernea. V mládí jsem "verneovky" došlo a hltal a Cesta do středu Země byla pro mě tím nejcennějším vánočním dárkem.

Astral
01.03.2020 5 z 5

Kouzelné dobrodružství profesora Lidenbrocka mě zcela uchvátilo. Možná víc, než kdybych tuto knihu četla v dětském věku.

wencatko18
29.02.2020 4 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, že se zamiluji do Verneovky. Knížka mě chytla a spolu s dalšími tituly od Verna se mnou prožila zlomek loňského léta. Dobrodružství, které ve své době bylo opravdové dobrodružství. Čtení knihy hladí po duši.

radusak9806
12.02.2020 2 z 5

Lze ještě napsat něco, co už někdo nenapsal. Neříkám na rozdíl od 5 neděl v balónu, patnáctiletém kapitánovi a cestě kolem světa je tento příběh čistá utopie, ale má to svou zápletku vyvrcholení i šťastný konec. Nemůžu být spokojenější. Jen jsem m prostě čekala něco na způsob cesty do pravěku a tohle bylo takové nemastné, jisté knihy se mi prostě líbili více.

Hobo
07.08.2019 5 z 5

Netoužím to číst znovu, ale tento autor je prostě moje dětství.

Barik05
21.06.2019 1 z 5

Za mě nuda. Rozhodně jsem čekala něco víc.

FilDaV
15.06.2019 4 z 5

Tady autor zapojil víc fantazii, než rozumu. O to je to větší, pestřejší a zajímavější ultramegální dobrodružství profesora, synovce a Hanse. Další klasika z Verneova pera.

Catwoman292
10.05.2019 3 z 5

Přečíst knížku jsem se rozhodla po shlédnutí filmu a měla jsem velká očekávání. Kniha vyprávěla o tom, jak se výprava dostala do středu Země a následně zase ven... Dost mě zklamalo, že v Zemi viděli jednoho obra, mamuta a dva mořské tvory. Asi jsem čekala více akce, nebezpečí a zubů. A tuto část knihy mnohem delší.. Nicméně knížka byla kouzelná a velmi se mi líbila.

DannyBlakely
01.03.2019 3 z 5

No, když pominu pár věcí, které jsem prostě nepochopila, jako například tu spoustu věcí a jídla, které by tři chlapi neunesli ani omylem nebo ten nerozbitný vor, tak jinak super pohodové čtení.. Hezky jsem si i toho odpočinula a četlo se to samo :-)

Stanas513
26.02.2019 5 z 5

Zase jsem se dostala do dětských let. Julese Verna jsem četla od páté třídy. Pro mě krásné odpočinkové čtení.

Precim
01.02.2019 4 z 5

Kniha pro mě byla hlavně prostředkem učení se jazyku (angličtina) než k nějakému duševnímu růstu. Vybral jsem si Vernea pro jeho notorické dobrodružné vypravování a podrobný popis děje, abych se na chvíli odpoutal od knížek poukazujících spíše na společenské problémy. Tuto knížku beru jednoduše jako fantastický příběh, který má nějaké základy ve vědeckých faktech.

Nejoblíbenější pasáží je pro mě, když se Axel ztratí v podzemí. Stačilo odbočit jednou cestou špatně a byl na pokraji nezáviděníhodné smrti v hlubinách Země a v naprosté tmě. Náš mladý hrdina, po svém strýci znalý všech oborů geologie, si dobře uvědomoval malou naději na nalezení svých druhů v podzemním labyrintu. Nakonec byl ale zachráněn náhodou a vše dobře dopadlo.

Jde vidět, že Verne byl sám velikým milovníkem geologie. Proto jsem si při čtení mnohokrát kladl otázky. Jak moc se v 19. století vlastně vědělo o tom, co je pod námi? Do jaké míry je tato knížka spekulací o tajemstvích podzemí a do jaké míry je prostě jen výplodem fantazie?

NalinnMane
31.01.2019 4 z 5

Super kniha ale pasáž v níž jsou v samém středu země jsem čekala delší.

Chingiz
27.01.2019 5 z 5

Pan Verne miloval jeskyně. Zde z jedné vytvořil jediný obrovský fabulační prostor. Postav málo, děj je vlastně jenom popisem událostí tak řečeno speleologických, leč zajímavý a hezký. Mnohem méně typicky verneovských nesmyslů a toporností všeho druhu. Jakési geologicko-cestopisné scifi. V rámci žánrů "verneovky" dle mého patří k nejlepším.

rutto45
27.12.2018 3 z 5

Prvá verneovka, ktorá sa mi dostala do ruky. Na knihu skutočne nemôžem povedať nič zlé, no hodnotenie som dal slabšie kvôli tomu, že by ma s istotou oveľa viac bavila v mladšom veku. Veľká škoda, že Jules nie je v povinnom čitaní.

Jury
07.12.2018 3 z 5

Tak to byl ulet :D ten vor meli snad z ocele ne? :D ale i tak fajn cteni na relax... Rozhodne pujdu do dalsiho dila od Verna :)... Dostat tu knizku do ruky pred 15 lety urco bych dal vyssi hodnoceni :)

Kuža007
25.11.2018 4 z 5

Jedna ze známějších knih, ale dle mě má i lepší.