Cesta do budoucnosti

Cesta do budoucnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358419/bmid_cesta-do-budoucnosti-kRV-358419.jpg 4 18 8

Bristol, Anglie 1940. Kitty a Charlotte jsou nerozlučné kamarádky, které sní o cestování v čase. Otec Charlotte se totiž jako vědec cestováním v čase zabývá, pracuje na tajném projektu pro britskou vládu. Kvůli tomu ho jednoho dne unesou němečtí špioni, stejně jako Kitty s Charlotte. Charlotte se ve chvíli, kdy jim jde o život, podaří speciální branou odcestovat do budoucnosti, a zachránit si tak život. Neví ovšem, kde a kdy přesně se vynoří, ani co se stalo s jejím otcem a nejlepší kamarádkou. Najde je?... celý text

Sci-fi Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Once Was a Time , 2016

Lovehorses365
21.07.2023 5 z 5

Tuhle knihu jsem probrečela.
A víte proč?
Protože je prostě krásně smutná.

Katerina.Gabrie
25.09.2022 4 z 5

Velmi příjemné překvapení. Jelikož je klasifikovaná jako "dívčí", moc jsem od toho nečekala - a samozřejmě se probírají dívčí témata (kamarádství, oblíbenost, atd. atd.) - ale zároveň je kniha velmi moudrá.
Rozuzlení napínavé, nečekané. Rozhodně nelituju, tak mě to vtáhlo, že jsem přečetla na jeden zátah :)

Astridka
22.05.2022 5 z 5

Tato kniha je moje nejoblíbenější. Nádherný příběh, který je i promyšlený. Můžu jen doporučit. :D

misazabkova
14.04.2021 5 z 5

Knížku jsem si velmi užila. I když jsem toho od knížky moc neočekávala mile mě překvapila. Hezky se mi četla. Popravdě ani nemám, co vytknout. Určitě doporučuji!

_r_ó_z_a_
15.01.2019 2 z 5

Tato kniha vypráví o dvou nejlepších kamarádek, které dost často poslouchají jednoho z jejich tátů jak vypráví o tajných věcech z jeho práce o cestování v čase. A jednou se jim něco stane.
Překvapilo mě že jedna z holek chtěla být u té druhé aby se zbavila rodičů protože se o ní "až moc starali".
Nejvíc mě bavilo když se ztratily v čase nevěděli co mají dělat.
Tuto knihu doporučuji, protože je hodně zajímavá a zábavná.

broskev28
06.04.2018 3 z 5

Báječná scifi pro dívky-čtenářky! Místo do baletu či na fotbal chodí Charlotta do knihovny na brigádu, přičemž čte postupně, podle abecedy, všechny dětské knihy. Čtenářů-nadšenců se v roce 2013 vyskytuje jen minimum; máme rok 2018 a víme své - rozhodně jich nepřibylo. Jestli se pletu, dejte vědět!
Ale opět si nemůžu odpustit postesknutí nad kvalitou knih nakladatelství Albatros. Kromě běžných drobných překlepů (tiskařští šotci nejenže s nástupem PC a CD nevymřeli, jejich řady naopak zhoustly!) na mě vybafne třeba ". . . za sebou jsem uslyšela Adlerovi." A to tedy fakt bolí!!! (Kdo četl, ví, že Adlerovi jsou rodina, která Charlottu vezme s sebou na prázdninový výlet do Itálie.)

piquillio
27.03.2018 5 z 5

Skvělé, překvapivé a díky obálce asi snadno odsouzeno jako moc dětské. Ovšem to je omyl. Přečtěte a uvidíte.

masinkas
29.12.2017 4 z 5

Pěkná kniha,četla se jedním dechem.Dobré vyústění zapletky.Moc se mi líbila.Jednoduchá a přesto báječná

cestování časem pro dívky sci-fi pro děti kamarádky dívčí romány

Leila Sales
americká, 1984
2013  74%Tahle píseň ti změní život
2017  84%Cesta do budoucnosti

Kniha Cesta do budoucnosti je v