Stredoveké Slovensko

Stredoveké Slovensko https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18575/bmid_stredoveke-slovensko-ywn-18575.jpg 5 5 2

Pútavým spôsobom spracovené dejiny Slovenska od obdobia sťahovania národov cez Veľkomoravskú ríšu až po tragickú bitku pri Moháči v r. 1526. Dozviete sa, akí boli Slovania a starí Slováci, ako žili a pracovali, kto im vládol, čo nám zanechali a na čo môžeme byť právom hrdí. Predstavu o stredovekom Slovensku dotvára exkluzívny obrazový materiál.... celý text

LordByron
09.06.2021 4 z 5

Doporučujem každému laikovi co sa len začína zaujímať o naše slovenské dejiny. Napísané dosť,, rozprávkoidne "ale pekne a zaujmavo a získate základný prehľad o všetkom od Samovej ríše po vojny s Turkami.

JelloBiafra
24.07.2019 5 z 5

S precíznosťou ale aj s vtipom napísaná história nášho územia od príchodu slovanských kmeňov v 5. storočí nášho letopočtu, cez vznik Veľkej Moravy, neskoršie začlenenie do Uhorska až po tragickú bitku pri Moháči v roku 1526, ktorá na dlhých 150 rokov poznamenala naše dejiny. Pán Kučera tu do podrobnosti rozoberá ako sa žilo v neľahkých stredovekých časoch, ako sa rozvíjala vzdelanosť či ako vyzeral bežný život v stredovekom meste. Nezabúda ani na opis významných objavov a budovaní dôležitých miest ako napríklad Kremnica, kde sa na okolí dlhé stáročia ťažilo zlato a v meste sa razili zlaté mince. Za vôbec najprecíznejšie články, ktoré mňa najviac zaujali, považujem ten o tatárskom vpáde a druhý o Husitoch. Autor tu pomerne často používa metafory a vtip jemu vlastný. Keď sa povie "slovenský historik", vždy si odteraz spomeniem na meno Matúš Kučera. Teším sa na ďalšie knihy od tohto významného autora.