Cesta beze jména

Na severovýchodě Anglie, v hrabství Durham, někdo unáší a vraždí mladé dívky. Detektiv konstábl Ian Bradshaw, který upadl v nemilost u svých nadřízených a který se vyrovnává i s psychickými problémy, se ze všech sil snaží nalézt nějakou stopu a ukázat, že je schopným policistou. Novinář Tom Carney je nováček v redakci významného londýnského bulvárního deníku. Jeho senzační odhalení nemravného počínání jednoho vysoce postaveného politika mu však úspěch nepřinese. Je poslán na nucenou dovolenou a vrací se do své rodné vsi v Durhamu. Tam je společně s mladou reportérkou Helen Nortonovou vtažen do případu, který navždy změní jejich životy… Zatímco současný vrah mladých dívek se i nadále vyhýbá spravedlnosti, na policii i oba novináře čeká odhalení letité vraždy a důkladně skrytých tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/319872/cesta-beze-jmena-4aQ-319872.jpg 3.524
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Brána

No Name Lane (2015)

Kniha Cesta beze jména

petra2559
14.08.2018

Napínavá a zajímavá kniha s několika dějovými liniemi a překvapivým rozuzlením. Bavila mě a vřele doporučuji.

J.x
06.08.2018

Knížka mě moc neoslovila. Míchání postav a dějů mi nevyhovovalo. Bavil mě vlastně až konec.

šipek
21.05.2018

Souhlasím se slabším hodnocení této knihy zde na databázi knih. Ani mě tato kniha moc neoslovila. V knize je dost pravopisných chyb a překlepů. Je to tak knihu přečíst a nic více od ní neočekávat, za pár dní nebudu vědět, že jsem jí četl.

soukroma
30.12.2017

To je tak, když si na obálce přečtete, že máte v ruce knihu od "jednoho z nejlepších autorů současnosti" - a tvrdí to někdo, jehož jméno vidíte (aspoň já vidím) prvně - Mark Billingham. (To je také vysvětlení mého dlouhého komentáře, k němuž mě vlastně tahle upoutávka nevyhnutelně dovedla.) Ne že by se to nedalo číst, ale do superkvality, zejména detektivního žánru, natož thrilleru (jak byla kniha označena) to prostě má míle daleko. Napětí bylo totiž větší kolem rvaček protagonisty, než při pátrání po vrahovi a honičce.
Rozvláčné a příliš rozkošatělé (slušelo by knize tak z 80. let minulého století, tahle byla ale napsaná předloni a popisovala dva týdny z roku 1993): přes 400 stran autor vyplnil nakonec celkem 4 případy.
Nejpodstatnější část je věnována případu nejstaršímu, o němž se nejhůře shání informace - a tenhle zapeklitý případ by docela stačil, i když ke konci šetření už bylo skoro jedno, kdo byl vlastně vrah.
Aktuální a hlavní případ, na němž pracovalo od počátku 25 policistů, se nikam neposunoval a jeho vyústění a zejména objasnění bylo nedostatečné, skoro žádné.
Pak tam byla ještě jedna vskutku "pikantní" aférka vpletená do hlavního případu, která byla k neuvěření i hlavnímu hrdinovi, natož čtenáři.
A nesměl chybět politik, který porušoval mravní kredit až zákon a stahoval gatě až příliš veřejně - nakonec to vedlo k (jeho!) rezignaci a zatčení, ale to je Británie, ne naše končiny. (Nemyslím, že jsem tímto odhalením prozradila cokoli podstatného. Jinými slovy aspoň jedna "věc" se podařila.)
Autor se až moc věnoval novinářské profesi, na úkor všem zakomponovaným zápletkám - méně by rozhodně bylo více.
A k tomu ještě těch ne překlepů, ale hrubek v českém vydání...

konicekbily
09.07.2017

Autor zapojil do vyšetřování místní novinářku a špičkového novináře, který se vrací na rodná místa. A že to tandemu funguje - dokáže vyřešit dva případy na jeden zátah,a to i když jsou od sebe časově desítky let vzdáleny!

bookcase
05.06.2017

Čtivý a napínavý thriller, líbily se mi dvě dějové linky. Akorát jsem měla pocit, že tam jsou samí neschopní trotlové

čef
09.03.2017

Velmi dobrá kniha s několika zašmodrchanými příběhy. Hlavní hrdinové to nemají vůbec lehké, zvláště se svými nadřízenými, ale i s dalšími okolnostmi svého života. Stále je co řešit a hledat, čtenář si neodpočine a je stále více vtahován do děje až do napínavého konce. Trochu mne mrzí docela dost překlepů (chtělo by to možná větší odpovědnost dámy redaktorky!) text vyžaduje docela značnou pozornost a tak ty chybičky docela negativně vyčnívají. Celkově jsem rád za dalšího velmi kvalitního spisovatele a těším se na jeho další romány.

Jana77
01.03.2017

Překvapivě dobrý thriller hned se dvěma případy. Ale oba jsem sledovala se zatajeným dechem. Jo, já jsem spokojená!