Český lékař v Americe

Zkušenosti české lékařky, emigrantky z r.1968, s americkým zdravotnictvím sedmdesátých let a vzpomínmky na třináctiletý pobyt na jihu Nového Mexika

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147566/cesky-lekar-v-americe-kWw-147566.jpg 4.310
Romány, Literatura česká
Vydáno, Dita

Kniha Český lékař v Americe

MarieV
24.08.2015

Kniha vcelku nemá děj. Způsob, jakým autorka popisuje své zkušenosti, postřehy je čtivý, zároveň velmi osobní. Dozvěděla jsem se něco nejen o americkém zdravotnictví sedmdesátých let, ale i o autorce samé.

pohledvenkova
18.03.2015

Smazáno.

bbara155
27.06.2013

Velice zajímavá knížka o americkém zdravotnictví. Autorka dobře a čtivě popisuje všechny klady i zápory a myslím, že docela objektivně. Všechno totiž prožila na vlastní kůži.

valentýna
13.03.2012

Autorka vzpomíná na život v Americe, do níž se dostala i s rodinou v roce 1968 již jako "hotová" lékařka internistka. Zde však začínala od nuly a skládala nové a nové zkoušky až se vypracovala na praktickou lékařku se svou ordinací. Začátky byly krušné, potýkala se i s jazykovými problémy. Srovnává a popisuje nejen léčebné postupy, existenci léků a různých přístrojů dostupné v té době u nás a v Nové zemi, ale i myšlení lidí, zákony, ale i běžný život a starosti američanů. Sama se často potýkala s odlišnostmi a na svém synovi, nezatíženém minulostí z Československa, pozorovala "lehkou" přizpůsobivost. Tato kniha je zajímavá nejen pro lékaře a zdravotníky, ale i širokou veřejnost, zejména pak pro ty kdo chtějí Ameriku navštívit nebo v ní studovat.

Vězněná
Vězněná