Český etymologický slovník

Český etymologický slovník https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138231/cesky-etymologicky-slovnik-138231.jpg 5 23 5

Nový český etymologický slovník pro širší veřejnost se na rozdíl od svých předchůdců věnuje stejnou měrou slovům domácím i cizím a navíc zařazuje i některá dosud opomíjená slova nespisovná. Úsporným, ale hutným způsobem se snaží co nejúplněji postihnout historii slov i jejich etymologické souvislosti. Slovník přináší více než 11 000 základních hesel, přibližně 21 000 odvozených slov a téměř 64 000 odkazů na slova jiných jazyků. Pro snazší orientaci čtenáře je ke slovníku připojen přehled jazyků celého světa a přehled nejdůležitějších hláskových změn od indoevropského prajazyka až k současné češtině. Druhé, nezměn. vydání.... celý text

los
09.01.2021 5 z 5

při listování slovníkem vždycky vzpomínám na Rejzkovy nezapomenutelné přednášky z praslovanštiny na FFUK

Rozari
08.01.2021 5 z 5

Etymologické slovníky miluju! Vždycky mě zajímalo, jak to které slovo vzniklo, a to nejen v češtině.
Jen by člověk potřeboval každé dva roky nové vydání, jak se v jazyce objevují nová slova :-)

Chesterton
11.01.2018 5 z 5

Celoživotní zábava:)) Frustrovat se odmítám nechat :)) nestíhám, užívám si. Jsem jako Radůza "občasný čtenář slovníkový" pro zábavu i poučení . . .

Hanka_Bohmova
17.01.2016 5 z 5

Tak už ji zase držím v ruce. Tu podivuhodnou knihu, která časem nutně dokonverguje na jednu z nejšikovnějších, nejlépe dostupných pozic ve vaší knihovně.

Zdroj neustálých frustrací. Než stihnu najít to správné heslo, projdu jich náhodně tolik, že zapomenu, co jsem vlastně chtěla.
(Dnes jsem to ale zvládla - "líčit".)

yenda1
14.10.2014 5 z 5

Celoživotní četba.

etymologie etymologické slovníky

Kniha Český etymologický slovník je v