Českoslovenští legionáři za první světové války

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Výpravná publikace, koncipovaná jako tzv. muzeum v knize, mapuje poutavou formou vznik a vývoj československých vojenských jednotek za první světové války (1914–1918). Čtenáře provází jejich pohnutou historií od založení prvních malých a nesourodých jednotek dobrovolníků ve Francii a Rusku na počátku konfliktu až po vytvoření stotisícového kompaktního legionářského vojska, které v závěrečné fázi války rozhodující měrou přispělo ke vzniku samostatného československého státu a stalo se v evropském měřítku významnou vojenskou veličinou. Jako důležitý aktér zasáhlo například do politických a vojenských událostí na území Ruska po tamní bolševické revoluci (1918–1920) a zejména sibiřská anabáze se později stala téměř legendou. Kromě základního přehledu faktů kniha přináší celou řadu zajímavostí a věnuje se i méně známým událostem a souvislostem. Vše zasazuje do širšího historického kontextu a poskytuje tak ucelenou informaci o této významné kapitole našich dějin, která zejména pro dnešní mladou generaci zůstává téměř neznámou. Čtivý a přitom odborně kvalitní text doprovází velký počet fotografií, z nichž mnohé dosud nebyly publikovány, a ukázky historických dokumentů. Výsledkem je strhující kniha, s jejíž pomoci můžete znovu prožít tuto slavnou kapitolu našich novodobých dějin. Publikace vychází u příležitosti stého výročí vypuknutí první světové války a vzniku čs. legií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200244/big_ceskoslovensti-legionari-za-prvni-s-HER-200244.jpg 4.29
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Českoslovenští legionáři za první světové války

iveta3689
12.07.2021

Nečtu podobnou literaturu a nemám srovnání, zda by nějaké téma nepotřebovalo rozšířit. Dozvěděla jsem se, co jsem potřebovala. Kniha je velmi dobře napsaná, čte se jako beletrie. Je bohatě doplněna fotkami. Určitě se hodí ji mít v knihovně a občas nahlédnout.

TimeLord
24.02.2019

Veľmi dobre napísaná kniha so zaujímavými informáciami


ondrej.b
30.10.2018

Moc pěkná kniha, která poskytne základy o našich legiích na všech frontách. Ideální publikace pro ty, kteří s legiemi začínají. Oceňuji i krásné fotografie a zajímavé informace o různých událostech v samostatných sloupcích.