Československo v proměnách komunistického režimu

Československo v proměnách komunistického režimu https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203576/bmid_ceskoslovensko-v-promenach-komunist-VAc-203576.jpg 4 7 1

Publikace sleduje politický, státoprávní, ústavní, ekonomický, sociální, národnostní a kulturní vývoj Československa v letech 1945-1989. Nejsou pominuty ani mezinárodně politické souvislosti a místo Československa v sovětské zahraniční a vojenské politice. Autorské pojetí nechce být pouhým výčtem činů komunistické moci, ale usiluje též o analytické zmapování života opozice a celé společnosti. Mnozí Češi a Slováci i za těžkých podmínek diktatury (a často i v konfliktu s ní) vytvářeli hodnoty a podávali tvůrčí výkony, jejichž kvalita a originalita byla nesporná a světová. Publikaci doplňuje zajímavá obrazová dokumentace tehdejších reálií a propagandy. Cenný je i přehled pramenů a nejnovější odborné literatury.... celý text

Dandulka
23.09.2019 5 z 5

Díky této publikaci jsem udělala přijímací zkoušky na UK na výbornou!!!!!!! Takže za mě spokojenost.

20. století komunismus české dějiny učebnice vysokých škol, skripta komunistický režim

Autoři knihy

Jan Rataj
česká, 1951
Přemysl Houda
česká, 1981

Kniha Československo v proměnách komunistického režimu je v