Československé tankové síly 1945 - 1992

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nesmírně zajímavé pojednání o témeř padesátileté historii tankových jednotek, kterí tvořily hlavní údernou sílu poválečné československé armády. Autor, známý specialista na toto téma, podrobně popisuje jednotlivé fáze vývoje této součásti armády z hlediska technického provedení a pokroku, výrobní základny, organizačního členění a předpokládaného použití....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153911/ceskoslovenske-tankove-sily-1945-1992-153911.jpg 4.34
Žánr
Literatura naučná, Vojenství
Vydáno, Grada
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Československé tankové síly 1945 - 1992

Perseus
03. října

Od tohoto autora jsem už přečetl knihu SOVĚTSKÉ TANKOVÉ IMPÉRIUM a tato kniha je psaná ve stejném duchu (viz komentář). Kniha je doslova přecpána číselnými údaji o počtech a typech obrněných vozidel vyrobených v Československu, nebo v jiném státě Varšav. smlouvy(ale používaných čs. armádou), dovezených, vyvezených, uskladněných atd. Další velké mínus bych dal za časté používání zkratek, které jsou vysvětleny jen na začátku knihy takže po chvíli čtení už nevíte co daná zkratka znamená.
Plusem knihy je, že se čtenář dozví něco organizaci obrněných jednotek v Československu od druh. svět. války až do nedávné minulosti, zahraničním obchodu s voj. technikou a historii těžkého průmyslu na výrobu obrněných vozidel.
Celkově mi přišlo čtení této knihy složité a člověk se musí soustředit, jinak se v textu ztratí.

Doporučujeme

Umění války
Umění války