Československé legie 1914-1920 - Katalog k výstavám Československé obce legionářské https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336466/bmid_ceskoslovenske-legie-1914-1920-kata-kNg-336466.jpg 4 6 1

Publikace přináší ojedinělý názorný a ilustrovaný přehled o boji za čs. národní nezávislost v letech 1914-1920. Text, přibližující nejen vznik, vývoj, fungování a boje čs. legií v Rusku, Francii, Itálii a službu čs. vojáků ve spojeneckých armádách, ale také vypuknutí války, situaci v českých zemích, vývoj na bojištích, vyjednávání čs. politiků se spojenci, významné osobnosti a návrat do osvobozené vlasti s následným bojem o Slovensko a Těšínsko. Rozsáhlá kniha je vybavena více jak 500 dobovými snímky, různými materiály, mapami a plány. Publikace vychází z cyklu putovních panelových výstav projektu LEGIE 100 Československé obce legionářské, který je realizován za podpory Vlády ČR a ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR a celou řadou dalších institucí, spolků a samospráv v letech 2014-2020. Cílem projektu je připomenout rozhodující zásluhy československých legionářů na vzniku samostatného československého státu u příležitosti 100. výročí významných mezníků boje za naši samostatnost a navrátit do povědomí české veřejnosti legionářské tradice. Tomu by měla dopomoci i tato publikace.... celý text

martin_aston
26.01.2022 5 z 5

Výborný prehľad o čs. légiách. Najmä na Slovensku o légiách a ich zásadnom význame pre vznik ČSR dokopy nič nevieme (a mám pocit, že ani nechceme). Napriek tomu, že ich hlavným veliteľom bol Štefánik.

Československé legie

2017  83%Československé legie 1914-1920 - Katalog k výstavám Československé obce legionářské
2023  95%Sokolovo 1943 (Sokolovo - První boj / Sokolovo - Nezapomenutí)
2019  76%Zborov 1917-2017

Kniha Československé legie 1914-1920 - Katalog k výstavám Československé obce legionářské je v