Československá zahraniční politika 1918 - 1938. Kapitoly z dějin mezinárodních vztahů https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78320/bmid_ceskoslovenska-zahranicni-politika--2oD-78320.jpg 4 5 1

Jak už název prozrazuje, kniha celkem detailně popisuje stav Československé republiky fakticky od jejího vzniku 1918 až po zánik 1. republiky v roce 1938 vstupem německých vojsk na naše území. Autoři se podrobně zabývají jak vnitrostátní, tak i mezinárodní situací, a to z politického i hospodářského hlediska. Dobře vnímají veškeré souvislosti mezi jednotlivými událostmi. Autoři důkladně popisují působení dr. Eduarda Beneše v mezinárodní i české politice. Jelikož on byl tvůrcem veškeré naší diplomacie a společně s T. G. Masarykem nejaktivnějším politikem své doby. V knize je popsána celá jeho kariéra od počátečních snah muže v exilu s nejistou podporou vlastních obyvatel, přes jednu z hlavních postav Společnosti národů, až po jeho zvolení prezidentem. Podrobně jsou popsána veškerá jeho rozhodnutí s ohlédnutím na možné následky. Autoři Eduarda Beneše vykreslují jako téměř bezchybného jednatele, frankofila, ale zejména jako muže, který vždy volil to nejlepší pro Československo a zasloužil se o vznik a po dvacet let stabilně fungující první republiku. Patří mu i jeden evropský unikát, jelikož byl ministrem zahraničí po dobu 17 let.... celý text

Kulm
10.03.2024 5 z 5

Velice pěkně a především čtivě zpracována historie zahraniční politiky ČSR do r. 38.

Československo mezinárodní vztahy

Autoři knihy

Antonín Klimek
česká, 1937 - 2005
Eduard Kubů
česká, 1951

Kniha Československá zahraniční politika 1918 - 1938. Kapitoly z dějin mezinárodních vztahů je v