Česko

Kniha Česko navazuje na úspěšné tituly Země, Zvíře a Člověk, které vydal Knižní klub v uplynulých 3 letech, a současně na řadu encyklopedií Universum. Česko je původní encyklopedie, věnovaná českým reáliím. Obsahuje přibližně 8 000 abecedně řazených hesel zahrnujících hlavně medailony 3 500 českých osobností (nebo těch, které se zapsaly do naší historie), dále zde najdeme charakteristiky kolem 2 000 významných českých, moravských a slezských měst a obcí s aktuálními údaji o počtu obyvatel z roku 2005 nebo 2004. Pro tuto oblast je obzvlášť významná i obrazová složka knihy, neboť většina z 2500 fotografií představuje současnou tvář země v srdci Evropy. Důležitou součástí encyklopedie jsou i události, které tvoří naše dějiny. Přidanou hodnotu knihy tvoří 35 syntetických tematických kapitol, které charakterizují celá významná odvětví české reality. Vedle základních textů zahrnují i některá dílčí hesla např. osobností, která jsou pak v abecedním korpusu řešena odkazem. Dále obsahují mapy, tabulky a jiné obohacující doplňky k danému tématu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34658/cesko-v5A-34658.jpg 4.215

Literatura naučná, Encyklopedie, vzdělání
Vydáno:, Knižní klub

Felsenberg

Všechny encyklopedie DK, Knižního klubu nebo Universa jsou řazeny logicky, tématicky. Jediné Česko je řazeno abecedně, čím se podle mě stalo nečitelným. A to je velká škoda. Jestli je někdo, kdo tuto knihu přečetl slovo za slovem, má můj obdiv a rád přidám láhev lahodného moku k tomu. Jestliže máte dvanáct soch, všechny jsou čelem vpřed a jen jedna prdelí vpřed, tak podle mě někde nastala chyba nebo to má nějakou skrytou myšlenku. A nebo se v redakci nenašel nikdo, schopný témata uspořádat aspoň trochu logicky. Škoda.

kej7my
10.05.2017

encyklopedie, která podle mě neurazí, ani nenadchne.

veru.nika
20.06.2013

Tuhle knihu by měla mít doma každá domácnost :)

milunka4
31.10.2012

Kniha by snad měla býti povinna každému vlastenci. Ráda v ní listuji, zas a znova.

Bránolog
07.02.2012

Kniha jistě potřebná a poučná, která by neměla chybět v žádné domácnosti (už z vlastenectví), ale nad výběrem hesel zůstávám někdy koukat: Proč tam třeba je bezvýznamný Hýskov, kde se sice narodil Fr. Nepil, ale jinak tam není vůbec nic zajímavého, a chybí sousední Nižbor se známou sklárnou a přemyslovským hradem? Přitom obě vesnice jsou skoro stejně velké. Vím to, protože do obou chodím na pivo!