Česko

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha Česko navazuje na úspěšné tituly Země, Zvíře a Člověk, které vydal Knižní klub v uplynulých 3 letech, a současně na řadu encyklopedií Universum. Česko je původní encyklopedie, věnovaná českým reáliím. Obsahuje přibližně 8 000 abecedně řazených hesel zahrnujících hlavně medailony 3 500 českých osobností (nebo těch, které se zapsaly do naší historie), dále zde najdeme charakteristiky kolem 2 000 významných českých, moravských a slezských měst a obcí s aktuálními údaji o počtu obyvatel z roku 2005 nebo 2004. Pro tuto oblast je obzvlášť významná i obrazová složka knihy, neboť většina z 2500 fotografií představuje současnou tvář země v srdci Evropy. Důležitou součástí encyklopedie jsou i události, které tvoří naše dějiny. Přidanou hodnotu knihy tvoří 35 syntetických tematických kapitol, které charakterizují celá významná odvětví české reality. Vedle základních textů zahrnují i některá dílčí hesla např. osobností, která jsou pak v abecedním korpusu řešena odkazem. Dále obsahují mapy, tabulky a jiné obohacující doplňky k danému tématu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34658/cesko-v5A-34658.jpg 4.215

Žánr:
Literatura naučná, Encyklopedie, vzdělání
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
Felsenberg
02. května

Všechny encyklopedie DK, Knižního klubu nebo Universa jsou řazeny logicky, tématicky. Jediné Česko je řazeno abecedně, čím se podle mě stalo nečitelným. A to je velká škoda. Jestli je někdo, kdo tuto knihu přečetl slovo za slovem, má můj obdiv a rád přidám láhev lahodného moku k tomu. Jestliže máte dvanáct soch, všechny jsou čelem vpřed a jen jedna prdelí vpřed, tak podle mě někde nastala chyba nebo to má nějakou skrytou myšlenku. A nebo se v redakci nenašel nikdo, schopný témata uspořádat aspoň trochu logicky. Škoda.

kej7my
10.05.2017

encyklopedie, která podle mě neurazí, ani nenadchne.

veru.nika
20.06.2013

Tuhle knihu by měla mít doma každá domácnost :)

milunka4
31.10.2012

Kniha by snad měla býti povinna každému vlastenci. Ráda v ní listuji, zas a znova.

Bránolog
07.02.2012

Kniha jistě potřebná a poučná, která by neměla chybět v žádné domácnosti (už z vlastenectví), ale nad výběrem hesel zůstávám někdy koukat: Proč tam třeba je bezvýznamný Hýskov, kde se sice narodil Fr. Nepil, ale jinak tam není vůbec nic zajímavého, a chybí sousední Nižbor se známou sklárnou a přemyslovským hradem? Přitom obě vesnice jsou skoro stejně velké. Vím to, protože do obou chodím na pivo!