Spojenci Českých zemí

V polovině 20. století je z království námořní velmoc s koloniemi a državami po celém světě. Poslední dva roky vede Česko-slovenské království válku s carským Ruskem. Nyní se oči obou velmocí upínají k americkému kontinentu. Boje mezi Brazílií a Jihoamerickou lidovou federací přilákaly zájem obou mocností, zatímco Panamské království i Kalifornská republika se snaží udržet neutralitu. Do Amerik míří české i ruské loďstvo. Válka už zasahuje do celého světa a České země budou potřebovat spojence....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422354/big_spojenci-ceskych-zemi-ycU-422354.jpg 4.657

Kniha Spojenci Českých zemí

asteion73

Celá série mě naprosto nadchla. Skvěle vymyšlená alternativní historie , kdy je Čs. království světovou velmocí. Odehrávaly se tu souboje ve vzduchu i na moři, byly jsme svědky válečných porad i diplomatických jednání, napínavé špionážní akce a intriky, prostě paráda.
Jediné co mi dělalo trochu problém byla spousta jmen, v nich jsem se občas ztrácel, lae jinak povedené dílo. Jsem zvědav , zda se ještě dočkáme nějakého pokračování.

hanzmb
27.12.2020

Po komornějším předchozím díle už zase hřmí děla. I když hrdinové z něj sehrávají rozhodující úlohu i v tomto. Kdo by v sobě neměl alespoň trochu toho nacionalismu a nehřálo ho u srdce, jak dáváme Rusákům na p... Moji generaci to těší dvojnásob :-). Je bezva vědět, že česká scifi má tak bezva mladé autory, kteří dokáží nahradit ty bývalé hvězdy ztrácející dech. Tím jak šel autor až do roku 1848 a změnil i geografické podmínky, vyhnul se zcela srovnávání s Drnkem. A doufejme, že se brzy zase do tohoto nádherného světa vrátíme.

nero 13
26.12.2020

Jak píší komentující přede mnou, úroveň série jde nahoru a pokud bych mohl, dal bych šest hvězd. Kdybych si dělal žebříčky, tak Spojenci Českých zemí by byly v Top 3. letos přečtených knih, opravdu by mně nikdy nenapadlo že budu jednou číst jak Českoslovenští vojáci válčí v Panamě a Kalifornii a já se u toho budu tak neskutečně bavit, doufám že další díl bude co nejdříve.

rimar
14.09.2020

Opět velmi zajímavý a povedený příběh. Zase jedna rekonstrukce bitvy z tichomoří od Hubáčka. Prostředí jiné a i jiné situace než doposud. Opět bych malinkou výtku k troše nelogičnosti např. proč po prvním útoku na konvoj nákladních lodí je nějak nechránili. Například ponorkami. Fajks od námořní pěchoty je vyloženě sympatický a skvěle ten příběh oživuje a těším se že ještě neřekl svoje poslední slovo. Rozhodně se těším na další pokračování.

Luke249cz
01.09.2020

Doporučuji udělat jednu věc, já u každé v bitvy v knihách jsem si pustil Two step to hell-Victory. Mě to vždycky úplně nahypovalo, že jsem hltal každé slovo. No a závěrečná bitva s touto hudební kulisou...wow!

Boby17
03.06.2020

Já říkám ano, ano a ještě jednou ano. Další příběh našeho alternativního mocnářství se mi moc líbil a doufám, že se ještě dočkám pokračování. Lstiví Rusáci sice dostali nakopáno, ale autor nešetřil ani naše hrdiny a některým ukončil jejich životní pouť. Každopádně se v příběhu objevily další výrazné postavy (např. velitel námořní pěchoty Fajks) a také některé hlášky byly docela výživné. Zvláště pak debata o městě Brně. Plnou spokojenost mých pět hvězd značí.
A ještě musím pochválit povedené obálky všech čtyř dílů od Tomáše Flaka.

kokrokr
23.05.2020

Velmi dobré pokračování alternativního světa. Kdo čte sci-fi a historii bude mít tuhle ságu rád.

Tazz1
17.04.2020

Četl jsem dlouho, hodně dlouho. Ale za to samozřejmě nemůže autor, ale tahle šílená koronavirová doba, kdy jsem na nic neměl čas.
První polovina (nebo nějaká poměrná část) knihy se docela táhla, ale pak to chytlo spád a už to jelo. Zajímavá byla linka námořníků, bránících se v panamské pevnosti. A trošku mě zklamalo, že závěrečnou bitvu autor "odbyl" na pár stranách, kdy třeba pocity jednoho z hrdinů a jeho bulení v koutě řeší zbytečně často. Je vidět snaha o psychologii postav, ale do žánru military bych to až tak nepřeháněl. Nicméně to jsou jen takové poznámky, které samozřejmě nijak neberou skvělý čtenářský zážitek. Bude zajímavé sledovat, kam až autor tuto sérii povede. U Hirana to bylo (pro mě bude, ještě mi některé díly zbývají) až ke konci agresora (odhaduji dle názvu poslední knihy). Bude to tady také tak a povede to až ke konci carského Ruska? Uvidíme a necháme se překvapit.